logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » E-mail capri problem

E-mail capri problem

Czy Wy też macie problem by dostać się na swoją własną skrzynke capri.pl - ja musze wpisywać czasem hasło logowania po 5 razy i dopiero nie ma błędu a tak to.... błąd, błą, błąd logowania....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-28 09:05:19 /


U mnie za drugim, max za trzecim razem mi idzie przez www. Jesli odbieram thunderbirdem, nie ma problemow.
W 99% odbieram wlasnie programem, ale czasami wystepowal problem z pobieraniem duzych zalacznikow, gdyz thunderbird sie zawieszal podczas pobierania. Musialem wchodzic przez www i uzywac opcji "download" zeby zapisywac pojedynczo duze pliki na dysk.

Mysza liil (EM) / 2007-10-28 09:53:54 /


Ja nie mogę od rana w ogóle wysłac i odebrac maila z serwera:(((

Czy macie to samo??

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-28 11:45:47 /


Ja odbieram bez problemu ale nie moge wyslac.

Mysza liil (EM) / 2007-10-28 11:58:49 /


Wlasnie mi sie wydaje, ze nie odbieram, bo thunderbird wyrzuca komunikat o braku nowych wiadomosci, ale chyba z tego względu, ze nic na ten serwer nie przychodzi. W kazdym razie wiadomosci powinny byc, bo wystawialem aukcje na allegro i powinny przyjsc potwierdzenia, a nic nie ma. Ostatni mail jaki odebralem z capri.pl jest z 27.10.2007 z godziny 20:48, i nie mozliwe zeby do tej pory nic wiecej nie bylo na poczcie. Chociaz tak jak pisze - thunderbird wyrzuca brak nowych wiadomosci. Logować się mogę normalnie przez www, na serwerze nic nie ma. Wysyłać nie mogę nadal.

Pewnie MK coś udoskonala i nie bedziemy żałować, więc warto spokojnie poczekac.

Mysza liil (EM) / 2007-10-28 15:13:24 /


dzis okolo 2:30 cos padło :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-28 16:37:02 /


Jest gorzej:((

Zrobiłem testa z innego swojego adresu mailowego.
Wiem,ze na serwer doszło, ale już wiadomość nie wyszła. Serwer po prostu ja skasował:((

Coś jest poważnie nie tak:(((

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-28 16:47:10 /


Już wszystko gra.. przynajmniej u mnie. Widać jakieś drobne problemy techniczne były. Stronka chwilami też była niedostępna.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-29 10:55:51 /


Z tym logowaniem po kilka razy mam już tak od roku. MK chyba to wyjaśniał, że to problem z kompatybilnością php i oprogramowaniem skrzynki pocztowej, ale mogę się mylić.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-29 18:14:45 /


Nie mialem chwili zeby napisac, ale rano napewno bylo juz OK.

Mysza liil (EM) / 2007-10-29 19:21:24 /


Witam...
Od wczoraj mam problem z pocztą na capri.pl udaje się wysłać co piątego meila w pozostałych wywala następujący błąd:
BŁĄD:
Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera:

Żądanej operacji na poczcie nie wykonano: skrzynka niedostępna
450 4.1.2 <spidergarage@o2.pl>: Recipient address rejected: Domain not found

Czy tylko ja tak mam???
Dodam że odbieram wiadomości bez problemu.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 22:12:46 /


Dziś wyrzuca mi błąd, że nie udaje się znaleźć odbiorcy i adres do wysyłki jest nieprawidłowy. A on właśnie jest prawidłowy.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 22:41:55 /


sms do MK powinien załatwić robotę :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-14 22:47:51 /


nie ty jeden :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 22:51:23 /


No ja się nie będę Michałowi narażał, ale ty Kohaś jesteś profesjonalista od kompów, więc wyślij psze. ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 22:54:39 /


Ano objawił się jakiś dziwny problem z DNS'em. Nasz serwer używa rekursywnie nadrzędnego serwera DNS w ATM'ie, ale rezerwowo ma też wpisane adresy serwerów TPSA. Z nieznanego powodu nie udawało się pozyskać adresów z serwerów ATM, a okazało się że serwery TPSA odrzucają aktualnie wszelkie zapytania (może przekonfigurowali je żeby odpowiadały tylko domenom należącym do TPSA).
Wywaliłem adresy TPSA, dodałem inne adresy rezerwowe, wyczyściłem cache i wygląda że jest OK, ale gdyby nadal było źle - alarmować !

