logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Pojazd historyczny, rzeczoznawca, wyrejestrowanie => Remont

Pojazd historyczny, rzeczoznawca, wyrejestrowanie => Remont

Witam,

nareszcie zabrałem się za remont Taunusa. 13.10 skończyła mi się umowa OC, wypowiedziałem ją ponieważ nie stać mnie na płacenie ubezpieczenia w momencie kiedy samochód stoi w hangarze kilka km, od najbliższej drogi publicznej. Chciałem go wyrejestrować czasowo (na czas remontu), tym samym popisałem się niewiedzą o polskim prawie - oczywiście nie udało się. W tej chwili grozi mi prawie 2000zł kary. Od kilku dni czytam ustawy szukając jakiegoś punktu zaczepienia. Myslałem o tym żeby wziąć silnik, który i tak wymieniam, pojechać do punktu demontażu pojazdów i zdobyć zaświadczenie o pozbyciu się pojazdu, problem polega na tym, że za niekompletny pojazd trzeba dopłacić - i tu pytanie czy ktoś zna punkt demontarzu w którym wystawią mi taki papier za flache. Drugi pomysł to zmiana statusu na pojazd historyczny, kolejne dwa problemy: po pierwsze pojazd jest bez kół, zawieszenia, silnika i przeglądu, choć czytałem że to nie jest duży problem; po drugie Taunus ma dość charakterystycznie przerobiony przód i nie przypomina taunusa(przynajmniej z przodu), i co do zgodności z oryginałem moge nie mieć siły przbicia - i tu pytanie drugie Czy ktoś może mi polecić rzeczoznawcę, który jest człowiekiem a nie urzędnikiem.

Czytałem sporo na ten temat na forum i wiem, że kilku osobom udało sie załatwić opinie w chwili remontu.

Dzięki za wszelką pomoc i sugestie. Pzdr

Hugon / 2007-10-20 19:42:36 /


rak nie dam sobie uciąć ale teraz nie silnik a buda jest pojazdem i to ja wrazie czego trzeba złomować tak mi powiedziano. a tak ps to czemu ten taunus ma okrągłe lampy??

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-20 19:50:00 /


jesli chodzi o złomowanie to sa poryci i to strasznie umnie 2 zł za brakujacy kilogram,gosciowi powiedzialem zeby sie puknoł w głowke i za cholere sie nie szlo z nim dogadac,ale za 100 znalazlem goscia ktory zabral same tablice i dowod a reszta zostala do mojej dyspozycji:)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-20 19:50:24 /


a jeszcze jedno w tych przepisach jest ze nawet moga cie skroic do 10 zł za brakujacy kilogram,mozna oddac spalona bude i blok silnika no ale i tak trzeba doplacic,nawet patrza czy jest głupi lewarek i zapas bo jak nie to doplata:)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-20 19:53:14 /


teraz to możesz tylko iść do poprzedniego ubezpieczyciela i przedłożyć umowę (zresztą jak nie wypowiedziałeś to przedłużyła sie automatycznie), zapłacić odsetki za zwlokę i załatwić papier na przyszły rok.
ps.
zajebiste kobyłki, ciekawe kiedy spadnie, przy odrobinie 'szcześcia' nagroda Darwina twoja, :/

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-20 19:59:50 /


po co złomować... przeszukaj raz jeszcze forum pod kątem opinii o zabytkowym charakterze pojazdu.

fajny taunus, jakiś taki studencki ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-20 20:01:24 /


ja bym zrobił tak ;)

Przedłuż umowę na rok, wraz z odsetkami za zwłokę.
Znajdź rzeczoznawcę, zrób opinię ( jakis tydzien pewnie).
Później pobierz ze strony capri.pl wzór wypowiedzenia umowy OC zrobiony przez ETC, idz do ubezpieczyciela z wypisanym wnioskiem i czekaj aż pieniądze z ubezpieczenia uszczuploe o tydzień wrócą na twoje konto.
Proste ;)

Pozdr!

michalch83 / 2007-10-20 20:05:39 /


rozjechany liil - dwa dni siedze na forum i nie ma tam, jawnych inf. o rzeczoznawcach, jedynie zaoferował się Trójkąt, że ma kogoś takiego, ale jeszcze nie mam odzewu a czas nagli, więc pytam wszystkich.
Ogólnie to się zgadzam, że demontaż to kiepski pomysł, póżniej będzie problem z rejestracją. Czemu okrągłe lampy, chyba dlatego, że stare Golfy mają okrągłe lampy. Co do kobyłek, to macie racje że tandeta, ale wszystko jest policzone:)

michalch83 - Twój pomysł mi się podoba, niemniej nie wiem, czy wogóle uda się z w/w przyczyn załatwić opinie. Poza tym rozmawiałem z kilkoma rzeczonawcami (namierzonymi przez internet) i nie wróżę rerwelacji:/

Hugon / 2007-10-20 20:23:05 /


Skoro to taka pilna sprawa, to przestan pier.. i zadzwon do Trójkąta.

