logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » PILNE!!! Mam problem z ciśnieniem w skrzyni korbowej

PILNE!!! Mam problem z ciśnieniem w skrzyni korbowej

Mwm w Capri silnik 2.0 R.4. Wymieniałem uszczelki w całym silniku. Według wskażnika mam normalne ciśnienie. Wywala mi miarką olej, ale to nic! Ostatnio zgubiłem korek wlewu oleju bo mi go wypchnęło ciśnienie. Nie wiem co jest grane bo zaworek w odmie jest sprawny (na 70%). Proszę o szybką odpowiedź.

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-26 21:56:19 /


to sprawdz owy korek (dmuchnij w niego-nie powinno byc niemalze zadnego oporu)-musi byc drozny i dosc ciasno wchodzic w pokrywe zaworow

konk / 2003-06-26 22:05:17 /


pierwsza sprawa to mozliwe ze masz walniete pierscienie i dmucha do srodka

zdejmij korek przy wlaczonym silniku i sprawdz czy mocno dmucha

sprawdz tez pod obciazeniem, niech ktos usiadzie za kierownica, wcisnie hamulce i sprobuje ruszyc, bez przesady, tak zeby silnik sie obciazyl, sprawdz wtedy czy dmucha zdecydowanie mocniej

jesli wszystko jest w porzadku (troche zawsze dmucha) to znaczy ze masz zapchany korek i zepsuty zaworek
mam nowe

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-26 22:27:32 /


Mi moje 2,0 r4 (2 szt) jak wypychaly korek to sie pozniej szybko dosc konczyly
tak dmucha przez pierscienie, ze wywala korek, tak bylo u mnie...

Krzypek / 2003-06-26 22:57:59 /


u mnie tez , tydzien przed wywaleniem silnika

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-27 18:10:28 /