logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Pomocy !!

Pomocy !!

Mam male pytanie jestem zainteresowany kupnem Forda Capri i chcialem zaczerpnac informacji natemat jego kupna.
Czy ktos z was orietuje sie moze jak wyglada przywiezienie takego samochodu z niemiec ? Bo polskie ktore mozna kupic na naszym rynku sa najczesciej w oplakanym stanie albo osiagaja astronomiczne kwoty na ktore mnie niestety nie stac :(
Dlatego znalazlem fajnego capri w niemczech i bardzo chcial bym go przywiesc ale nie wiem jak i czy moge ??
Prosze o odpowiedz jak ktos bedzie wiedzial ...
oCzywiscie chodzi mi o zarejestrowanie go potem jako antyk albo zabytek ..
Jeszcze jedno pytanie co do silnikow v6 one wystepuja jeszcze w jakis samochodach ? Czy raczej nie ? I czy remont silnika i podlaczenie gazu sprawi duze trudnosci ??

Dziekuje bardzo za odpowiedzi ...
Moze nowy członek klubu :))

Kingpin / 2003-07-16 16:16:58 /


Silniki dzieli Capri z Granada i Taunusem. Zaden problem remontowac lub zagazowac. Co do zoltych blach - ktos ost. sprowadzal Mk2, zapytaj Jego.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-16 16:20:00 /


podłączenie gazu zapewne spowoduje duże trudności zarejestrowaniem na zabytek... . A poza tym na dole strony masz taki ładny niebieski napis "szukaj" tam sobie wejdź i szukaj odpowiedzi na swoje pytanie ! Gwarantuje ci że jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz !

pozdro

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-16 16:22:32 /


Co uważasz za astronomiczną sumę?

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-16 16:35:50 /


A kolega z Bytomia? To będzie kolejny gość ze Śląska.
A czy niektóre silniki nie występowały też w Sierrach? Mam wrażenie, że tak.

Lloyd / 2003-07-16 16:43:09 /


Racja, w Sierrach tez. Tylko ciii bo Sierry nie sa w kregu zainteresowan strony i zaraz bedziemy musieli czytac regulamin po 3x ;) [MK - no offence]

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-16 17:19:11 /


i cortinach
ale z tym "szukaj: to spawn ma racje bo te tematy byly juz wiele razy walkowane

Michal FAZI / 2003-07-16 17:52:29 /


Wlasnie szukalem ale u was poprzestalo na tym ze musi miec 25 lat a z tego co wiem to to jest zabytek jest jeszcze obcja przytargania jako antyka co rowna sie z tym ze nie jest produkowane od 15 lat .
Albo na przebite ale to mi troche smierdzi ...
Prosze pomozcie !!

Kingpin / 2003-07-16 20:52:02 /


opcja :))

Kingpin / 2003-07-16 20:52:38 /


JAK SPROWADZIĆ FC Z ZAGRANICY:
1) Zabytek to jest właśnie starsze jak 25 letnie + od conajmniej 15 lat nie produkowane. Nie można albo jednej opcji albo drugiej wybrać ;) Pozatym nie trzeba od razu rejestrować jako zabytek a jako pojazd o cechach zabytkowych! Wtedy ma sie normalne tablice, ale auto musi spełniać powyższe limity wiekowe.
2) Auto o szczególnym znaczeniu dla historii motoryzacji. Jeśli udokumentuje się, że jeździł bryczką ktoś sławny, auto zostało wyprodukowane w małej liczbie egzemplaży, lub w jaki kolwiek inny sposób jest bardzo cenne to można je sprowadzić bez cła. Tu nie gra roli wiek.
3) Auto kolekcjonerskie, opcje jak w punkcie 2, a dodatkowo, jeśli ma się na przykład forda capri MK I, i MK II to mozna postarać się o zarejestrowanie kolekcji samochodów coupe marki Ford i sprowadzić sobie do kompletu MK III. Tu również nie ma znaczenia wiek sprowadzanego auta, ale są obostrzenia co do rozdzielania kolekcji.
4) Można wiadomo jak, ale nie wolno ;D
5) Można na jeszcze jeden "patent" ale też nie wolno ;D
6) Można sprowadzić sobie każde auto, w jakimkolwiek wieku i postawić w ogródku nie rejestrując albo jeździć nim po lesie i zbierać grzyby. Ten sposób jest legalny, ale nie pozwala auta zarejestrować ;D
7) Można się zameldować u wujka w Niemczech, babci w Anglii, kolegi na Słowacji (wedle uznania), zrobić miejscowe prawko, ubezpieczyć auto według miejscowych stawek OC i AC, przyjechac do Kraju nad Wisłą i jeździć bez przeszkód nie zbierająć punktów za przekroczenie prędkości i inne wykroczenia drogowe, nie płacąc cła za samochód, a za zakupione na fakturę paliwo żądać zwrotu VAT'u przejeżdżając co jakiś czas przez granicę na chwilę do miejsca naszego zameldowania. Ten sposób też jest oczywiście legalny, ale trzeba mieć dobrego wujka za granicą i dużo kasy na np. niemieckie prawko i ubezpieczenia :D
Więcej możliwości nie znam :(
Miłej realizacji.
A jak ktoś po raz 45 zapyta się jak o to samo, to już będę się denerwował :P

