logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jak wymontowac tą bezczelna ramkę z drzwi!

Jak wymontowac tą bezczelna ramkę z drzwi!

Sory moze juz bylo ale szukalem szukalem i nic...

Nie moge wyjąc ramki z drzwi a chcialem dac do chromowania i powoli zaczyna mi sie spieszyc. Jak ją wyjąć? (tylko bez szydery bo ja nie jestem zbyt techniczny czlowiek:P )

Odkrecilem ja ale nie moge wyjac bo zachodzi klinem na przednia czesc drzwi. Co tam jeszcze mozna odkrecic zeby to ruszyc?

maru Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 08:36:37 /


a srobke za odblaskiem odkreciles ?

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 09:17:28 /


tak jak pisal kochas za odblaskiem masz śrubkę, są dwie na zewnątrz od strony zawiasów i o ile pamiętam to wewnątrz tak samo ... ściąg tapicerkę i ruszaj ramką, będziesz widzial gdzie trzyma

Mirek K. / 2007-10-21 10:16:44 /


Dokladnie tak jak poprzednicy napisali. Mam tylko mala watpliwosc, bo napisales, ze chcesz dac ramke do chromowania - jaki jest tego cel skoro i tak przychodzi na nia listwa, ktora mozna wypolerowac. Cala ramka jest spora i koszt chromowania moze byc duzy, a i tak nie bedzie tego prawie widac, no chyba, ze tak ma byc to wtedy przepraszam;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 11:20:26 /


Ramka jest kompletnie odkrecona. nie trzyma jej zadna sruba. Ta za odblaskiem tez znalazlem;) tapicerka zdjeta.

Nie moge wyjac ramki z drzwi. Nie da sie jej obrucic bo siedzi szyba a prosto do gory nie idzie.

maru Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 11:21:48 /


Ta ramka to skomplikowany profil. NIE DA SIĘ tego wychromować. No chyba, ze masz na mysli wlasnie listwę.

Mysza liil (EM) / 2007-10-21 11:22:05 /


1. wyjmujesz szybę - odkręcasz 3 śruby z mocowania prowadnic (te od strony zamka), opuszczasz szybę korbką, i tył wyjmujesz do góry wysuwając ja z prowadnic.
2. odkręcasz 4 śruby mocujące ramkę, 2 z przodu , jedna pod odblaskiem pod zamkiem, i jedna od środka - postaraj sie nie ukręcić tych śrub i nie pogubić bo gwint jest chyba calowy, i trochę sie nalatasz zanim znajdziesz pasowne.
3. analogicznie do szyby opuszczasz przód ramki wyjmujesz tył, i dalej cała ramkę.

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-21 11:42:04 /


dzieki, bede probowal.

szybki mam elektryczne ale kompletnie w czesciach i nie dizlaja... bedzie gimnastyka;)

Da rade pochromowac:) tak mi obiecal znajomy... a jak sie nie uda to dam do malowania proszkowego - podobno da rade uzyskac taki proszek ze wyglada jak chrom:) A i nie pordzewieje:)

maru Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-22 01:22:39 /


a ten twój znajomy to gdzieś z 3M lub okolic bo może bym sie z czym zgłosił kiedyś do ciebie ? :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-22 01:39:37 /


Z gdyni koles jest. Nie problemu moge podzielic sie kontaktek. wal na maila zeby nie bylo ze kogos reklamuje na forum;)

dam Ci znac jak bede zawozil swoje graty to moze razem bedzie taniej:)

znam tez kolesia ktory wycina laserowo w drewnie i pewnie bede u niego zamawial maskownice zegarow. ale tez nie daje tu kontakt zeby nie bylo:P

maru Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-22 15:44:39 /


do chromowania nic niemam narazie, tak na przyszlosc pytalem, ale z tą deską to jestem chętny i bede wdzieczny jak bys dał znac, jakby co mam w pdf rysunek techniczny deski. Moze wpadniesz na Zaspe na spotkanie ?

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-22 19:15:46 /


bez auta... ale chętnie. kiedy? w wątku zloty nic nie ma.

maru Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-22 20:13:42 /