logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » schemat połączenia wycieraczki i ogrzewania tylnej szyby

schemat połączenia wycieraczki i ogrzewania tylnej szyby

Miałem wszystko podłączone ale to była rzeźba. Blacharz wszystko porozłączał a ja chcę naprawić. Liczę, że pomożecie wirtualnie, bo chcę to sam zrobić. Teraz jak ja miałem to podłączone: ogrzewanie tylnej szyby bez bajerów, natomiast wycieraczka była podłączona bez udziału tego "talerzyka" z gumką koło górnego pasa. W klapie też nic nie miałem - żadnych blaszek itp. Hulało. Teraz mam porozłączane wszystko i mam talerzyk do tyłu. Nie wiem po jaką on cholerę, bo jedni mówią, że oświetlenie bagażnika a inni, że rozłączał on tylną wycieraczkę jak się otwierało tylną klapę. Ja chcę podłączyć po prostu wycieraczkę i ogrzewanie szyby. Nie zależy mi na rozłączaniu wycieraczki, bo talerzyk chcę wykorzystać głównie do oświetlenia. Teraz pytanie: co i gdzie mam podłączyć? Dodam, że niektóre kable (na fotkach) są już podłączone. Ale czy dobrze?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 18:59:42 /


nie wiem jak u ciebie jest ale ta metalowa blaszka w klapie zamyka na 100% obwód od wycieraczki(idzie do przycisku na desce chyba ), ja ze nie mialem przycisku do ktorego po zamknieciu ona sie zwiera, poscilem kabel(ten co idzie do od silniczka) przez klape, nastepnie na doł do bagażnika w koło zapasowe, tam odkrecilem lewą lampe i kabel który tam idzie do przycisku którego niemialem zwarłem z tym klapy. Efekt ze wycieraczka działa nawet jak klape podniose, ale kto jezdzi z otwartą klapą :)

Z prawej strony jest przycisk od lampki w bagazniku, nad prawą lampą dokladnie.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-21 19:11:08 /


Nie wierzę, że nikt nie wie co do czego podłączyć.. :/ Weźcie się zlitujcie, bo zima się zbliża wielgaśnymi krokami i chcę sobie ogrzewanie szybki i wycieraczki podłączyć.. Help!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-23 16:57:38 /


ostatnio caly czas pracuje , ale postaram sie zrobic zdjecia jak to u mnie wygląda, niestety foty beda komorofonem bo lepszego aparatu niemam...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-23 17:06:59 /


Kohaś, nie musi być fot.. Po prostu zobacz na mój schemat - pozaznaczałem tam wszystkie kable, jakie mam, i wszystkie końcówki wsuwek, jakie są odkryte. Porównaj ze swoimi połączeniami i pozaznaczaj jaki kabel gdzie idzie. Możesz mi później tylko napisać, że np. nr 1 łączy się z 7 itd. Będę Ci ogromnie zobowiązany, bo akurat mam chwilkę i mogę się za to zabrać ale nie chcę czegoś spieprzyć.. :/

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-23 17:14:59 /


MILO, każdy odbiornik podłączasz tak samo: musisz doprowadzić + i -(czyli tzw. "masę"). W obwód możesz wpiąć wyłącznik (najllepiej na przewodzie z +) i tyle. A to co narysowałeś nic nikomu nie powie, więc nie dziw się, że nie ma odpowiedzi.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-23 21:56:46 /


a wiec milo u mnie jest tak:

