logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » WFE » Spotkanie 8.12(sob) dotyczacej nowej strony dla wszystkich YOUNGTIMEROW WE WROCŁAWIU

Spotkanie 8.12(sob) dotyczacej nowej strony dla wszystkich YOUNGTIMEROW WE WROCŁAWIU

Powstal pomysl stworzenia strony jednoczacej Youngtimery wszelkiej masci z Wroclawia (szczegoly na stronie: http://www.youngtimer.pl/board/viewtopic.php?id=2517&p=18\ ) cos ala Midnight Crusin w Krakowie ( http://www.midnight-cruisin.pl/index1024_3.html ) w zwiazku z czym Lajka zaproponowal spotaknie organizacyjne w Sobote polaczone z robieniem zdjec Wroclawia na ta tez strone. Na spotakniu chcemy omowic jak strona ma wygladac kto sie czym moze zajac kto dolozy pare groszy na hosting itd. WSZYSTKICH CHETNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY KOLO GODZINY 20 NA PARKING KOLO HALI TARGOWEJ skad udamy sie na sesje ostrowa tumskiego a nastepnie na jakis cieply posilek! Pamiejtajcie o zasadach Safety first!, i Don't drink and drive! ;) Jak cos pominalem to Lajka popraw mnie prosze!

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-06 11:01:31 /


Info o spotkaniu i lista obecności wFe:
http://gilgotki.com/g.php?user=maupiak

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-06 11:33:02 /


To tak jeszcze uprzedze pytania i komentarze;)
Wiem wiem - pierwsze pytanie które pada "po co nam kolejna stronka?" - tak pi razy drzwi wszystkie za i przeciw nakreśliłem nEon'owi na gg.
Jeśli ktoś jest baaaaaaaaardzo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu - to wpierw zapraszam na spotkanko...a następnie na oceny pomysłu.
Co do samego spotkania - ma ono być z założenia luźne, czytaj :
- bierzemy aparaty (jeśli ktoś ma statywy...z wiadomych względów)
- kto ma ochote kupuje sobie wzmacniacz na chłodny wieczór...i robimy mini spacerek integracyjny połączony z robieniem zdjęć (przydatnych - patrz post nEon'a wyżej).
- następnie dobijamy do lokalu - dajmy na to...pizza hut na ciepła strawe.
Kto ma kierowce..niech się cieszy...kto nie ma...zostaje mu albo Busik...albo podpiąć się pod inne osoby:)

Lajka / 2007-12-06 11:42:13 /


cholewcia, w sobotę na 20 mam wigilię ze znajomymi :(
będę mógł być najwcześniej po północy
osobiście uważam że lepiej robić jakiś dział pod istniejącą stroną niż zaczynać nową. zabraknie zapału lub czasu i będzie bez sensu wisiała nieaktualizowana (tak jak moja i wiele wiele innych). jednakże z chęcią bym wysluchał argumentów za.

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-06 13:50:02 /


Nie wiem czyja to zasługa i komu podziękować ale uzupełnienie mojego opisu w dziale LUDZIE na stronce WFE przypadło mi do gustu,Pomimo ze nie mam pod ręką Red Bula to się unoszę z dumy i zaspokojenia swojego rozbuchanego EGO.Na organizacyjnym zlociku zamierzam być w celu okazania swojej wdzięczności
Twórcy owego jakże przychylnego dla mnie portretu.

v150 wFe / 2007-12-06 21:20:22 /


zapomniałem dodać: jeśli koncepcja będzie słuszna to z chętnie pomogę w realizacji i utrzymaniu

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-06 23:47:22 /


jak w sobote to ja tez bede:D

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-07 00:27:06 /


Opis autorstwa Milo.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-07 07:39:33 /


MAILO MASZ U MNIE FLACHĘ BORYGO ALBO JAKIEGOŚ INNEGO ŚWIŃSTWA

v150 wFe / 2007-12-07 18:16:18 /


Witajcie - rzucam baaaaaaaaaaardzo ale to bardzo wstępne pomysły na stronke - w sumie najistotniejszymi kryteriami przy ich ocenie...jest górny baner.
Wybór na zasadzie wolimy ciemniejszy czy jaśniejszy.