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-16 22:29:38 /


Zapomniałem że jeszcze
8) Można wstrzymać się z bólami do maja przyszłego roku i poczekać co nam przyniesie kochana Unia Europejska, bo może zdarzy się cud i będzie można sprowadzić auta na innych niż dotychczasowe warunkach, choć mocno w to wątpię, bo na stronach www Ministerstwa Infrastruktury jest (nie)wyraźnie napisane, że norma Euro2 i tak będzie obowiązywać! :(

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-16 22:37:26 /


To ja jeszcze raz, choc juz bylo ale bez odp.: a w UE nie jest tak, ze jezeli samochod byl zarejestrowany w ktorymkolwiek z kraji czlonkowskich to mozna go zarejestrowac w kazdym innym.?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-16 23:21:46 /


Hmm czyli moge jedynie przytargac Mk I i Mk II ... TO pisz tak odrazu :))
Hehe ale ciezkie to do znalezienia srednia wieku capri to 23 lata !!
W dupe polskie przepisy walone ... Ja znow slyszalem ze niby te 15 bo zanizyli wiek ale widze ze kolega wie lepiej wiec chyle czoła ... No nic bede musial poszukac takiego 25 letniego :( Chociaz kto wie :))
To ostatnia prozba moze mi ktos powiedziec od kiedy byl produkowany Mk II ??
I jeszcze ktory capri w wersi 2 lub 3 moze byc przuywieziony jako antyk whatever bo wiem ze bylo pare takich modeli ktore wyszly w malej liczbie sztuk !
A jak nie to sobie kurde nie wiem na przebite przywioze !!
Ma ktos totalny zlom z papierami do sprzedania ??:))
Dzieki stary za wyjasnienie ale dalej nie wiem co i jak juto ide do celnego i sie dowiem :))

Kingpin / 2003-07-17 00:45:43 /


Kingpin / 2003-07-17 00:47:50 /


Oczywisie w 2 ostatnich kwestiach zartowalem :))

Kingpin / 2003-07-17 00:48:18 /


I ostatnie czyli wszystkie modele Mk I,II moga byc przywiezione a co z III ale z poczatku produkcji ??
A co do tych bialych blach PZU traktuje go jako zabytek dajac 50 % znizki ??

Kingpin / 2003-07-17 00:51:11 /


Mk II do '77 roku produkowali ale Albatros napisał że jeśli masz już Mk I i Mk II to możesz sobie sprowadzić Mk II jako "uzupełnienie kolekcji" !!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-17 00:52:59 /


Same dziwne pytania - idź do PZU i zapytaj o zniżke - ja miałem zwykłe "białe rejestracje" auto rok produkcji 77 poszedłem, pokzałem dowód - należy sie zniżka weteran szos jako że auto skończyło PODKREŚLAM SKOŃCZYŁO pełne 25 lat i od tego momentu należy mi sie 50% zniżki dodatkowo co dało mi tylko około 150 zł oszczędności rocznie ( dodatkowo jeszcze za bezszkodowość nabyłem wiec wcale to tak dużo nie dało)......