łączysz kabel 1A z pierwszej fotki z 2A na drugiej fotce (ogrzewanie tylniej szyby)




następnie łączysz kabel 2A z trzeciej fotki z 2B z czwartej foty





na piatej fotce widac ze kabel 2B wychodzi z klapy i idzie w strone wtyczki do zasilania wtyczki



na szóstej fotce widać jak jest wszystko do mechanizmu wycieraczki podłączone i pojawia sie kabel 3A który prawidłowo podłączony powinien być od wtyczki mechanizmu wycieraczki do metalowej blaszki która zwiera sie przy zamkniętej klapie z takim mały dzyndzlem który powinien być na fotce ósmej ale ja go niemam :) Żeby podłączyć wycieraczke bez tego ustrojstwa odkreciłem całą tylną lewą lampe, wyciągnąłem pojedynczy kabel który był pod tą dziurą ze zdjecia nr.8 i skreciłem go na stałe z kablem 3A który został puszczony przez klape nastepnie obok tylnych pasów do wiązki z której wystawał kabel 3B(wiązka ta jest z lewej strony pod dechą przykrywającą koło zapasowe)

u mnie wycieraczka działa teraz nawet przy otwartej klapie ale nie jeżdżę z zamkniętą wiec mi nie robi to roznicy :)

wieczorem wrzuce foty jak mam z tyłu pasy zamontowane(tez chyba chciałeś) bo teraz juz musze spadac, jakby co pytaj o szczegóły ale staralem sie to naprawde łatwo i jasno wyjasnic.

co do złączek które masz w siłownikach to mozesz kabel 1A z 2A i 1B z 2B przez nie połączyc ale uwazaj zebys zwarcia nie zrobił. czesc osob podlacza te kable , kablem telefonicznym, takla sprezynką :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-29 16:22:55 /


Kohaś, musiało mi coś z netem pokopać, bo mi umknęła Twoja odpowiedź. :/ Ogrrromnie Ci dziękuję! :) Wreszcie widzę jak i co. Tych połączeń się domyślałem ale nie widziałem jak ma być np. podłączone ogrzewanie szyby po prawej stronie. Na szczęście zrobiłeś tak fotkę, ze widzę. No..ja mam tam ułamany kawałek blaszki i sądziłem, że ma tam przyjść kabel a to po prostu masa.. Te sprężynkę miałem kiedyś ale będę się starał zrobić to jakoś bez sprężynki, zbyt estetycznie to nie wygląda. O ile się da :) Aha, i zobaczyłem, że u mnie nie było kabla idącego do tego metalowego ustrojstwa (3A). Talerzyk mam i ten badziew, którego brakuje na fot.8, ale chcę to wykorzystać tylko do oświetlenia a wycieraczka niech chodzi nawet z otwartą klapą :)
W każdym razie jak będę miał jeszcze jakieś pytania to pozwolę sobie Cię jeszcze pomolestować - cała przyjemność po Twojej stronie rzecz jasna :)
Aha i napisałeś bardzo przejrzyście - dzięki raz jeszcze!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-17 00:11:29 /


luzik, tylko ze badziew vel dzyndzel z 8smej foty którego nie mam jest inny od tego co jest z prawej strony, ten z lewej zamyka obwód jak jest wciśnięty, ten z prawej jak jest uniesiony czyli jak klapa jest otwarta, nie wiem czy da sie to zamienić ale próbuj, mnie już dzisiaj łeb boli po 5h siedzenie na tym mrozie przy capriku. Co do fotek podłączenia pasów to co cię dokładnie interesuje bo nie wiedziałem czemu mam robić zdjęcia :) tam wszystko do siebie pasuje i nie widzę wielkiej kombinacji w podłączeniu tego.
pozdro

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-17 00:28:56 /


No.. z pasami jeszcze nie wiem do końca :) Patent robię. Jak będę miał pytanko to walę do Ciebie. A co do tego ustrojstwa to nie wiem czy mam prawe czy lewe :) Wiem tylko, że prawą dziurę mam albo zaspawaną albo jej nigdy nie było. To auto było tak zmasakrowane przez poprzedniego właściciela, że nic mnie już nie zdziwi :) W każdym razie ja chcę to wykorzystać jako oświetlenie i nic poza tym.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-17 00:55:55 /


prawy dzyndzel jest z plastyku a lewy metalowy:)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-17 01:39:28 /