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c8092630d254cb3e][IMG]http://images31.fotosik.pl/74/c8092630d254cb3em.jpg[/IMG][/URL]
jeśli nie zadziała to -> http://images31.fotosik.pl/74/c8092630d254cb3e.jpg
oraz

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e65dd25be56ba61][IMG]http://images32.fotosik.pl/72/6e65dd25be56ba61m.jpg[/IMG][/URL]
in case of -> http://images32.fotosik.pl/72/6e65dd25be56ba61.jpg

Na koniec przykładowa stronka...już nieco lepiej zrobiona (marginesa)
http://fiat128sport.prv.pl/

Lajka / 2007-12-09 14:11:38 /


jak dla mnie w tych banerach jest przede wszystkim za mało fordów :p
jeśli chodzi o estetykę to zdecydowanie ten ciemniejszy
ale myślałem że najważniejsze będą względy merytoryczne (czyli tresc) a nie grafika czy układ strony. zapadły jakieś ustalenia wczoraj?

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-09 16:21:07 /


remon - zgadza sie...merytoryka przede wszystkim...ale najlepiej przejsc przez te "upierdliwe pierdoly" graficzne na poczatku - zamysl jest...to co chcemy na stronce...tez jest / wiem co.
Teraz trzeba to zrobic w taki sposob by nam sie to podobalo - że wszystkim sie nie dogodzi...to kazdy wie...dlatego poniekad sondujemy teraz jak to zoptymalizować:)
Może ktoś jeszcze...wypowie się w sprawie tej grafiki:)?

Lajka / 2007-12-09 16:49:51 /


Mnie się osobiście nie podoba.
- Nieciekawe kolory (czytaj mdłe, nie ma na czym oka zawiesić);
- Tło żadne;
+ Fajne logo w "przykładzie pierwszym";
+ Fajne czarne tło (j.w.);

Ogólnie nieciekawe a już trzeci przykład jest najgorszy. Przywodzi mi na myśl foldery rodem z PRL-u... Na mnie działa odpychająco...

Nie jestem pewien, ale stawiam na kolory.. Podejrzewam, że odbiór byłby inny, gdyby to było jakieś.. weselsze.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-10 00:26:22 /


Aha, no i nazwa - dlaczego "solutions"? :/ Co to ma wspólnego z youngtimer'ami ?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-10 00:27:21 /


Co do kolorów - no niestety...to co jest żywe i kolorowe szybko męczy.
Zbyt ciemne - nastraja...
Tak jest i nie jest to mój wymysł - do tematu podeszliśmy trochę psychologicznie.
Pastelowe kolory, ciepłe tonacje etc - słowem 100% praktyczności.
Kwestia nazwy jest otwarta - trzeba mieć tylko chęci do brania w tym udziału. ;)
Zawsze można to omówic po raz kolejny na spotkaniu...ale nie ma sensu dyskutować dopóki każdy zainteresowany sam porządnie tego tematu nie przemyśli.

Lajka / 2007-12-10 00:49:26 /


nie chcę wyjść na fanatyka, ale jak dla mnie wzorem jest szata graficzna strony capri.pl :))) - minimum bajerów, max treści i przejrzystości. Zwłaszcza forum jest super - żadnych awatarów, złotych sentencji i szlaczków w każdym poście, które tylko utrudniają czytanie.
Jednak rozumiem że ze względów marketingowych nie jest to idealne rozwiązanie... trzeba będzie jakoś wypośrodkować.

