logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » na co wzracają szczególną uwage na przeglądach

na co wzracają szczególną uwage na przeglądach

mam za pare dni przegląd no i mam pewne obawy co musze mieć sprawne i na co wzracają szczególną uwage więlkie dzięki na odpowiedzi :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-03 19:08:14 /


Zapewne wszędzie jest trochę inaczej ale przebieg mniejwięcej wygląda tak:
-sprawdzenie numerów nadwozia i silnika,
-wjazd na szarpak przednimi kołami,następnie tylnymi,(sprawdzenie luzów zawieszenia)
-badanie siły hamulców przód/tył
-wysokość świateł mijania,
-działąnie wszystkich świateł(nie zawsze wszystkie sprazwdzają niektórych u mnie ostatnio nie sprawdzali: awaryjnych ani halogenów ani przeciwmgielnych)
-hmm i zależy chyba od samochodu ale mogą zawartość co2 w spalinach sprawdzić

zastanawia mnie jak to teraz jest ze sprawdzaniem instalacji gazowych...???

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-03 19:33:10 /


Jeśli to jedyny przeglad auta to kontrola jest bardziej drobiazgowa i obejmuje wszystkie systemy zainstalowane w aucie. Krótko mówiąc, wszystko co jest ma działać.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-03 19:56:12 /


Mnie jeszcze nie wrzucili nigdy na szarpaki, a cala reszta to roznie.

Seba / 2003-07-03 22:54:36 /


to zalezy czasem tylko sprawdzaja heble a czasem doslownie wszystko zalezy od stacji :)

Michal FAZI / 2003-07-03 22:56:52 /


a czasem nic

gutek / 2003-07-03 23:47:44 /


Dzisiaj jadę to ci powiem.

Piotr Nowak / 2003-07-04 07:03:52 /


Wycieki z silnika i skrzyni
Układ kierowniczy

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-04 07:33:36 /


Zależy gdzie. Niestety w większości sprawdza się tylko prowizorycznie a ukazane wady przez diagnoste są i tak przez większość lekceważone. Niestety.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-04 09:51:47 /


wycieraczki musza dzialac!!! ;>

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-08 02:13:17 /


Za brak gasnicy mnie cofneli ale to dlatego ze hebli nie mialem a trzeba cos miec.
No i swiatla by mozna bylo by miec migacze wstek stop.
NARRA

Q_Back / 2003-07-08 08:37:22 /


Parę m-cy temu miałem przegląd i sprawdzili : numery, wstawili auto na szarpak, siłę hamowania, analizę spalin z obu rurek, wszystkie światła, wycieraczki, klakson, szukali luzu na kierownicy itp. , oglądali auto od spodu i ogólnie. Jeśli będzieś miał przyciemnione lampy to na pewno zwrócą na to uwagę.

PiotrekFCapri / 2003-07-08 12:42:35 /


generalnie wszystkie stacje mają OBOWIĄZEK zwracać uwagę na to samo, a więc
wyciąg z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 7 września 1999 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych.:

§ 5. Okresowe badanie techniczne pojazdu polega na sprawdzeniu:
1) zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, dotyczącymi tożsamości i danych technicznych pojazdu, a także prawidłowości i stanu tablic rejestracyjnych,
2) stanu technicznego ogumienia,
3) prawidłowości działania, ustawienia i własności świetlnych świateł zewnętrznych,
4) stanu technicznego, skuteczności i równomierności działania hamulców,
5) prawidłowości działania urządzeń sygnalizacyjnych,
6) prawidłowości działania układu kierowniczego, stanu technicznego jego połączeń oraz wielkości ruchu jałowego koła kierownicy,
7) stanu technicznego zawieszenia,
8) prawidłowości ustawienia i zamocowania kół jezdnych,
9) stanu technicznego nadwozia, podwozia i ich osprzętu oraz przedmiotów wyposażenia,
10) stanu technicznego układu wydechowego, a w uzasadnionych wypadkach - na pomiarze poziomu hałasu zewnętrznego na postoju,
11) emisji zanieczyszczeń gazowych lub zadymienia spalin,
12) spełniania warunków dodatkowych dla pojazdów określonych w rozporządzeniu.

§ 6. Wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu określa załącznik nr 1 do niniejszego rozporządzenia


jakby ktoś sobie życzył, to załącznik nr 1 wysyłam na priv.

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-08 12:55:32 /


Ja bym sobie życzył :) lloyd1@go2.pl

Lloyd / 2003-07-08 17:07:47 /


no i pojechałem na ten przegląd facet jeszcze go nieoglądnoł i powiedział decybele oj oj emisia spalin oj oj :) potem luzy na kierownicy brak podświetlenia tablicy rej. i powiedział panowie jak to zrobicie to przyjedzcie więc nieprzyjechałem i sobie poprostu załatwiłem przeglą niestety za sporą sumke ale musiałem mieć ten przegląd do dziś :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-08 17:13:21 /


ale do tego czasu już niema tych decybelów i emisi :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-08 17:21:05 /


Zrobiłeś wrażenie. Rzeczywiście powód do dumy i publicznego chwalenia się, że masz samochód w wątpliwym stanie i że płacisz za fikcyjny przegląd.
Respect, jak to niektórzy mawiają ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-08 17:21:36 /


to niebył żaden powód do dumy i co tu nagle sie wszyscy zrobili tacy przepisowi?? trzeba troszkę wyluzować :) i prosze niezrozumieć tego jako pretekst do kłutni czy czegoś takiego pozdr

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-08 17:25:05 /


Luz jest pełen, i nikt sie nie kłóci. Nie chodzi również o żadne przepisy, bo ani słowa o nich. Choć da się podciągnąć, bo właśnie poinformowałeś o popełnionym przez siebie przestępstwie. Są po prostu sprawy, o których się publicznie nie krzyczy, przynajmniej w przypadku osobników z przynajmniej szczątkowym instynktem samozachowawczym lub odrobiną zdrowego rozsądku ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-08 17:34:29 /


Maciek niektóre rzeczy trzeba przemilczeć... takich rzeczy sie nie wypisuje!! Teraz tylko podaj numer rejestracyjny i daj tu zdjęcie auta...
Pogadaj z kim trzeba żeby usunąć ten popis.