2. jeśli do zabytka chcesz gaz włożyć ........ to z czym do ludu ?? chcesz mieć coś oszczędnego i taniego, na dodatek w starym stylu KUP SE TRABANTA

3. Spawn chyba coś nie doczytałeś - pisało jak już masz Mk1 i Mk2 (prawdopodobnie muszą być na żołtych albo jakieś papiery o znaczeniu dla historii motoryzacji albo coś takiego) to możesz przywieźć Mk3 (mimo że nie ma 25 lat skończonych) jako UZUPEŁNIENIE KOLEKCJI

np. jak ktoś ma dwa stare Mercedesy SL czyli np. Pagode i W107 to może sobie przywieźć tego nowszego w ramach uzupełnienia kolekcji :-)) o coś takiego chodziło


A Kingpin ty sie zastanów lepiej co chcesz.... jak chcesz gaz i jeździć tym na codzień i to ma być mk3 to szukaj raczej w polsce bo z niemiec nie przywieziesz.
A jak chcesz przywieźć ładne Capri Mk1/2 z np. 30 tysięcy przebiegu i je zajechać w kilka miesiecy/lat to sie zastanów jaki to ma sens

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 01:22:47 /


Do wypowiedzi MikeB4 dorzucę jeszcze nieco o astronomicznych kwotach.
Dam prosty przykład i przybliżone koszty sporwadzenia "tanio" z Niemiec.
Capri Mk2 1,6R4 1976r było niedawno za 1200E do kupienia. Powiedzmy że się potargowałeś i kupiłeś za 1000E czyli mamy:
4000zł za Capri
600zł za wyjazd po auto, paliwo, jedzenie ( chyab ze instalacje gazową i gaz w plecak weźmiesz i na miejscu założysz ;-) )
900zł (prawie) Vat do zapłacenia na granicy
2500zł (około) wszystkie dokumenty, opinie rzeczoznawcy, karta pojazdu, tłumaczenia , rejestracja itp.
Aktualny koszt zakupu Caprika to 8000zł i warto podkreślić, że jest to auto do remontu blacharskiego i małego mechanicznego. Różnie z tym bywa ale napewno 10000zł to mało więc teraz mam pytanie: Czy to już astronomiczna kwota?
Jeszcze raz napiszę to co MikeB4 napisał...
Auto na żółtcyh tablicach to nie codzienny transport! Taki samochód to dodatek, coś czym można się cieszyć, czasem sobie pojeździć, trzymać w garażu i pucować ile wlezie ;-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 01:49:30 /


Mike B4 Mysmy sie juz spotkali na chacie onetu :))
Bylem jako Honda CiViC :))
Ale niestety jej juz nie ma ...
A co was obchodzi co se z tym capri zrobie ??
Nie kumam czemu jestescie przeciwnikami gazu ??
Widzialem ostatnio A8 4.2 Quatro z zamontowanym gazem i co kola stac na fure a gaz ma !!
A co da auta to balcharek cala mam za darmoche + malowanie , kape silnika tez mi zrobia wiec te elementy odpadaja !
A co do cen to widzialem w Holandi bo zaznaczam ze chce przywiesc to auto z tego kraju juz za 250 euro takie samochody i wygladaly troche lepiej niz polskie ... wiec please !!
A co do ubezpieczenia opacenia itp to jak auto ma TUV nie muisz placic 1000 albo i wiecej zloty za rejestracje tylko 500 zl ...
Wiecej sie wypytam bo widze ze spisaliscie mnie na straty przez "GAZ" ja chce miec fajne auto ktore wyglada i jezdzi i rypie mnie czy bedzie mialo gaz czy nie i czy bedzie czy nie ... Moja sprawa co z nim zrobie jak bym chcial naprawde odjechanego furaka to bym sobie mustanga przytargal albo chevi SS a niestety narazie mnie nie stac ... ale kto wie ...
Wiec bez takich uwag Prosze!!

Kingpin / 2003-07-17 02:49:23 /


Sprostowanie bo jak ma TUV ma aktualna karte wozu ...
Najlepiej sie wypytam kogos bo widze ze chya nikt z was takiego samochodu nie przywozil a to co piszecie to czyste domysly ...
Fajnie by bylo znalesc jedna osobe ktora przywiozla :((

Kingpin / 2003-07-17 02:51:42 /


To ostatnia rzecz za ile mozna kupic Capri w rozsadnym stanie w pieknym polskim kraju ??
Moze w tym mi kots pomoze ...
I tak bede sie staral przywiesc sie zobaczy co mi powie celniczka i co mi orzekna w uzedzie miejskim jutro sobie ide i pogadam ... :))
Jak mi sie uida wstac a tu bedzie znaczny problem !

