logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » FUNDUSZ GWARANCYJNY

FUNDUSZ GWARANCYJNY

Pijany koles wpakowal mi sie w auto, nie mial OC bo co dopiero wyszedl z pierdla, podobano dostane kase z "funduszu gwarancyjnego" jedni mowia ze 2 lat trzeba czekac inni ze wcale nie.
Czy ktos cos wie na ten temat i jak podejsc do sprawy?
czy mozna wziasc "czasowo" kase z AC do wyjasnienia, zrobic auto a potem niech sie ubezpieczalnia ubiega o fundusz gwarancyjny? Czy jednoczesnei biorac AC i zaznaczajac ze do wyjasnienia trace znizki?

Hoover 3M / 2003-06-18 23:52:58 /


no to ciezka sprawa.....

jak zlodziej rozbiej auto to tez syf jest i tyle.....

gadaj z kierownikeim/naczelnikiem/zastepca kierownika/

moze ktos Ci pomoze.

Krzypek / 2003-06-19 00:52:38 /


Jeśli przyznasz się, że masz AC to nic nie dostaniesz z UFG. Oni wypłacają tylko wtedy jeśli nie ma innej możliwości zrekompensowania straty. Poza tym sprawdź zanim udasz się do UFG, czy w ciągu ostatnich 3 lat nie miałeś nawet 1 dnia przerwy w ubezpieczeniu swojego auta. Jeśli miałeś, to najpierw dowalą ci karę za brak ubezpieczenia a potem wypłacą odszkodowanie.

Krzychu / 2003-06-19 09:21:23 /


przerabana sprawa...
Ja jakos czas temu wzialem pijaczka na szybe oczywiscie bezdomny i nie pracujacy a skubaniec przeskoczyl polmetrowy mur... i nie mialem AC to nie dosc ze sprawa dluzyla sie jakies pol roku to jeszcze auto musialem sam naprawaiac...
a bylo co naprawiac.:(
do tego babka z pzu powiedziala ze fundusz gwarancyjny nie obejmuje takich przypadkow...
Pozdro

jagoolmk2 / 2003-06-19 11:29:48 /


Jeżeli była policja, jest sprawca, który nie ma OC, to zgłasza się do firmy, w której posiadasz ubezpieczenie i ta firma załatwia dalej sprawy. Bardzo dobrze, że masz AC, wypłacą z tego ubezpieczenia, po uzyskaniu wyników dochodzenia. Ściągną sobie z funduszu gw., anulując wypłatę AC abyś nie stracił zniżki. A co sprawdza fundusz gw. tego nie wiem. Załatwisz to mniej więcej w ciągu miesiąca.

Łysy1 / 2003-06-19 23:45:55 /


tak zrobilem ale w mojej firmie ubezpieczeniowej pouczono mnie ze jak sciagne nawet narazie z AC a oni potem sciagna z funduszu gwarancyjnego- to jednoczesnie z wyplaceniem jakich kolwiek pieniedzy przez moja firme ubezpieczeniowa lece mi po znizkach i nawet jak sciagnac z funduszu to znizki juz starcilem bezpowrotnie

Hoover 3M / 2003-06-20 00:05:07 /