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-10 01:18:50 /


cO MOŻNA POWIEDZIEĆ O CZŁOWIEKU ,KÓTEMU POŻYCZAM SWOJE AUTO NA DOJAZD DO DOMU BO JEGO NAWALIŁO I ZOSTAWIŁ U MNIE,MIAŁ ODDAĆ NA DRUGI DZIEŃ DOGODZ 10TEJ I NIGDZIE DALEJ NIE JEŻDZIĆ BO W AUCIE 2DNI TEMU WZSZŁO OC. TYMCZASEM GOŚĆ PRZYJEŻDŻA O 17 TWIERDZĄC ŻE NIE MÓGŁ URUCHOMIĆ RANO AUTA.W AUCIE BRAKOWAŁO OK15L PALIWA (DIESEL).LUZEM W BAŃCE PRZYWIÓZŁ OK 10L JAKO DOWÓD WDZIĘCZNOŚCI ZA WYPOŻYCZENIE MU AUTA.NAWET NIE ZADAŁ SOBIE TRUDU BY TO PALIWO WLAC DO BAKU TO MOŻE BYM SIĘ NIE ZORIENTOWAŁ ZE CAŁĄ NOC JEŻDZIŁ I NARAŻAŁ MNIE NA NIEPRZYJEMNOŚCI WYNIKAJACE Z BRAKU OC.OCZYWIŚCIE PRZEPROSIŁ ZDAWKOWO NIE PRZYJMUJĄC DO WIADOMOSCI ŻE ZACHOWAŁ SIĘ JAK BUC I ZŁODZIEJ KRADNĄC MI CAŁY DZIEŃ(JAK WIECIE MIESZKAM NA WSI I BEZ SAMOCHODU JESTEM UWIĘZIONY)JAK GO NAZWAĆ?

v150 wFe / 2007-12-10 01:39:19 /


DODAM TYLKO ŻE TO NIESTETY JEDEN Z CZŁONKÓW NASZEJ SPOŁECZNOŚCI I TYLKO DLATEGO TUTAJ PORUSZYŁEM TEN TEMAT.

v150 wFe / 2007-12-10 02:15:32 /


No.. odpowiadając na Pana pytanie.. eee.... nieodpowiedzialny?

A tak z innej beczki.. nie to, żebym Pana poprawiał, Panie Wojtku.. ale mamy osobny watek do żali i skarg :) Sądzę, że tam właśnie Pana spostrzeżenie powinno wylądować, bo tu nie każdy będzie miał wgląd. Poza tym nawet w innym wątku, to nie bardzo wiem jak mógłbym zająć stronę w tej sprawie, bo nie znam zaistniałej sytuacji :/
Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że Pana nie było, bo wiem, że się Pan wybierał. A Grandzia była widziana we Wrocku i byliśmy pewni, ze Pan jedzie, toteż czekaliśmy dość długo..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-10 02:48:51 /


Niestety to fajne logo nie jest nasze tylko ukradzione. Co do tonacji ja jak mówiłem jestem za pastelami i ciepłymi kolorami. Akcenty fordowskie na pewno się znajdą - kwestia tylko porobienia odpowiednich zdjęć (a jak wiadomo pogoda na razie nie sprzyja na zrobienie takowych).

"Ogólnie nieciekawe a już trzeci przykład jest najgorszy. Przywodzi mi na myśl foldery rodem z PRL-u... Na mnie działa odpychająco..."

;P Przecież to auto z tamtego okresu to jaka ma być szata graficzna ;)

A co do szaty graficznej strony Capri ;). Przepraszam ale gdzie tu szata graficzna? :)

Uważam że jest potrzebne kolejne spotkanie na żywo i każdy niech się przygotuję jak widzi tą stronę, jakie kolory, treść itp. Tylko żeby to były konkrety a nie luźne myśli.

margines / 2007-12-10 09:07:07 /


1) kolejne spotkanie - bardzo chętnie :)
2) capri.pl "gdzie tu szata graficzna?" - jest logo, pasek menu, na głównej jest parę fotek. co jeszcze potrzeba? szlaczków? wodotrysków? setek animowanych gifów? tła z przerobionej fotki które ładuje się minutę i skutecznie uniemożliwia czytanie? jak dla mnie wystarczy w zupełności
3) w tym ciemniejszym banerze podoba mi się ten gaźnik - taki akcent musi być coby goście wiedzieli że "czasami" zaglądamy pod maskę a nie tylko woskujemy lakier :p
4) to nie ja pożyczałem auto od v150 ;)

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-10 10:32:19 /


Remon..
Ad.1 : najpierw wpadnij na jakieś :)
Ad.2 : nie będzie animowanych gifów, omawialiśmy to. Poruszasz kwestię już poruszoną.
Ad.3 : MY zaglądamy pod maskę, Youngtimerowcy woskują właśnie lakier. Gaźnik więc odpada, trze będzie jakiś kompromis wypracować.
Ad.4 : Nie ma na to dowodów, bo Cię nie było :D