Kingpin / 2003-07-17 02:56:49 /


Jak nie na zabytek to nie przejdzie normy czystości spalin Euro 2 .......

jeśli masz takie chody że wszystko za darmo to dlaczego sie boisz auta z Polski ? przecież można wyremontować

Audi A8 i Capri mają jedną zasadniczą różnice - A8 nie jest samochodem zabytkowym :-)) Co innego gaz w W126 W107 czy 300 SL to dlatego tak razi gaz w starym i ładnie utrzymanym aucie - że powinno przypominać w maksymalnym stopniu oryginał a nie jakąś padake przed chwilą wyciągniętą ze szrotu dogorywającą pomału zarówno mechanicznie, blacharsko jak i w każdy inny sposób.

Jeśli już sie spotkaliśmy to albo za krótko albo nie wyciągasz wniosków :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 03:30:35 /


jezeli ma byc zabytek to bez gazu,
w tej chwili mozesz capri sprowadzic do polski legalnie tylko jako zabytek, co wiaze sie z cała procedura i kosztami ktore opisał ci Michal W
sam temat sprowadzanie caprika do poslki był juz wielkrotnie wałkowany na stronie jest kilka capri ktore były sprowadzane z niemiec...
cena w polsce zalezy od kaprysu i determinacji sprzedajacego, poszukaj na forum tez juz bylo nie dalej jak 2miesiace temu...
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 03:34:25 /


PS. my też byśmy chcieli ( tak mi sie wydaje że wszyscy ) żeby ktoś miał fajnego odjechanego furaka - dlatego przestroga przed montażem gazu w Capri :-)) chyba że lubisz co jakiś czas zmieniać silniki albo takie tam :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 03:34:27 /


"Najlepiej sie wypytam kogos bo widze ze chya nikt z was takiego samochodu nie przywozil a to co piszecie to czyste domysly ...
Fajnie by bylo znalesc jedna osobe ktora przywiozla :(( """


Polecam lekturze :

http://www.capri.pl/services/page.php?id=3e4ceeb9b8606

Właśnie nie dość że Ci odpowiedział to jeszcze mówisz, że to, że on sprowadzał samochód to czyste domysły !! A jednak samochód jest - nie jest czystym domysłem i nawet w nim siedziałem za kierownicą :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 03:40:36 /


Aby wątek był kompletny, to zaznaczam, że zniżki w PiZetjU nie mają NIC WSPÓLNEGO z zarejestrowaniem auta jako zabytek!!! Po prostu ustawowo należy się zniżka za wiek. Jak samochód skończy 25 lat zostaje WETERANEM SZOS a nie ZABTYKIEM, którym staje się po przejściu odpowiedniej procedury ;) Kwestia osobna to gaz. Jeśli auto nie jest zarejestrowane na ZABYTEK to czemu nie zamontować w nim gazu?? Dodatkowo zaznaczam, że jest możliwość uzyskania ZWROTU 30% KWOTY za założenie instalacji gazowej, jeśli mieszka się w gminie, która znajduje się w wykazie Gmin Ekologicznych. Popytajcie się w waszych urzędach. Założenie instalacji gazowej jest proekologiczne i ta inwestycja może być dofinansowana z budżetu gminy. Uświadomiono mnie w tej sprawie w UG Ciechocin pod Toruniem. Takich gmin jest na pewno więcej! Ale niech wypowie się jeszcze na ten temat ktoś obeznany z prawem lepiej ode mnie :D

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-17 08:33:55 /


A ja się pytałem rzeczoznawcy i powiedział żeby wystrzegać się rejestrowania samochodu jako zabytek- "podobno" na każdą zmianę jaką chcemy przeprowadzić w takim wozie trzeba uzyskać zgodę konserwatora zabytków. Czyli wychodzi na to, że zabytek to nie do końca już tylko nasza własność.
Nie znam nikogo kto zarejestrował samochód jako zabytek, mogę się mylić.
Pozdrawiam

dudim / 2003-07-17 09:13:09 /


nie będę się powtarzał, więc dla autora:
http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3f15e29f5df9a&t=323030332d30372d31372030373a34303a3239

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 09:30:39 /


"" A ja się pytałem rzeczoznawcy i powiedział żeby wystrzegać się rejestrowania samochodu jako zabytek- "podobno" na każdą zmianę jaką chcemy przeprowadzić w takim wozie trzeba uzyskać zgodę konserwatora zabytków. Czyli wychodzi na to, że zabytek to nie do końca już tylko nasza własność.
Nie znam nikogo kto zarejestrował samochód jako zabytek, mogę się mylić. ""

i bardzo dobrze - w ten sposób nie uzyskasz zgody na spoiler , uchwyt na teleforn komórkowy przykręcany śrubkami do deski, robienie pluszowej tapicerki zamiast odnowienia starej, wymiany oryginalnego silnika na większy, montażu lamp z łady, fiata itp. i BARDZO DOBRZE.