Młody! :-P

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-08 17:36:41 /


Mnie czeka jutro przegląd dzisiaj już nie zdążyłem przygotować samochodu.
Ale mam takie pytanie a jak tam karoseria- bo mam dziórę w błotniku przednim około 10cm *10cm jak myślicie cofną mnie z przeglądu ,a reszt jest sprawna bo była kilka dni temu robiona (wszystko).
To może obstawiamy przejdzie czy nie:
kto ile daje
Obstawiamy
jutro wyniki

Albi_Poznan / 2003-07-08 17:37:01 /


gosciu, lepiej ja zaklej, ogolnie na przegladzie samochod musi byc sprawny, np. ja miałem problem, kilka lat temu z powodu podrdzewiałych (blaszanych) tablic...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-08 18:12:49 /


hm no dobra wsumie to niewiem poco to napisałem?? :(
a mizna by to usunac??? prosze:)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-08 20:22:43 /


Gościu - dzióra 10x10 w tym capri co ma 40 tyś. tzn. tym takim co to igła jest :))))))))))))

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-09 09:31:57 /


joke

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-09 09:32:22 /


Czytałem załącznik ministra ble... ble... ble... i UWAGA (!):

Można nas "uwalić" ;)) za:
8.1.11.Sygnał dźwiękowy - Sprawdzenie działania,ocena tonu i poziomudźwięku sygnału.
1.Brak działania.2.Ton przeraźliwy lubnieciągły.3.Za niski poziom dźwięku.

Tom przeraźliwy... hmm...

Ponadto jeszcze za "Brak wyjść bezpieczeństwa" :DDD i za "Brak lub niedziałanie urządzeń ogrzewczych w kabinie kierowcy lubw pomieszczeniu przeznaczonym doprzewozu osób.
Brak lub niedziałanie urządzeńwentylacyjnych w kabinie kierowcylub w pomieszczeniu przeznaczonymdo przewozu osób"

No to ja muszę jeszcze popracować nad moją Masziną! Idę sobie zbudować wyjście bezpieczeństwa (chyba zrobię właz, tak jak to było w czołgach) i poszukam jakiegoś nieprzeraźliwego klaxonu :))

Pozdro!!! Miłej zabawy w dostosowywaniu aut!!!

Lloyd / 2003-07-09 10:25:25 /


O! Znalazłem i uwagi końcowe: "Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych wypadków niesprawności. W indywidualnych, uzasadnionych wypadkach przedmiot i zakres badania, sposób przeprowadzania badania i kryteria uznania stanu technicznego za niezadowalający ustala okręgowa stacja kontroli pojazdów."
Czyli jak się podoba kierownikowi, to legalnie (!) może nam odpuścić część badań!?

Lloyd / 2003-07-09 10:28:37 /


każda mk II/III ma "wyjście awaryjne", no teraz wiem dlaczego któryś z poprzednich właścicieli założył u mnie w mk I szyberdach :D

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-09 11:06:44 /


Chopaki przegląd przeszedł - samochód był wcześniej u blacharza - dziór nie ma - i przegląd mam do 2005 roku.

Albi_Poznan / 2003-07-18 20:26:39 /


Do 2005???

Lloyd / 2003-07-18 20:55:42 /


ta data to żart oczywiście 2004.

Albi_Poznan / 2003-07-18 23:16:46 /


A mnie dziś pan odprawił z kwitkiem nie z powodu nie wbitego gazu, lekkiego kapania olejem ze skrzyni (simeringi) i innych niedociągnieć technicznych ale .... TABLICA REJESTRACYJNA NIEDOPUSZCZALNIE UMIESZCZONA PO PRAWEJ STRONIE SAMOCHODU POD TYLNYM ZDERZAKIEM ręki opadowują normalnie. Ma ktoś może informację czy rzeczywiście tak jest ?

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-30 14:21:23 /


Ponoc jesli tablica rej. juz ma byc nie na srodku samochodu to powinna byc blizej osi jezdni.

Mysza liil (EM) / 2004-10-30 14:39:04 /


Mysza mo recht :)
To samo dotyczy przedniej - jak nie centralnie, to bliżej osi jezdni [Alfa 147 i 156]. Tak samo tylna przeciwmgielna, natomiast cofanie ma dowolność.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-30 14:50:44 /


Witam, mam pytanie czy jeśli mnie cofną to bule za przegląd czy nie? jak to jest aha chce tez zapytać w jakich granicach oscyluje kwota za "pierwszy" przegląd dopuszczający do poruszania się po drogach i na co szczególnie zwracają uwagę jeśli furka po raz pierwszy jest badana?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-25 15:40:31 /


Tak - płacisz. Dodatkowo zaznaczają Ci co masz niesprawne i przy kolejnym przeglądzie sprawdzą Ci tylko to i bedziesz musiał dopłacić za ponowne sprawdzenie np. układu hamulcowego. Szczegółowy cennik znajdziesz na stacji diagnostycznej.

Pierwszy przegląd ? Tj. auto sprowadzone z zagranicy ? Wtedy chyba 160 zł. Normalny auta krajowego (nawet jak ostatnio był ważny 10 lat temu) kosztuje 100 zł ;-) Chyba, że auto ma instalacje gazową to drożej ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-27 00:41:08 /