logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Przybywa olej

Przybywa olej

Mam problem. W moim Capri 2.0 V6 przybywa olej. W trakcie regulacji gaznika zorjentowalem sie ze cos wycieka z silnika jak sie pozniej okazalo byla to mieszanina benzyny i oleju chyba. Wczesniej mialem podobny problem ale po wymianie oleju i filtra przez jakis czas bylo wszystko wporzadku. Dodam jeszcze ze jak silnik ma wyzsze obroty to olej wylatuje bagnetem pomiarowym.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-19 16:51:06 /


ja mam 2.0 r4 i mi ubywa-zamienimy sie?:)
to zart oczywiscie
pozdrawim

Hoover 3M / 2002-05-19 20:04:53 /


Sprawdź pompę paliwa i zawór iglicowy w gaźniku. Jeśli to nie pomoże znaczy,że cud jakiś (patrz Kana Galilejska),zastanów się nad możliwościami rafinacji paliwa z oleju w Capri twym.Pozdrawiam

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-19 20:39:08 /


moze cieknac pompa paliwa, ale to raczej rzadki przypadek
najprawdopodobniej poszla uszczelka pod kolektorem ssacym i paliwo leci do oleju, moze tez ktorys cylinder nie pali , zbiera sie w nim paliwo i leci powolutku przez pierscienie, na 99% jednak to uszczelka pod kol ssacym

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-19 20:43:13 /


A moze przy okazji ubywa Ci wody??? Jesli tak to byc moze poszla uszczelak pod glowica
pozdr.

Draken / 2002-05-19 22:12:45 /


a wedlug mnie są to pierścionki... a raczej ich brak. przy sprężaniu część mieszanki przenika do komory sinika i skralpla się... stąd przybywający olej...
a swoją drogą jak nie będzie oleju to otrzymasz czystą benzynę :))) może by tak zrobić obieg zamknięty z bakiem ??? :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-20 07:29:38 /


Mnie też wylatuje olej bagnetem pomiarowym - w postaci mgiełki, oczywiście, nie fontanny, :-) a to przede wszystkim z powodu znacznego zużycia pierścieni na tłokach i znacznych przedmuchów spalin do komory korbowej. Może to też być spowodowane zatkaniem układu odpowietrzania komory korbowej, ktoś kiedyś pisał jak cały olej wyskoczył, bo w odpowietrzaniu zebrała się woda i zamarzła. Mierzyłeś kiedyś ciśnienie w cylindrach? A tak przy okazji to nie ma żartów z taką awarią, mieszanie oleju z wodą i benzyną grozi zatarciem, szczegóły zostawiam specjalistom.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-20 13:42:26 /