logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Przechowanie silnika. Zalanie olejem pod korek -czy warto?

Przechowanie silnika. Zalanie olejem pod korek -czy warto?

Pytanie mam odnośnie przechowywania silnika przez dłuższy czas. Brak możliwości odpalania co jakiś czas, czy też przekręcania wałem. Czy można zalać silnik olejem pod korek celem uniknięcia dostawania się wilgoci z powietrza? Czy to może mieć negatywne skutki odnośnie części silnikowych? Czy może być to olej przepracowany? Czy raczej świeży? Jeśli nie wolno tak robić, to dlaczego?
Pozdrawiam

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 15:26:20 /


dobre....:))))) Zogonku po pierwsze po co?? silnik w aucie może stać pare lat jesli ma wkrecone swiece i wszystkie wejscia fabrycznie podłączone,,, a jakbyś zalał zuzytym olejem to dopiero byś narobił...syfu w silniku...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-08 15:44:38 /


silnik nie jest w aucie!

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 16:12:22 /


stoi luzem od jakiegoś czasu i jeszcze postoi przynajmniej z pół roku, więc pytanie... czy warto zalać go pod korek... teraz silnik stoi zupełnie bez oleju

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 16:14:14 /


jak stoi pod dachem to nic mu nie bedzie,,,a jak nie to do garów tylko po strzykawce oleju i przekreć wałem... no i swieczki musi mieć wkrecone..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-08 16:29:09 /


ale w pół roku to nic mu nie bedzie chyba że bedzie deszcz padał do wszelkich możliwych otworów,,,

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-08 16:29:51 /


okiej, wielkie dzięki za info...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 16:42:01 /


tachu ale Zoggon już napisał że nie ma możliwości przekręcenia wałem

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 16:42:24 /


Wiesz Zoggon, ten silnik o którym piszesz w żadnym razie nie powinien stać nieodpalany bo się ZePsUjE;) Ja Cię chętnie pozbawię tego turbo problemu, nawet dziś;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 16:42:44 /


zanim zalejecz gary, pokręć wałem bez świec, zeby olej podtłoczyć do panewek. Zalej cylindry i nalej do kanałów ssących i wydechowych troche.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-08 20:38:38 /