logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » Uszkodzone zamki - jak się dostać do samochodu??

Uszkodzone zamki - jak się dostać do samochodu??

Dziś w nocy jakieś matoły chciały coś od mojego samochodu - nie wiem tylko co i po co, bo wnętrze nijak nie zachęca do wynoszenia z niego czegokolwiek.

Byli to albo totalni amatorzy, albo po prosty wandale, którzy chcieli zrobić krzywdę moim zamkom..... :(

W drzwiach kierowcy i w drzwiach pasażera, zamki rozbabrane jakimś śrubokrętem.... :(
...paranoja...

...macie pomysł jak najbardziej delikatnie dostać sie do środka, a potem móc zamknąć samochód...?... chyba najpierw poszukać nowych zamków?

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 10:07:22 /


moze chcieli sie przejechac? szczescie ze na zamkach sie skonczylo. a moze da sie wejsc przez bagaznik? pamietam ze na gryzlinach do zatrzasnietej granady tak sie dostali ;).

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 10:11:44 /


Tylko jak się ma butlę LPG za kanapą, to się słabo robi, no i między tymi poprzeczkami trzeba się jeszcze przecisnąć. Bo wypchnięcie kanapy to już w sumie pikuś :-)

radzieckii / 2007-10-06 10:21:53 /


weź wieszak jakiś , wygnij drut w kształt haka i wcisnąć go musisz miedzy uszczelkę zgarniającą a szybę następnie na czuja musisz tym drutem złapać wodzik od zamka i pociągnąć go do góry i drzwi masz otwarte. Tak dostałem sie przynajmniej do swojego caprika jak zatrzasnąłem klucze w środku.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 10:26:50 /


gorzej jeżeli przy próbie włamania przekrecili bębenek od zamka na tyle ze wodziki sie zerwały ale tez sie wtedy da otworzyc zwykłym drucianym wieszkiem :) kilka minut zabawy powinno wystarczyc :) pozdro

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 10:29:36 /


O rany ... diabeł w człowieka wstępuje jak słucha o takich akcjach ;\
Jak nie da rady przez uszczelkę wg. przepisu Kohasia, to spróbuj delikatnie rękami opuścić lekko którąś z szyb, tak aby powstała mała szpara. No i potem drutem do góry cyngwajs. Jak i to nie da rady, to bagażnik jest najprostszym rozwiązaniem. Zamek od kufra da się zwykle otworzyć byle śróbełkiem, potem odkręcasz dwie nakrętki od tylnej kanapy i dwie listew ukośnych i wężykiem wsuwasz się do szoferki. Moja Gosia w ten sposób odbezpieczyła Tauniaka przy -25 stopniach zimą ;) Powodzenia.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 11:11:35 /


W sumie jak już masz zmasakrowane zamki, to wystarczy wbić śrubokręt zamiast kluczyka i otworzyć, zamknąć w ten sam sposób.

radzieckii / 2007-10-06 11:54:54 /


I tak masz uszkodzone zamki to najłatwiej będzie zerwać je do końca. Potrzebujesz porządny śrubokręt lub łamak i otwierasz zamki bez większego problemu.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 12:14:48 /


A ja sugeruję odpowiadać na takie tematy na priva. A tak się później ludzie dziwią, że w necie krążą instrukcje "jak stworzyć bombę".. Teraz do tego dokładacie "Jak się włamać do starego Forda" :(

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 12:36:50 /


Mysle, ze bedzie ciezko zerwac zamki do konca. Wandale probowali wlamac sie kiedys do granady porzadnym lamakiem i skonczylo sie to obroceniem calych wkladek w drzwiach i zniszczenie ich...
Najlatwiej bedzie wyciagnac boczna szybke - jesli chodzi o taunusa 2d.