Mysza liil (EM) / 2007-10-20 20:25:20 /


no wlasnie ;)
wszystko sie da zalatwic, trzeba tylko miec rzeczoznawcę z zamilowaniem do klasycznej motoryzacji ;D

michalch83 / 2007-10-20 20:32:45 /


Da sie wyrejestrować czasowo - na pół roku do 9 mies, ale chyba nie osobówke ;-)
Zresztą to nie ma żadnego sensu.... - tylko OC jest tu problemem.



W każdym razie idź załatwić tą opinie w pierwszej kolejności a jeśli wypowiedziałeś OC to gdy dostaniesz opinie do ręki jesteś kryty - w razie pretensji zakładu ubezpieczeń przedstawiasz opinie i żadna kara Ci nie grozi ...


PS. opinie dostaniesz mimo świateł, czy stanu rozebranego - stan nie musi być zgodny z oryginałem .... przecież mogłeś tak go kupić a po remoncie może być spowrotem oryginał (choć nie musi) ... ważne żeby rzeczoznawca stwierdził unikatowość lub szczególne znaczenie dla rozwoju historii motoryzacji .... ot wszystko.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-22 09:33:19 /


macie namiary na takiego kogoś w okolicy bielska białej bo szukam i nic:( jak cos to na priv bedę wdzieczny

a swiatła serio nie wpłynie na opinie??

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-22 11:53:29 /


Nie - ja dostałem na Caprika ze światłami z tyłu od Żuka a przodem 125p ;-PPP oraz lampami tył od Mk2 w Mk1 które nijak nie pasowały ;-P

http://files.capri.pl/u/b/0/440d597d3ccb0.l.jpg

;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-22 12:16:18 /


no to dobrze tym lepiej dla mnie choć mój taun aż takich przeróbek nie ma:) a instalacja gazowa będzie przeszkadzać??

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-22 14:31:59 /


Dobra, dzieki wam wszystkim, papiery zdaje sie drukują. Pzdr dla Trójkąta

Hugon / 2007-10-23 20:20:21 /


Hugon, życzę powodzenia w odratowaniu tego skarbu.
Mike rzeczywiście, unikat jak cholera! :)
Coke z tym Darwinem to dobre! :) A fotka do dowcipów jak ulał!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-23 20:51:21 /


Potrzebuję pomocy-potrzebny mi numer tel. do rzeczoznawcy,który wystawi mi zaświadczenie o historycznym znaczeniu pojazdu,a konkretnie na dziobaka.Zależałoby mi żeby było jak najbliżej Gliwic.moi mail zielonys74@o2.pl

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-03 17:27:14 /


niemówcie że nikt nie robił takiego zaświadczenia-pomóżcie!!!!!!!!

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-03 19:15:43 /


Ja robiłem - w Katowicach ....

numer gdzieś podziałem .... mam do biura

firma PROMOBIL ul. Kopernika 12
(032) 251- 02-59

prosic pana Peszaka .... pytać o opinie - nie wnioski na żółte tablice :-PP




ew. możesz zadzwonić do PZMotu w Katowicach i spytać o uprawnionego rzeczoznawce samochodowego z Twoich okolic ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-03 20:55:35 /


serdeczne dzięki!

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-03 22:00:23 /


Zielony, odbierz pocztę :)

Śmietan / 2008-01-03 23:36:25 /


gdzieś na forum błąkał się fajny druk na odubezpieczenie forda ze względu na historyczne....niewiem gdzie się mi to schowało-wie ktoś gdzie to było?

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 17:40:36 /


wysyłam na maila:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-17 18:09:51 /


aha daj znac czy doszło bo mi cos skrzynka wariuje. Pozdrawiam

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-17 18:30:04 /


DOSTAłEM-DZIęKI !

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 18:46:09 /


czyli skrzynka działa:) pozdrawiam

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-17 18:47:17 /