logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Problem z dociskiem?

Problem z dociskiem?

Mam pytanie silnik 2.0 ry cztyry skrzynia piątka sprzeglo zamach i docisk od 2.or4 przy dokręcaniu docisku do zamachu jedna ze śrub sie ukręciła jakie mogą być tego skutki podczas jazdy dodam że inne mocno trzymają sie ...

Druga sprawa to kolejna ukręcona śruba tym razem w podporze skrzyni po prawej stronie ta bardziej z tyłu. Po skręceniu nowego zestawu bo docisk zamach i sprzęgło są prawie nowe pojawiają sie dziwne drgania i dudnienia silni k słabo sie wkręca itd...

po wciśnięciu sprzęgła drgania ustępują wiec wątek z krzywo opuszczona podporą i krzywo poprowadzonym wałem raczej odpada..... przygazówki na luzie także nie wywołują takich drgań jak na biegu zatem co to i co mogę z tym zrobić albo co sprawdzić:D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 16:58:12 /


na poczatek proponuje kupic klucz dynamometryczny:) to nie cięzarowka,moze nie rowno siadl docisk jak jednej sruby nie ma,a co do reszty nie mam pojecia bo nie kojarze tej podpory,o ta przykrecona do silnika ci sie rozchodzi:)a walek sprzeglowy byl takiej samej długosci? moze łozysko podporowe walka w wale cos nie tegens?

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 17:20:21 /


docisk słabo dociska, sprzęgło może sie ślizgać, całość może wpadać w drgania, trzeba było to odrazu odkręcić zamach i wykręcić ukręconą śrubę, teraz tylko więcej roboty :(
Podpora skrzyni jest na 4 śruby brak jednej nie powoduje żadnych natychmiastowych konsekwencji.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-04 17:20:21 /


Docisk jest na 6 srub i 3 kolki ustalajace, wiec tez brak jednej sruby nic nie zaszkodzi. Moze wygieliście ktoras ze sprezyn sloneczka pasując skrzynie na silnik?

Mysza liil (EM) / 2007-11-04 17:48:42 /


popieram mysze, sam miałem docisk na 5 śrub i chodziło.... a ostatnio tarcza pogubiła nity i trzepało autem aż nagle.... efekt na zdjeciu...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 18:03:39 /


blaszki od słoneczka są w dobrej kondycji śruby nie mieliśmy czym z zamachu wykręcić brak odpowiednich narzędzi...

A właśnie Mysza aprpos jeszcze pytana o kręcenie jakie zdałem Ci na gg kabelek zaizolowałem podokrecałem wszystko jest si.. na większym aku auto odpaliło po 5 miechach bezruchu na aku 50 przekręca 3 razy i cisza :/

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 18:08:00 /


Tachu ale tarcza jest prawie nówka docisk to samo wszelakie okolice sprzęgła łożysko wałka sprzęgłowego wyczyszczone z wszelakich syfów.

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 18:10:14 /


sam nie wiem bo jak po wymianie sprzegła silnik zejdzie mi poniżej 900obr to trzepie budą, ale na wyższych juz przestało, wiec sam do konca nie rozwiazałem swojej zagadki...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 19:29:08 /