Mysza liil (EM) / 2007-10-06 13:13:38 /


jak ktoś będzie chciał sie włamać to sie włamie, jak będzie tak tępy ze nie poradzi sobie z zamkiem w starym fordzie to wybije szybę i tyle. Co do pomysłu radzieckiego to on ma jedną wadę, jeżeli tak jak już wcześniej pisałem wodziki sie odczepiły od zamka to to ze wbijesz srubkret da ci tyle ze będziesz samym zamkiem krecil :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 13:16:42 /


nie wiem czy zamki w capri a grandzie sie różniły znacząco, ale jak sie do mnie włamali to zamek mogłem wyjąc bez problemu później... :/

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 13:18:17 /


z tym wyciaganiem szyby od dupy strony to jest zły pomysł bo to najczesciej sie konczy jej rozsypaniem w drobny mak :( lapiej drucikiem sie pobawic pomiedzy uszczelka a dzwiami, albo sznorek z pentelka przeciagnac i probowac cypelek złapac :),ja sobie tak kiedys zatrzasnolem kluczyki w grani, ale dorwalem jakiegos goscia i kluczykiem od fiata uno chyba otworzylem,a co jest smieszne to pozniej probowalem innym to ni cholery nie dalo sie :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 13:19:26 /


Jesli sa szybki uchylne, to juz bardzo latwo je wyjąć. Zwykłe się da, ale pewnie ze nie podważając srubokrętem za róg, bo wtedy sie rozsypie.
Co do wyciągania szyby od dupy strony, to mam pewne doswiadczenia. Zaj...ali mi radio z granady, a wyciągnęli od zewnątrz CZOŁOWĄ szybę, nie uszkadzając jej. Dodam, ze dla mnie przednia szyba w granadzie jest niedemontowalna, bo wszystkie ktore chcialem wyjąć potłukłem :) W odróżnieniu do tylnej, którą chcialem juz specjalnie potłuc przy wyciąganiu i nie udalo mi sie. Nie wiem jak taunusowa tylna, ale granadowa dostaje z kopa dwoma nogami od srodka i wypada w calosci, za kazdym razem. Jesli chodzi o wyciąganie od zewnątrz, to dobrze jest udać się do zakładu szklarskiego - mają takie przyssawki do noszenia szyb, mysle że tym da radę wyciągnąć od zewnątrz tylną lub boczną szybkę tauna.

Mysza liil (EM) / 2007-10-06 14:10:02 /


przednia juz pare razy demontowalem i sie nie rozsypala po mimo tego ze ma na srodku parcha po kamieniu i dosc glebokiego, a tylnia to sekiuritka fakt jest wytrzymala i to bardzo :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 14:19:40 /


Wy naprawdę nie macie nic przeciwko pisaniu tego tak publicznie w necie?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 23:08:36 /


Jakoś wszyscy olali to, co napisałem kilka postów wyżej.. A teraz może sie takich postów jak ten pojawić więcej.. :((

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-07 01:49:21 /


no ja bym nawet proponował wywalać takie wątki, a o info co i jak poprosić w ogłoszeniach i pisać tylko na priv, wejdzie nawet przypadkiem taki i ma instrukcje co by się przed kolegami pochwalic ze otworzy starego forda patykiem od lodów, a z drugiej strony to się dziwie że włascicel starego forda nie zna sposobu albo nie zejdzie do fury i pokombinuje najpierw sam

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-07 14:00:34 /


Po co się włamywali do starego Forda? Może poćwiczyć chcieli.

Gdyby ktoś przeczytał ten wątek i zapragnął ukraść starego Forda, to najpierw niech poczyta sobie na forum wątki o podobnych przypadkach. Niech wie, że daleko nie ucieknie, bo i tak go znajdą. Spodziewany zysk niewielki, a ryzyko duże. Bardzo duże.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-08 11:55:07 /


Rafał... złapali kogoś? :/ .. i to tyle w temacie. Poza tym to, że 3M jest zgrany to nie znaczy, że we wszystkich miastach tak jest. Niestety.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-08 13:37:50 /


Złapali tylko sie nie chwalą ;-)) A Ty myślisz, że skąd sie biorą programy typu wyszedł z domu i dotychczas nie powrócił ?? nie no ;-) ale ... ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-10 00:39:00 /


jest nawet serial o nich "LOST" czy jakos tak :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-10 00:55:50 /


Lepszy "LOST" niż "SZEŚĆ STÓP POD ZIEMIĄ" ... :))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-10 01:26:45 /


Milo, ostatnio rzadko bywam na capri.pl, a na mieście jeszcze rzadziej, ale niedawno był jakiś wątek o Dziobaku zaginionym w Krakowie. Samochód znalazł się cały i zdrowy, a co się działo dalej, to już nie pytałem. Po co. Za to jak już gdzieś się pokazuję (wirtualnie, w Realu,- albo gdziekolwiek), to zawsze na kolegów można liczyć.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-18 00:39:49 /