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-15 00:02:56 /


Właśnie się dziwiłem dlaczego na liście obecności (kto jest online) umarły wszystkie nazwy hostów i zostały gołe adresy IP :)

Konar / 2009-05-15 03:12:21 /


Też to miałem.
A co do TPSA - oni potrafią nawet swoim klientom zablokować dostęp do dns-ów :/ Też to przerabiałem w firmie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-15 09:05:50 /


Ja mam trochę inny problem. Nie otwiera mi się prawa ramka w squiremail i nie mogę odczytać poczty. Tak się dzieje niezależnie od używanego komputera czy przeglądarki. Podejrzewam że mam zapchaną skrzynkę (mnóstwo spamu ...) i ogólne zaniedbanie. Czy osoba władna mogłaby wykasować pocztę i zostawić powiedzmy ostatnie pół roku ? Dzięki.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-16 13:12:10 /


A ja już myślałem że mnie wywalono z capri. pl. tylko nie bardzo wiedziałem za co :)

granadabus / 2009-05-16 18:17:17 /


Czy macie jakieś problemy z pocztą capri.pl? Mimo logowania pojawia się komunikat o konieczności zalogowania aby przeglądać stronę...

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-03 09:16:34 /


kasowałeś ostatnio pliki cookie albo zmieniałeś ustawienia, żeby się same kasowały? ja tak miałem z logowaniem jak pozmieniałem te ustawienia.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-03 10:29:29 /


też przez chwile miałem taki problem, znaczy godzinkę temu, teraz jest OK :)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-03 11:03:16 /


Mam problem z mail.capri.pl tzn. Pusta strona cały czas - inbox ?? Pozostałe chodzą ...

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 10:29:41 /


Czy jest jakiś problem z mailami wychodzącymi z adresu webmaster@capri.pl ??
nie dochodzą mi maile z powiadomieniami/wiadomościami itd.

Jarzab Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-19 10:46:20 /


Do mnie dochodzi wszystko na bieżąco.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-19 11:01:42 /


Cześć, podepnę się tutaj. Od kilku dni gmail nie pobiera mi maili z capri.pl, coś się zmieniło z adresami POP czy coś ? czy szukać problemu na gmailu ? logując się na mail.capri.pl wszystko jest ok

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 10:29:18 /


Google ostatnio miesza w swoich uslugach. Nie zdziwilbym sie jakby za chwile sie okazalo, ze pobieranie maili z kont zewnetrznych do google bedzie platne.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 10:38:48 /


Gmail miał gigant awarię:

https://www.google.com/appsstatus#hl=en&v=issue&sid=1&iid=a8b67908fadee664c68c240ff9f529ab
https://news.ycombinator.com/item?id=25435916

Co gorsza, zwracał wysyłaną na gmail pocztę ze statusem odrzucenia końcowego, informując że dany użytkownik nie istnieje. Na taki sygnał np. większość list emailowych natychmiast wypisuje użytkownika, wszelkie systemy powiadomień mailowych robią zwykle to samo, żeby nie siać emailami bez sensu. No bo jak adres emailowy nie istnieje, to nie istnieje. Więc użytkownicy gmail'a powypadali z różnych list.

Czemu gmail nie importuje poczty - nie wiem. Sprawdź w ustawieniach w gmail czy masz jeszcze ten import wpisany, bo może zniknął. Albo w ramach awarii po prostu nadal nie działa. Albo nie wiem co. W pełnej gotowości jest dział reklamacji google'a, ale nie słyszałem żeby ktoś cokolwiek załatwił z ich automatem wysyłającym standardowe odpowiedzi na wszelkie zgłaszane problemy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 10:45:55 /


dzięki!

import jest nadal ustawiony, pojawia się nawet komunikat "POP3: nie można pobrać poczty"
mam dwa adresy z których importuję maila na gmaila i obydwa nie działają, więc problem w gmailu...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 11:48:14 /


Tak, problem w gmailu. Choć abstrahując od chwilowych problemów technicznych, sam gmail w całej swojej istocie to jeden wielki problem ze swoimi monopolistycznymi zapędami, zmierząjący ostatecznie do tego co stało się z komunikatorami - żeby użytkownicy danego systemu mogli komunikować się wyłącznie ze sobą.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 12:57:45 /


