logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Jak podłączyć przewody paliwowe do zbiornika w Mk1?

Jak podłączyć przewody paliwowe do zbiornika w Mk1?

Witam!
W jaki sposób podłączyć przewody paliwowe do zbiornika w Mk1 (czyli zbiornik w bagażniku)?
Są trzy wyjścia ze zbiornika, najmniejsze to zasilanie (1) (to wiem, nie widać na zdjęciu), potem jest największe to wlew (2) (też wiem), ale co z tym na górze (3)? Czy to jest powrót z gaźnika? A co z odpowietrzeniem zbiornika? Mógłby mi ktoś to wyjaśnić? Bo u mnie w miejscu zbiornika była butla z gazem, którą wypie.... , no właśnie:) i chce normalnie założyć zbiornik z benzyną jak inżynierowie przykazali:) Dodam jeszcze że nie mam orginalnego przewodu do wlewu. A może tam właśnie było odpowietrzenie?
Pozdrawiam!

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-24 16:05:42 /


To na gorze to odpowietrzenie (chyba, ze mialam u siebie kombinowane :/ )

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-24 19:12:41 /


A powrot- co prawda przewod pod maska sobie wisial i zatkany byl kawalkiem patyka :/ ale do baku wchodzil pod wlewem- taki zagiety dzyndzel na wysokosci cyfry 1 na Twoim zdjeciu.

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-24 19:21:28 /


chodzi Ci o ten dzyndzel w klapce, w której jest też zamontowane urządzenie z pływakiem monitorujące ilość benzyny w baku? Bo jeśli tak, więc to jest do przewodu zasilającego. Jak już pisałem u mnie są trzy wejścia do zbiornika.

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-24 20:28:19 /


Odpwoietrzanie jest pod numerkiem 3. W Capri MKI nie spotkałem sie z powrotem paliwa ale widocznie mialem takie wersje...

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-25 10:26:19 /


Nie, sorka, pomieszalam :( Faktycznie, u mnie bylo tak, ze z tego dzyndzla z tylu, kolo plywaka (1) wychodzi przewod do gaznika. 3- odpowietrzenie. Bladego pojecia nie mam gdzie powinien byc powrot (i nawet nie potrafie sobie przypomniec gdzie on u mnie wlatywal do baku)
Ale sama chetnie sie dowiem jak to POWINNO byc zrobione.
Pozdrawiam.

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-25 10:27:58 /


No dobra skoro w Capri Mk1 nie ma powrotu do zbiornika, to gdzie ja mam w końcu podłączyć przewód powrotny od gaźnika (bo takowy jest)?? Wie ktoś może?

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-25 13:06:03 /


rozetnij przewód paliwowy przed pompą, wsadź trójnik, z jednej strony do pompy, z drugiej do powrotu. Ja bym tak zrobił, ale niech fachowcy sprostują.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-25 14:25:55 /


Albo zatkaj powrot ;P

Ja bym to zamontowala gdzies kolo wlewu, jesli juz bardzo chcesz miec ten powrot.

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-25 15:48:35 /


W jedynce, przy wlewie paliwa, od wewnątrz oczywiście, jest taka metalowa rurka poprowadzona w kształcie litery U - tam podłącza się przewód paliwowy. Tylko pytanie który - odpowietrzający zbiornik, czy zasilający? U mnie ta rurka jest pominięta, ale chcę podłączyć tak jak powinno być. Niestety nie mogę znaleźć żadnego manuala ze schematem podłączeń przewodów. Jak to macie u siebie podłączone? Przy okazji może ktoś jakoś elegancko rozwiązał podłączenie powrotu w MKI?

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-09-17 09:10:13 /