Natomiast istnieje taki zapis po to żeby np. po remoncie blacharskim stwierdzić czy czegoś nie spartolono i czy to sie nadal nadaje na zabytek czy np. pomalowałeś w lakier kameleon , dostawiłeś neony w progach i bóg wie co jeszcze. Z zapisu wychodzi na to że konserwator jest po to aby dbać żebyś autu krzywdy nie zrobił - w końcu masz zarejestrowane na specjalnych prawach

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 10:19:44 /


Pewnie masz rację, ale jak się sprawa ma z zagazowaniem takiego auta? Wątpię aby konserwator się na to zgodził.

dudim / 2003-07-17 10:59:21 /


UUUUUps, sory za poprzednie pytanie, nie doczytałem do końca

dudim / 2003-07-17 11:06:36 /


Hmm a nie moge narazie poki nie mam pieniedzy zainstalowac w nim gazu a jak bede mial kupic poprostu nawy silnik zrobic go i jezdzic bez Gazu ??
Nie wpadliscie na to ??
Pozdrawiam

Kingpin / 2003-07-17 13:53:18 /


Ale jak kupisz nowy silnik, to go nie będziesz mógł zainstalować w wozie zarejestrowanym jako zabytek...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 14:39:54 /


W Capri numery nadwozia i silnika częściowo się pokrywają. Jeśli chcesz mieć żółte tablice to silnik musi pochodzić z tego auta i nie możesz go zmieniać.
Przykładowy numer nadwozia: GAECTM27654
silnik z tego auta będzie miał numer: TM27654
Jak go zmienisz auto nie będzie spełniało wymogów oryginalności. Zrozum że chodzi o to by auto zachować w oryginalnym stanie a nie po to by zajeżdżać w nim silniki i zmieniać je ile wlezie. Z wcześniejszych wypowiedzi mogłeś wywnioskować że samochód na żółtych tablicach to fajna sprawa jeśli jest drugim autem, a nie tym wołem roboczym co wszędzie i o każdej porze pojedzie. To ma być autko na ładną pogodę, żeby sobie pojechac na zlot, wyjechać dla czystej przyjemności a nie z konieczności...
Ja co prawda nie mam samochodu do jazdy na codzień ale mimo to Capri w deszcz nie jeżdżę, w zimę nie jeżdżę wcale... Jak nie jeżdżę autko stoi w garażu przykryte prześcieradłem żeby się nie kurzyło. To może przesada ale nie jestem w tym osamotniony :-)
Tak wygląda z żółtymi tablicami:
http://amkl.lscafe.com/zlot_cbtr/capri_2.jpg
Pozdrawiam

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 14:48:53 /


Nie wpadliscie na to ??
Pozdrawiam

Wiesz jakoś nie wpadłem a z tym Pomocy !!! to chyba faktycznie wizyta u psychiatry dobrze zrobi :-)))

nie masz kasy to kup se rower bo co jak nie będziesz miał za co tankować (nawet gazu) albo OC zapłacić ?? auto zawsze wiąże sie z wydatkami, wiem że to ciężko zaakceptować i cieżko wwalać całą pensje (albo i więcej w auto) ale da sie uwierz mi, zresztą sam wiem co mówie bo jestem opętany tym nałogiem :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-17 21:56:14 /