Pełna zgoda, też mnie to irytuje, ale poniekąd jesteśmy/jestem na to skazany. Pewnie są alternatywy ale moja wiedza w tym zakreie jest uboga...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 13:43:17 /


Mnie trochę te ich rzucanie się na kasę dziwi. I tak wiedzą o nas więcej niż my sami o sobie i to na własne nasze życzenie (bo chciało się za darmo), to teraz wprowadzenie limitu 15GB a dalej płatne... a maile zginęły mi tam bezpowrotnie wielokrotnie. Niestety sensowny mail to najczesciej ka$a. Inaczej spam/reklamy, albo „profilowanie”.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 14:01:23 /


Mnie dobrowolni użytkownicy gmaila zadziwiają beztroską w wielu zakresach, ale każdy żyje wg swojego wyobrażenia i w sumie nie w tym rzecz. Pisanie o byciu skazanym na to to ja już nie wiem o co chodzi, ale znowu - jak kto co odczuwa i jaki poziom konformizmu dla każdego jest akceptowalny, ale też nie w tym rzecz.
Rzecz w tym, że coraz trudniej jest wysłać emaila na gmaila z innych źródeł, tak żeby ten email został potem faktycznie pokazany użytkownikowi gmaila. Piszę to z pozycji osoby utrzymującej w ruchu jeden serwer pocztowy i może trochę bałwochwalczo, ale jednak zdeklaruję że wiem o czym mówię. No więc nie jest lekko. A robię to hobbystycznie, ale również w świadomym odruchu niezgody na to żebym swoją prywatną korespondencję czytał jako ostatni. Moja prywatność, moja sprawa. Dla mnie istotna, dla innych mniej.
Choć w sumie ostatnio dochodzę do wniosku że to problem użytkownika gmaila - jeśli zdecydował się powierzyć decydowanie o tym jakiego emaila zobaczy jakiejś tam korporacji kierowanej interesem zupełnie ortogonalnym do interesów tego użytkownika, to jego problem i co mi do tego.
Istotnie płacenie za usługę wywraca tę relację i przywraca (być może) na właściwe tory, ale jak coś jest za darmo, to gdzieś ukryty koszt musi być.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 14:16:22 /


Z tym, że jest problem, aby gmail zakwalifikował maila jako „wlasciwego” to mnie trochę zmartwiłeś. Ostatnio google do mnie dzwoniło z kierunkowego Łódź, bo dodałem na google maps firmę i czy chcę, żeby dalej się tam wyświetlała, bo to usługa płatna się zrobiła... Jak tak dalej pójdzie, to chyba darknet tylko zostanie, bo internet już chyba coraz bardziej od wolności szeroko pojętej odchodzi. Swoją drogą utrzymanie serwera pocztowego to spore wyzwanie, to nie serwer www, więc fajnie, że jest i to „nasz własny„ :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 14:40:31 /


No nie wiem, czy wizytówka jest płatna nagle...
https://niebezpiecznik.pl/post/zbyszek-dzwoni-i-proponuje-kupno-wyswietlen-wizytowki-w-google-posluchajcie-nagrania/

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 14:46:39 /


Marcin o tym akurat nie wiedziałem, ze taki proceder jest, ale google dla firm charguje ileś tam setnych centa za klikniecie na wskazowki dojazdu itp. Nie mowie o wizytowce akurat, bo z tym to masz rację. Ale jeśli chcesz, żeby google wyznaczyło trasę dojazdu „do firmy X”, a nie na adres, to najlepiej, żeby firma X im za to zapłaciła.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 14:51:23 /


Nie wiem czy to beztroska, może bardziej ignorancja... bo przecież jak się nie znam, to mogę się poznać. Na ten moment po prostu nie znam się, nie wiem też co się z tym wiąże, jakie są tego ryzyka itd. To, że jesteśmy monitorowani i oni "więdzą o nas więcej niż my sami" to kwestia oczywista, pytanie czy z tym walczyć, po co i czy jest to w ogóle możliwe. Czy jak odetnę się od gmaila to już będę rozsądnym świadomym człowiekiem?
Co z wszystkimi innymi portalami społecznościowymi, aplikacjami w telefonie które nie działają jak nie wyrażę iluś tam zgód itd.

