logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Europejska Asocjacja Automobilierów

Europejska Asocjacja Automobilierów

2 grudnia w Kętach odbył się zjazd założycielski Europejskiej Asocjacji Automobilierów. Pod tą, trochę archaiczną, nazwą kryje się Stowarzyszenie, którego celem jest propagowanie starej motoryzacji i turystyki motorowej w stylu z początku automobilizmu. Czyli przemieszczanie się z jednego ciekawego miejsca do drugiego, jeszcze ciekawszego, bez pośpiechu i zawziętej rywalizacji. Mówiąc wprost, jest to zinstytucjonalizowanie działalności, znanego w naszym środowisku, Jacka Borzęckiego i grupy ludzi z nim związanego. Jacek Borzęcki ma na swoim koncie takie imprezy jak Wielkie Eskapady Beskidzkie, czy Eskapady Patrotyczne. Były to imprezy w pełni prywatne i ich formuła się wyczerpała. Nadszedł czas na Stowarzyszenie, które może wystąpić jako partner lokalnych władz i gospodarzy terenów po których będziemy jeździć.
W zjeździe założycielskim wzięły udział 32 osoby. Został uchwalony Statut, wybrany Zarząd i Komisja Rewizyjna. Szefem EAA został Jacek Borzęcki. Zebrani upoważnili Zarząd do przeprowadzenia wszelkich działań związanych z formalną rejestracją Stowarzyszenia. Na przyszły rok planowana jest Eskapada Wiedeńska, szlakiem wojsk króla Jana Sobieskiego, z Tarnowskich Gór do Wiednia. W 2008 roku będzie 325 rocznica odsieczy wiedeńskiej.

Senior / 2007-12-03 11:02:14 /


i ?
Co ma na celu wklejenie wzmianki o tej sekcie? :) Jesteśmy zaproszeni?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-03 11:38:10 /


Spotkanie bylo zamknięte ? mieszkam 7 km od Kęt , a pierwsze słysze o tym.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-03 12:11:28 /


no właśnie też, a Andrychów to przecież rzut beretem a nic a nic nie wiem:/

No ale to znaczy że jedziemy do Wiednia czy tylko ktoś smaka robi:P

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-03 13:15:22 /


A ja mieszkam w Kętach i tym bardziej nie wiedziałem:/

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-03 14:31:06 /


Pewnie dlatego ze wszyscy przyjechali furkami prosto z salonu to też sie i z tłumu nie wyróżniali.
Taki zjazd "incognito" :D

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-03 22:46:40 /