logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Chcę sprzedać auto za granicę... POMOCY!!!

Chcę sprzedać auto za granicę... POMOCY!!!

Witam,

Mam problem tego rodzaju - chciałbym sprzedać swoje auto za granicę (do UE) pewnemu Niemcowi. Jest tylko jeden problem - nie wiem jakie dokumenty z mojej strony będą facetowi potrzebne, żeby mógł to auto zakupić i wywieżć tam. Czy będzie mu łatwiej, jeżeli zarejestruję pojazd jako zabytkowy, a on go tam wtedy ściągnie właśnie jako "Oldtimer"?

Jeżeli ktoś już miał przejścia z podobnym tematem, to proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam,

Sąsiad / 2003-06-25 00:27:20 /


Z tym zabytkiem to raczej Tobie będzie trudniej tam sprzedać... chyba

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-25 00:30:39 /


Jeżeli zarejestrujesz samochód na żółte blachy to przepadło nie wolno Ci go sprzedać za granicę natomiast na zwykłych białych czy czarnych blachach legalnie możesz go sprzedać, wywieźć czy zrobić z nim co chcesz. Kłopot może mieć tylko nowy właściciel żeby zarejestrować go u siebie.

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-06-25 09:03:45 /


Panowie ,nie wiem jak wtej chwili to wyglada ale kiedys sprzedawalem samochod za granice i musialem isc z kupujacym do urzedu skarbowego zlegalizowac umowe. Bylo to ladnych pare lat temu wiec cos moglo sie zmienic, ale kiedys slyszalem ze ktos mial problem bo sprzedal auto do WNP i firma ubezpieczajaca nie uznala umowy i domagala sie placenia OC.

gumis / 2004-04-07 15:16:20 /


TO ZAREJESTROWANE JAKO ZABYTKOWE RACZEJ MOZNA SPRZEDAC ZA GRANICE O ILE ZGODE WYRAZI WLASCIWY KONSERWATOR ZABYTKOW /NAJCZESCIEJ WOEWODZKI/.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-07 18:33:17 /


A ja sprzedałem ładę na Ukrainę jakiś rok temu i gość, który kupił nawet mojego oc nie chciał, tylko umowę kupna sprzedaży. Ale to nie unia, więc chyba "się nie liczy":)

Michał Rau / 2004-04-07 23:21:04 /