logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Osiagi na gazie w Granadzie 2,3

Osiagi na gazie w Granadzie 2,3

Pytanko- mam grenie w super stanie - zagazowana. mikser okularnik, reduktor lovato. Wlot powietrza zakleilem gdzies 1/3 i ustawilem pod analizator. Do stowki smiga elegancko- rzeklbym, wystraczajaco (jakies 15s-co jak na jakies 1500kg i kombi to chyba nie najgorzej-jakies 1- 1,5 s wiecej niz na benzynie. Problem pojawia sie powyzej 100-110 dokladniej v-max wynosi jakies 130 a pod lekkie wzniesienia 120. Na czworce pojdzie nawet ze 135-140, a na 5 juz spada... Kiedys mialem rure wsadzona we wlot powietrza i wyporowadzona do tylu. Wtedy Granada bardzo ladnie zachowywala sie przy niskich obrotach no i z predkoscia tez nie bylo problemu-z tymze powoli "wyciagala' wysokie obroty-0-100 w 20s... ale elastyczna jak cholera. Co tutaj wymyslic? Mam wrazenie ze przy wlocie z przodu po prostu ja zawiewa-zubaza sie mieszanka i nie idzie?-Na benzynce elegancko.Co by tu poradzic?Z gory dzieki!!:)

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-06 21:06:21 /


Hmm... nie wiem... Pojemność układu dolotowego nie jest bez znaczenia. Ponoć zbyt krótka SUCKS! Popróbuj z tą wspomnianą rurą i różnymi ustawieniami jej.

P.S. Porsze mnie nie rozjeżdżać za ten pomysł - jeszcze nie mam gazu :((

Lloyd / 2003-07-06 22:01:23 /


A po mojemu to odetkaj jej ten dolot bo nie starcza powietrza na wysokich obrotach, zmien parownik na bardzej czuly BRC, ktory pod analizatorem dokladnie wyregulujesz(on ma rowniez regul. czulosci), tak aby w kazdym zakresie obrotow bylo ok (nie tylko do stowki). Od czego ten mixer okularnik? Moze zle dobrany lub nieszczelny? Rure dolotu(np od nawiewu powietrza mozna zastosowac granadowa) wykieruj w strone sciany grodziowej i tak zamocuj zeby sie nie przyssala do blachy jak bedzie luzno sie przemieszczac pod maska :-), bo jak bedzie skierowana w strone atrapy, to ped powietrza zakloci sklad mieszanki- szczegolnie przy wyrzuceniu na luz podczas jazdy i silnik bedzie gasl.

Mysza liil (EM) / 2003-07-06 22:10:31 /


Właśnie to miałem na myśli ;-))
Heh dobrze, że są tu jacyś Fachowcy, co wszystko wytłumaczą zrozumiale i jak trzeba :)

Lloyd / 2003-07-06 22:17:21 /


ja w moim R4 zrobilem maly tuning instalacji gazowej chodzi jak na benie a nawet niewim czy nie lepiej.
kupilem rure wentylacyjna aluminiowa 80 taka co da sie rozciagnac i wykrzywiac na rozne strony podlaczylem ja pod filtr powietrza i poprowadzilem pod spod samochodu pod wiatr tak ze jak jade to powietrze wlatuje do tej rury i nagrzewa sie od kolektora wydechowego przez co ma lepciejszego kopa i lamie prawa fizyki gazowej :)

Michal FAZI / 2003-07-06 22:20:41 /


Tylko zwroc uwage, ze jak masz ustawiona rure nad jezdnia i pod wiatr to bedziesz musial wymieniac filtr powietrza co 1000 km :)

$miechu / 2003-07-07 08:05:58 /


Od kiedy ciepłe powietrze w dolocie polepsza? Mnie uczuli inaczej... :(

Lloyd / 2003-07-07 11:39:39 /