logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » UStalenie wartości historycznej pojazdu.

UStalenie wartości historycznej pojazdu.

Wrzucam krótkie pytania i liczę na konkretne odpowiedzi. :)

Żeby móc ubezpieczać samochód na sezon - krótkoterminowo samochód musi mieć więcej niż 40 lat, lub stwierdzoną wartość historyczną (powyżej 25 lat).

Pytania:
- gdzie w warszawie i okolicach mogę uzyskać takie potwierdzenie dla samochodu o wieku 28 lat - Taunus TC II ?
- czy muszę należeć do PZMOTu lub innej organizacji motoryzacyjnej/samochodowej ?
- czy zakłady ubezpieczeń różnie podchodzą do zaświadczeń z różnych organizacji, a jeśli tak to jakie macie z tym doświadczenia... co wiecie na ten temat?

Pozdrawiam!

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 11:32:28 /


Kolejny wątek na ten temat. Szukaj na forum - znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania :)

Śmietan / 2007-09-18 11:38:10 /


Śmietan... nie żartuj... :) ...od kilku dni siedzę i wertuję forum, przeczytałem ustawę o ubezpieczeniach. Nie rób ze mnie Trolla. :) Znam konkrety dotyczące rejestracji i ubezpieczeń, ale brak mi konkretów dotyczących samego procesu ustalenia wartości historycznej pojazdu.
Chodzi mi o praktykę.

Na forum jest dużo informacji nadmiarowej i śmiecia przez który trzeba sie przebijać. Co już wiem o to nie pytam, pozostały tylko te drobiazgi; a poza tym mogą się przydać dla innych.

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 11:54:48 /


No błagam Cię....
http://www.capri.pl/forum/115312

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 12:14:46 /


Gryziu.... też cię błagam... na które z moich pytań tam jest odpowiedź....? nawet namiar na rzeczoznawcę Trójkąt wysłał na priva :)

...z tego co widzę... to wątek zmieni sie w listę postów krytykujących i potępiających...

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 12:19:43 /


opinia o zabytkowym charakterze pojazdu -szukaj czegoś takiego :)

http://www.capri.pl/forum/90689

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 12:19:50 /


namiar wysłany na priva bo nie każdy życzy sobie figurować z nazwiska i telefonu na publicznym forum..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 12:21:06 /


Ten sam namiar podeslalem Ci na gg, wiec nie panikuj ;)


1. nie ma znaczenia czy to rzeczoznawca PZMotu
2. honorowane są w każdej ubezpieczalni
3. nie musisz nigdzie należeć

Mysza liil (EM) / 2007-09-18 12:24:18 /


dzięki Trójkąt... :)

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 12:28:05 /


dzięki wielkie wszystkim... :) ...jesteście wspaniali :D

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 12:35:16 /


Z punktem 2. Myszy się nie zgodzę :) Nie muszą być honorowane i nie są. Ubezpieczalnie mają taką opcję i maja na to odpowiednie paragrafy ale osobiście np. Allianz mi odmówił, bo powiedzieli, ze coś takiego NIE ISTNIEJE! Siedziba główna w Wawie potwierdziła i kazali mi się walić. Poszedłem do filii Allianzu (również we Wrocku) i załatwiłem OC w 10 minut. Poczytaj więcej o perypetiach z OC w wątkach z mojego profilu bo nie mam czasu niestety szukać linka.
Jak jesteś obrotny to sobie poradzisz, tylko nie daj z siebie wała robić, bo to częsta praktyka w tych firmach. Powodzenia!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 13:21:16 /


mogles zarzadac odmowy na pismie a nie sluchac nadętej niedouczonej baby...

Mysza liil (EM) / 2007-09-18 13:41:42 /


Ja ostatnio też w Allianzie ubezpieczałem samochód, nie było problemu, tylko babeczka najpierw zrobiła duże oczy, potem sięgnęła po teczuszkę, przewertowała, znalazła wzmiankę o pojazdach historycznych i stwierdziła "TAK MAM PAN RACJĘ MOŻNA UBEZPIECZYĆ KRÓTKOTERMINOWO". Wcześniej w PZU babeczka powiedziała ze nie ma takiej opcji w ogóle, to powiedziałem jej ze nie przyszedłem tutaj żeby zapytać czy jest taka opcja tylko żeby ubezpieczyć pojazd, potulnie zadzwoniła do jakiegoś kierownika i przyznała mi rację :)

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 13:42:41 /


W jednym towarzystwie na miesiąc zaproponowano mi 271 zł :-)))

Na infolinii dowiedziałem sie o zwyżce 200% za wiek samochodu, którą później zdementował inny pracownik.

Obecnie z żółtymi tablicami płace 188 zł zamiast 841 ;-P

Miesięcznie w PZU wyjdzie to 19 zł ;-PP (1/10 stawki rocznej na miesiąc) czyli jest drożej o 2 miesiące w ciągu roku.... ale zimą akurat bym sobie to oszczędził.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 14:14:46 /


jakie znizki skladaja sie na te 188 zł ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 15:52:47 /


50% bezszkodowość
5% kontynuacja
10% jednorazowa opłata

70% (307) POJAZDY ZABYTKOWE

- przy tej zniżce nie obowiązuje minimum 30% podstawy dla danej pojemności - czyli stawka zjeżdża jeszcze bardziej w dół ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 16:18:20 /


a jak dokladniej zdefiniowana jest znizka na te "POJAZDY ZABYTKOWE" w tym PZU ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-18 16:43:33 /


Nie mam pojęcia - po prostu pojawiłem sie z żółtymi tablicami, pan sobie poszedł na góre do pani naczelnik ... i bez żadnej przynależności do automobilklubu przyznano mi taką zniżke. W polisie jest jedynie kod 307 przy określeniu zniżki jeśli to coś pomoże....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-18 17:51:58 /