a teraz jeszcze pytanko praktyczne, czy mogę pożegnać się z gmailem a jednocześnie nie stracić dostępu do maili które będą na mój adres wysyłane ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-20 17:54:55 /


znów coś nie bangla z mailami, tylko tym razem nie mogę się zalogować na mail.capri.pl tylko ja ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-04 18:31:37 /


Tak, chyba tylko Ty. Ja tam problemu nie mam. Podaj hasło, to też sprawdzę :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-04 20:38:15 /


od 0:43 ;)

https://digg.com/video/people-give-jimmy-kimmel-their-internet-passwords-and-dont-mind-at-all

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-04 23:03:01 /


Czy ktoś oprócz mnie ma problem z wejściem na "mail.capri.pl" z telefonu/tabletu? Pokazuje się komunikat "ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia". Dotyczy zarówno Androida jak i iOS-a.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-05 09:44:40 /


Ja póki co to mam "403 Forbidden". Więc albo się coś wysypało albo MK coś tam rzeźbi.
Ogólnie to nie jestem takim masochistą, żeby z telefonu przez www na maila wchodzić tylko mam od tego normalną appke pocztową. I tam normalnie działa.
Natomiast z pracy, z firmowej sieci np. nie mogę się w ogóle z Capri.pl łączyć - obojętnie czy to www czy mail - ponieważ firewall, który używa ssl decrypt do badania połączeń szyfrowanych, nie dogaduje się z naszym SSLem i twierdzi, że jakaś stara, nie wspierana wersja czy coś i wystawia środkowy palec, że jest niebezpiecznie i za diabła nie pozwoli otworzyć strony.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-05 14:26:06 /


Nic się nie wysypało, mamy po prostu na serwerze poblokowane stare protokoły i metody szyfrownia które są już dziurawe i tyle. Jak masz jakiegoś stary nieaktualizowany telefon, to mogą być problemy. Jeśli masz świeży telefon, to możemy spróbować przeprowadzić dochodzenie, bo tak nie powinno raczej być.

Doraźnie odblokowałem dodatkowe wersje protokołów z tzw. lekko szarej strefy, sprawdź proszę teraz czy jest jakaś zmiana.

> ponieważ firewall, który używa ssl decrypt do badania połączeń szyfrowanych, nie dogaduje się z naszym SSLem i twierdzi, że jakaś stara, nie wspierana wersja czy coś

To raczej zupełnie odwrotnie, być może wersja jest za nowa na Wasz firmowy łamacz SSL'a? Choć trochę wątpię. Być może wasz łamacz nagina potokół tak że sie nie dogaduje. Nie wiem, zgaduję...

Czy wszystko gra z SSL'em można sobie sprawdzić samemu:

https://www.ssllabs.com/ssltest/index.html

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-06 10:23:43 /


Działa. Dzięki.

Nie wiem jaka jest definicja "starego" telefonu, ale Android jest 10.0.1, a iOS 14.8.1.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-06 11:56:49 /


Chyba znowu coś się posypało. Nie otwiera na telefonie, a na laptopie przy próbie otwarcia @ widzę to:

Oops... something went wrong!
An internal error has occurred. Your request cannot be processed at this time.

For administrators: Please check the application and/or server error logs for more information.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-08 11:07:57 /


No akurat robiłem parę różnych aktualizacji i mogło coś dupnąć chwilowo. Jeśli nadal jest źle, alarmujcie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-08 11:48:28 /


bry....

Coś się "posypało" w e-mailu przez www (bez znaczenia czy Chrome czy Edge). O ile widzę nowe maile, to próba ich otwarcia kończy się komunikatem:

"... Oops... something went wrong!
An internal error has occurred. Your request cannot be processed at this time.

For administrators: Please check the application and/or server error logs for more information..."

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-04-12 09:34:07 /


u mnie to samo od wczoraj


Oops... something went wrong!

An internal error has occurred. Your request cannot be processed at this time.

For administrators: Please check the application and/or server error logs for more information.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-04-12 10:33:04 /


Przepraszamy za zakłócenia, prace aktualizacyjne, niestety nie zdążyłem dokończyć wczoraj wieczorem i przeciągnęło się do teraz, już zrobione.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-04-12 11:09:24 /