Ehh jasiu ja mialem takie auto ze by ci pysk wywalilo !!
Kuwa ale nie mam juz !!
Widze ze kuwa mac jak chce pomocy wsyscy mnie jebie bo to bo tamto !!
Kuwa zajebisty klub z was !!
Jak bylem w hondapl.ogr nie bylo takiego problemu widze ze wy te auta traktujecie lepiej niz wlasne laski o ile je macie !!
A co z wizyta u psychiatry to moze sie sam zglos ??
Co ???
I twoj Mustang??
Kurwa jestem pijany ale mnie ziomal wqrwiles!!
Ja chce mic auto ktorym sie bede mogl przewiesc kiedy chce i pojechac gdzie chce !!
A co do kasy to jak bym nie mial wojny ze starym napewnoi bym cos mial !!
Ale jebac to ze chcialem miec Capri !! Bo mi sie podoba szczerze kuwa z takimi kolesiami jak wy nie chce miec nic wspolengo po za paroma wyjatkami ktore mi naprawde pomogly pozdrawiam tych ludzi !!
Bo kuwa miec i jezdzic a miec oi snobowac to 2 rozne rzeczy a widze ze wy snobujecie swoimi autami chobyscie bentleje mieli !!
Ehh... Porazka z wami ludzie !!
Tak sytuacja wyglada bo dla mnie zuiom co wjebal 10 Tys w remont i wyjezdza w sloneczne dni coby sie pokazac ze ma to najwieksze gowno jakie moze byc !!
I tyle mam do powiedzenia!!
I co ze jesatem pijany ale szczery dzieki wam wuielcy caprikowcy poczulem sie jak maly zaszczuty piesek !!
O wy wielce w swoich FORDACH !!

Kingpin / 2003-07-18 02:03:45 /


Wiecie co bo jak ktos chce gaz to przegrany , pamietam moja wypowiedz ze widzialem AUDI A8 4.2 Litra Quatro na gazie To ktos powiedzial dobrze bo to audi a nie capri !!
Ale jak by mnie bylo kolo za takie Audi kupi sobie 20 Takich capri jakie wy macie i to chyba najdrozszych egzemtlazy tych przecientnych to chyba ze 80 !!
Ale ma gaz i jezdzi i go stac !! A mnie nie stac chcialem miec cos zeby pojechac zeby sie powozic i zeby mniec a nie snobic !!
Ale widze ze to sie powinno nazywac www.snob.pl a nie tak jak macie w nazwie !!
Pozdrawiam !!

Kingpin / 2003-07-18 02:08:25 /


kup honde, zamontuj neon ... i spadaj
To o co pytałes masz wyjasnione, ale nie, źle, co powinnismy przyjechac, pokazac, przywiezc 3 z neimiec, moze łaskawie cos bys dla siebie wybrał, oc zapłacimy za ciebie, wiec sie nie strachaj...
I sory ale ideałem samochodu nie jest dla mnie ani audi a8 ani 'bentlej' no coz, nie kazdy moze zrozumiec, ze nie chce zmienic samochodu.
No i co z tego ze miał w a8 gaz?? ja ta mam w capri gaz ale moje capri to nie zabytek! Qwa nie po to kupujesz ZABYTEK zeby nim jezdzic do sklepu po chleb i robic przeprowadzke, czy ciac sie po ulicach...
A i za przeproszeniem ch... mnie obchodzi ze moze sobei kupic jak widac nei kupił... pozatym w capri kasa to nie wszystko...
bez pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 02:36:11 /


Ah, to sobie "kolega" rzeczywiscie troche popil :) Dla Twojej znajomosci ja np. wcale nie "snobuje" moim Fordzikiem (choc to nie Capri wlasciwie). Tylko sie o Niego troszcze i dblam :) Poza tym myslisz pare kwestii np. gaz w samochodzie z _zolta_ rejestracja (ktorego Ci nie pozwola wlozyc i tak) z gazem w "normalnym" Capri itp. Tego drugiego jest przynajmniej tylu samo zwolenikow i przeciwnikow. Ja naleze do pierwszej grupy bo ze studenckiej kasy to ciezkobyloby mi jezdzic na benzynce caly czas(choc to jeszcze chwilowo robie ;). PS. Ktos kto ma audi za pol miliona to calkiem logiczne ze ma gaz. W koncu nie jest glupi bo jakos do takiej kasy doszedl i wie, ze moze oszczedzic na gazie - to tak na marginesie. Dobra ide spac.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-18 02:44:32 /


Kuwa nie chce jebanego zabytku czy wy mnie kumacie chce przywiesc sobie capri z niemiec holandi jeden Ch... zeby miec !! Bo tamte auta reprezentuja troszeczke lepsze utztrmanie niz polskie !! Dobra zle powiedzialem na poczatku ze chce zabytek chce capri na bialych blachac !! Moze byc ??
Ale nie chce go kupic w polsce !! Czaice Juz ??
Przepraszam ze wprowadzielm was w blad nie mialem nigdy do czynienia ze starymi samochodami wiec poprosilem o rade starych wygow zamias rady otrzymalem zejbe !! Zycie !!
]

Kingpin / 2003-07-18 02:45:55 /


Mam Nadzieje ze pozadnie ujolem to co chce!!
Pytalem sie o zabytek bo myslalem ze mozna jedynie tak zarejestrowac to auto !!
Kuwa mac czy to tak ciezko pomyslec ze tez chce capri !! Bo mi sie podoba a niestac mnie na inne ktore mi sie podoba ??
Matko !! Dziekuje wam za pomoc !!

