logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » jedynka wyskakuje (dziobak)

jedynka wyskakuje (dziobak)

czesc
w moim dziobaczku wyskakuje jedynka tzn. wchodzi bardzo ladnie tylko przy puszczaniu sprzegla cos zgrzytnie i jest na luzie, inne biegi chodza bez zadnych zgrzytow. skrzynka jest pod 1300 chyba jeszcze oryginalna.
z gory dziekuje za wszytkie rady pozdrawiam

nmd / 2003-06-15 11:41:47 /


możliwe że jedynka sie nie zazębia, bądź robi to za słabo

rada jest taka żeby rozebrać skrzynke i zobaczyc czy tryb od jedynki nie jest za bardzo starty lub czy w pełni zazębiają sie koła - jeśli trybik jest zużyty to poszukiwać w miare dobrego :-)

ja miałem to samo z wstecznym - jeśli teraz nic nie zrobisz to będzie jeszcze gorzej

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-15 15:49:42 /


Za utrzymanie synchronizowanego biegu w skrzyni odpowiadaja chyba takie 3 prostokatne "łódeczki" (wym. ok. 4mmX15mm) zamocowane co 120 stopni na walku pod trybem w choince. Trzyma je na obwodzie takie druciane zabezpieczenie. Jesli te lodeczki powypadaja bo zabezpieczenie sie uszkodzi, to wtedy beda wyskakiwaly biegi- tak uslyszalem jak spytalem znajomego do czego sluza te prostokatne blaszki; czy to prawda?

Mysza liil (EM) / 2003-06-15 16:18:10 /


zobacz jeszcze sterowanie, nie wiem czy w Taunusie jest jakas mozliwosc regulacji, ale w niektorych autach jest i wypadanie biegow nie jest wina skrzyni tylko a\wina zlego ustawienia mechanizmu zmiany biegow (tak bylo w mojej skodzie)

Krzypek / 2003-06-15 16:43:00 /


Na moje Mysza ma racje. To fasolki są od "trzymania" biegów, więc prowdopodobnie one poszły się...

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-06-15 16:52:46 /


łódeczki... ja zawsze nazywałem to "pieski" ale to raczej nie one, to raczej elementy synchronizatora.
ja miałem to samo w moim taunusie z trójką:( tak wyskakiwała, że ręką nie szło utrzymać:(:( wymieniłem tryb trzeciego biegu+przesówkę i jak ręką odjął. "łódeczki" zostały stare:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-17 11:34:08 /


dzieki bardzo. ale chyba poszukam nowej skrzyni. macie jakies rady?

nmd / 2003-06-20 14:59:17 /


właśnie zauważyłem że mi wsteczny wyskakuje i teraz niewiem co począć czy bawić się z rozbieraniem, sprawdzaniem/wymiana części czy kupić inną skrzynie.
Niewiem jakie są koszta takiej wymiany łudeczek czy synchronizatora

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-09 19:30:15 /


puki co nie oplaca sie naprawiac skrzyn :) lepiej zaopatrzyc sie w dzialajaca. przed zakupem radze sprawdzic wielokliny czy wszystko pasuje

nmd / 2006-08-10 10:59:58 /


troche chyba spanikowalem moze wskoczyly spowrotem albo h.. wie:) bo dzisiaj sporo jezdzilem dziobem i wsteczny niewyskakiwal heh no ale stare samochody maja humory:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-10 13:54:10 /