I to się chwali. Pytałem z ciekawości czy ktoś został złapany, bo ciekaw jestem co np. gliny zrobiłyby gdyby ktoś im przyprowadził na komendę sprawcę. Niekoniecznie nawet sponiewieranego.. Tak pisze hipotetycznie.. :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-18 02:06:00 /


Z tym wieszakiem kochas to sie nie ciegno szarpie ino sie pondosi "pypcik" ten co sie wciska aby zamknac :> u Ciebie tak robilem przecie :)

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-18 02:44:45 /


ja proponuje w każdym starym fordzie przykleić na szybie naklejkę z instrukcją otwierania bez kluczyka. na pewno już nikt nie będzie miał zniszczonych zamków

szkodnik_wFe / 2007-12-19 21:46:43 /


a po co to zamykać ?

Mysza liil (EM) / 2007-12-20 00:00:20 /


Zysk moze i niewielki ale strata przynajmniej dla mnie ogromna! Materialna mniej ale emocjonalnie juz nie do zaakceptowania. Zgadzam sie, ze wczesniejsza wypowiedzia, ze o tego typu sprawach piszcie/pytajcie na priv a nie na forum - bez przesady.

_michu_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-20 11:33:41 /


ja przed wczoraj pod media m... widzialem jak dwoch sie dobierało wieczorkiem do Ka ale im cos to nie wychodziło:) probowali przez tylnia boczna szybe :) specjalnie zrobilem 3 kółka wokolo zeby ich zczaic

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-20 11:43:09 /


A zrobiłeś im coś? czy zostawiłeś?
A co do treści tu zawartych to niezbyt fajnie że one TU są bo po co pomagać ludziom włamywać się do naszych cudeniek? Jeśli ktoś ma problem z zamkiem to niech się w pisze że coś nie tak i reszta już na priv...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-20 21:16:04 /


szafa ja jestem mały ludz wiec sie nawet nie porywalem na 2 karkow :) jak na ten rok to ja juz mam dosyc lekarzy :)i wrazen

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-20 21:18:47 /


po policje trzeba było zadzwonić a nie nic nie robić, nie wiem czemu wszyscy myślą ze zgłaszanie rożnego tego typu zachowań na policje jest czymś złym. Nikomu sie nie chce zadzwonić a jak dotknie kogoś bezpośrednio takie włamanie czy inne zło to każdy marudzi " gdzie była policja?"

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-20 22:10:01 /


No ja swego czasu zadzwoniłem po gliny jak usłyszałem dziwne hałasy na posesji sąsiadów obok. Sam się zaczaiłem z baseballem za płotem a posiłki nadeszły po 5 minutach!!! Dwa patrole po cywilnemu, w cywilnych autach, miśki szerokie jak karki spod dyskoteki.. Pokazałem im na migi co i jak, zaczaili sie, dwóch obeszło dom z drugiej strony a za 2 minuty trzymali gościa skutego na glebie - potłukł kilka szyb u sąsiadów i splądrował ogródek. Okazało się, że z wariatkowa prysnął. Jeszcze w pidżamie był. Policmajstry podziękowali za telefon i za to, że sam nie interweniowałem :)) Po tym incydencie nabrałem pewnych nadziei co do zawodu "miśków".

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-20 22:15:43 /


Dopisuję tutaj, bo mam a raczej nie mam zamków w Transicie (w tylnej klapie). Od czego mogą podpasować? Słyszałem, że od Capri Mk1.. Ale nie wiem czy temu zawierzać...

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-18 00:11:32 /


Ktoś mi podpowie?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-18 23:16:40 /


Jak od MKI, to jest to samo co w Capri. Wiem,bo mam razem z klamkami i jest identiko :P

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-18 23:38:24 /


Chodzi mi o Taunusa Mk2 (popularnego Turka)..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-19 22:03:07 /


chyba raczej transita

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-08-19 22:11:11 /


Transita!!!!! Sorki, przeglądałem wątek o Taunusie i się jakoś tak zagapiłem :) Dzięki Remon, że czuwasz :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-19 22:16:56 /