Łajka, jeśli chodzi o czasy PRL-u, to nie wszystkie Youngtimery były produkowane w PL :) Można by zaczerpnąć z zagranicznych folderów. Ja nie jestem na "nie". Nie lubię netu i nie lubię siedzieć przy kompie godzinami. Możecie mnie traktować jak królika doświadczalnego - jeśli coś będzie na tyle atrakcyjne dla mnie, żeby przykuć moją uwagę przy kompie, to plus dla Was :)) A co do spotkanka, to dobrze by było, żeby były nie tylko pomysły ale coś wydrukowane, żeby móc to rozłożyć przed sobą i podyskutować, porównać..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-10 11:49:27 /


Pucujemy tylko lakier bo nasze auta się nie psują ;)))

margines / 2007-12-10 15:10:17 /


Dla tych co chcieli Caprika na logo ;)
http://img232.imageshack.us/img232/348/przyklad8tt8.jpg

margines / 2007-12-10 15:25:33 /


Stanowicie margines ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-10 15:54:35 /


Milo: w pkt 2 o to mi właśnie chodziło - nie wyczułeś ironii...
na ostatnim spotkaniu nie byłem z ważnych powodów, i nie było to jeżdzenie granadą Wojtka. niemniej jednak starałem się załatwić zastępstwo (puściłem kupę esemesów do ludzi zarejestrowanych na stronie)
w banerze nadal nie podoba mi się stosunek ilości aut pochodzenia włoskiego do innych (3:1 jeśli się dobrze orientuję). na dodatek ten jeden "rodzynek" to taki trochę parch :p

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-10 17:44:41 /


Się czepiliście tego Capri. To nie ma być strona o Capri ale ogólnie o youngach we Wrocławiu. Gdyby iść Waszym tokiem rozumowania to po pewnym czasie nie wystarczyło by miejsca w logo na wszystkie auta.

margines / 2007-12-10 18:00:54 /


A po co inne auta? ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-10 20:56:49 /


chodzi tylko mniej więcej o zachowanie proporcji - motoryzacja to nie tylko italia :p we wrocku jest mnóstwo youngtimerowych mercedesów, trochę volvo, francuzów i anglików itd. a tak ktoś może pomyśleć że strona dotyczy włoskich autek

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-11 00:39:03 /


Jesli chodzi o Granade Bogdana (syna V150 jak kto nie wie) zabral ja Tazzman nie Remon. Sytaucji nie komentuje ale nie jestem zaskoczony. Milo dzieki za pilnowanie porzadku! Jesli chodzi o monotematyke to margines sory czepiasz sie nas, a sam tak samo przeginasz ale w druga strone a przeciez jak glosi przyslowie "Fiat jego brat" Co do kolorystyki to mi tez nie pasi taka kolorystyka jak z prospektu DF-a PRLowego. Wtedy sie tez na swiecie produkowalo samochody lepsze i ladniejsze i nie trzeba kolorystyki prlu co odpycha kojarzac sie z niska jakoscia papieru farby itd... Ja bym poszedl w takie kolory jak w tym prospekcie nie dawno ogladalem i mi przyszlo na mysl ze to dobre: http://www.tocmp.com/brochures/Plymouth/1970/Fury/index.htm kolory podobne ale inna jakosc i intensywnosc od razu wyglada to z klimatem a nie jak drukowane u juzka za stodolom. Tak na marginesie to z tymi kolorami to troche jak z filmami porwonajcie Polski i Usa film z lat 70 widac roznice od razu. Mnie gazniki nie pasuja wcale nie mam odrazu skojarzenia Youngi-Weber poziomy czy tam inne Delorto. Logo powinno uwzgledniac herb wroclawia lub dolnego slaska podobnie jak nazwa mym zdaniem. Ja w tym dobry nie jestem ale siade do Corela i cos moze sknoce...

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-11 22:20:16 /


No, wreszcie ktoś wie o co mi chodzi :) Tak na marginesie.. (tak się mówi ;D).. ale fura!!! Wow!! :)
Co do logo, to może i dobry pomysł, tylko żeby to się nie kojarzyło z hufcem i harcerzami - ten herb..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-12 02:07:01 /


Ale kto wam broni zrobić jakąś propozycję? Jeszcze nic nie przedstawiliście.

margines / 2007-12-12 13:54:32 /