logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » MK1 - wymiary ozdobnej końcówki wydechu

MK1 - wymiary ozdobnej końcówki wydechu

Witam.
potrzebuje wymiary końcówki wydechu do MK1 , taka jak na zdjęciu.
jesli ktoś ma taką to prosze o zwymiarowanie.

Dzięki , pozdrawiam

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 02:26:08 /


marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 02:32:49 /


Napewno nie jest to oryginał na 100%. Ale jak sie upierasz to widziałem takie w stylu starych Syren lub Warszawa ( bo takie kiedyś do Nich zakładano) w sklepach motoryzacyjnych. Identico.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 07:49:25 /


Ale to na pewno oryginał , to zdjęcie jest wycięte z folderu reklamowego FC MK1 :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 09:48:00 /


Nie kolego !!! Zdjęcie znam nawet i jest ze strony o serwisie forda z lat 70-tych na kolejnej stronie prospektu. Auto jest już w użyciu i ktoś to założył i zrobiono zdj. Ale spotykałem Mk1 nagminnie na starych zdj. z takimi końcówkami.
Może też któryś z dealer'ów oferował taki "bajer" dla zachęty.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 10:56:48 /


Konrad a to zdjęcie znasz??
http://www.capri.pl/images/image.php?back=../library/folder-capri-mk1-1.php&dir=../library/folders&name=folder-ford-capri-mk1-1-2p11
Tak na marginesie to robisz z siebie fanatyka oryginału a w swoim Capri chyba masz gaz...
Czyżbyś dorwał oryginalną instalke z foldera Forda z 84 roku ;-)) ?
Mis212 ta końcówka jest świetna i oby udało Ci sią ją zdobyć. Nikt takiej nie ma.... zresztą nikt też nie ma tak oryginalnego Mk1 jak Twój.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 11:30:53 /


No widze że ostro zabierasz się do remonto! Sprawy wszystkie załatwiłeś? A co do końcówki, to chcesz ją sam zrobić czy zdobyć?

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-14 11:38:44 /


5255-1-2A wydaje sie podobne :-)) ciekawe ciekawe , aleeee ta cena za dwie :-((

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 12:16:54 /


Nie marze nawet żeby zdobyć taką końcóweczke,wiec pozostaje tylko zrobić (po to mi wymiary).

Gurden - jeszcze nie wszystko załatwione,ale w tym tyg. na 100% bedzie :)))

Wh...Conrad Kuba - to zdjęcie jest wycięte z folderu,który można ściągnąć ze strony,naturalnie jest to prospekt o MK1,mam go nawet na półce.

Michu W - ;)

Pozdrawiam, no i czekam :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-14 19:36:49 /


Co do Michała W :
Tak, jestem fanatykiem Capri. Mam totalny odchył na punkcie Capri. AAA no i moje Capri rzeczywiście ma nieoryginalny gaz tak samo jak Twoje nieoryginalne opony. Ale to ty powinieneś sie bardziej trzymać oryginału bo Twoje Capri jest legalnie sprowadzone. Gdyby była możliwość też bym swoje tak sprowadził ale nie było takowej. A gaz jest po to bym jeźdźił tam gdzie chce a nie tam gdzie musze. Takie są Polskie realia. P.S. Zakładałem gaz z Wielkim bulem w sercu ale wolałem to niż miałoby stać w garażu więcej niż stoi.

A co do folderu Capri Mk1 to :
Mam bardzo dużo zdjęć z taśmy montażowej i placu przy fabryce w Kolonii z roku bodajże 1970. Na "żadnym" !!! Mk1 nie ma takowej końcówki. Powtarzam że to był detal który zakładano w salonie (na życzenie) bo wersja "L" nie miała czym przyciągnąć klienta. To jest tak jak z ospojlerowaniem Capri Mk III "Ford RS" - jest w folderach ale z taśmy takie nie schodziły. Serwis to proponował. Czysty marketing.
Ale jeśli moje oczy sie mylą i jestem w błędzie to Wielki sorry.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-15 08:27:39 /


I jeszcze jedno :
Michał W pokazał folder z tą końcówką a pod nią jest felga też niby do wersji "L". Pokażcie mi gdziekolwiek Capri na takich felgach. No pokażcie.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-15 08:33:02 /


Przecierz w Capri tak miało być, że auto z fabryki wychodziło jako podstawa z konkretnej wersji wyposażenia a takie rzeczy jak końcówki, kołpaczki i detale można było sobie na życzenie zamówić lub nie... tak to miało działać i w ten sposób samohcód był indywidualnie przystosowywany do klienta, podobnie jak z Mustangiem w USA. Dlatego nadal uparcie twierdze, że to są oryginalne dodatki a nie jakiś tam wymysł dealera czy coś. Na fotografiach z foldera masz jedynie pokazane dostępne dodatki do wersji L.
Konrad nie porównuj instalacji gazowej do opon bo to jest śmieszne... :-))))
Dodam jeszcze, że rozmiar opon mam taki jak fabryczny i nie mam już białych napisów na które masz uczulenie. Jeśli chodzi o kołpaki ze zdjęcia to niedziwne, że nigdzie nie zobaczysz bo panuje uczulenie na takie rzeczy. Nikt tego do Capri nie założy bo kołpak w tak `sportowej furze` to obciach :-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-15 11:22:03 /


ja tam bym na takie kołpaki nie nażekał :D

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-15 15:15:47 /


a ja bym takie chciał i to jeszcze jak :P :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-15 15:42:01 /


Zarówno końcówka jak kołpaki są na 100% oryginalnymi dodatkami obydwie pozycje występują na fiszce serwisowej mk1.

Mario Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-15 22:13:00 /


Czyli macie racje i Wy i Ja.
Michał medal za zmazanie napisów z kół a mi podwójna nagana za gaz. Przyjmuje ją szczerze.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-16 15:21:55 /


A mnie udało się zdobyć taką:

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-09 12:58:53 /


Wiem , wiem :/ , ja się do niej troszkę spóźniłem :P
Proszę o szczegóły budowy :D

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-09 23:38:34 /