A do Cookie i jego bez pozdro !!Wiesz co zal mi takich jak ty !! Poprostu mi zal !! Co chaiales sie popisac ?? Chcialex pokazac ze na necie jestes chojraczek !! ehh... zal mi ci i tyle !!
Pozdrawiam Wszystkich !!

Kingpin / 2003-07-18 02:52:52 /


Jak bys czytał całe odpowiedz a nie pytał 100X o to samo to bys sie dowiedział, ze:
mozesz kupic, ale nie przywieziesz i nie zarejestrujesz (euro2) w polsce.

jedynym "obejsciem?" jest sprowadzenie zabytku ale jak juz pewnie zrozumiałes z tym zabytkiem to nie jest tak różowo...
nara

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 02:55:41 /


.......... ........... ........ ..... nara

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 03:04:17 /


no więc kolego Kingpin zagadnienie jest dość proste.... nie ma możliwości sprowadzenia capri jako zwykłe auto bo nie spełnia norm EURO2. jedynie możesz sprowadzić jako zabytek ale wtedy gaz neony i inne bajery nie przejdą.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 08:51:16 /


Lol Neony Hahahaha :)
Chyba macie bledne pojecie Tuningu Japoncow !
Tak mi sie jakos zdaje ze za duzo 2 Fastow sie naogladaliscie !
Ja mialem CiViC 1.6 Vti w 4 generacji i calym tuningiem jaki w niej byl byla Turbina i Zawieszenie + Hamulce . Zadnych spojlerow nawet fele mialem stalowe 16'' Strasznie trudne do dostania ale sie udalo .
Jezeli wy uwazacie ze NEONY SPOJLERY to jest Tuning to albo malo wiece albo nie macie gustu .
A po was Caprikowcach powinno sie czego innego spodziewac bo wasze fury to 100 % orginaly !

Juz wiem wszystko poprostu przywioze ja i nie zarejestruje na żółte tablice tylko na biale jak ktos tam pisal ze tak sie tez da!
Dziekuje .

Kingpin / 2003-07-18 11:55:04 /


Kolega Kingpin najwyraźniej nie wychwycił lekko ironicznego
tonu wypowiedzi Trójkąta (neony hłe hłe)

cossi / 2003-07-18 12:06:01 /


To powodzenia - jak przywieziesz i zarejestrujesz to koniecznie daj znac jak to sie robi, bo wszyscy sie glowia i nie bardzo sie to komukolwiek udaje

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 12:07:08 /


JAK SPROWADZIĆ FC Z ZAGRANICY:
1) Zabytek to jest właśnie starsze jak 25 letnie + od conajmniej 15 lat nie produkowane. Nie można albo jednej opcji albo drugiej wybrać ;) Pozatym nie trzeba od razu rejestrować jako zabytek a jako pojazd o cechach zabytkowych! Wtedy ma sie normalne tablice, ale auto musi spełniać powyższe limity wiekowe.
Tu pisze ze sie da przywiesc i zarejestrowac na biale.

Kingpin / 2003-07-18 12:56:21 /


W kwestii uzupełnienia:

Primo: "A8 4.2 Quatro z zamontowanym gazem" A nie jest tak, że przy wtrysq wielopunktowym (albo raczej bezpośrednim) na gazie jest przy okazji odrobinę lepsza charakterystyka momentu?

Secundo: "Lol Neony Hahahaha :) Chyba macie bledne pojecie Tuningu Japoncow !" To chyba Ty źle zrozumiałeś, o co chodziło ;)

Tertio: "problemu widze ze wy te auta traktujecie lepiej niz wlasne laski o ile je macie" Ja powiem tak. Paczka dobrych kondonów to równowartość dwóch litrów dobrego (!) paliwa. Jak widzę "laski" w naszym mieście, to mam sobie już bardziej (o wiele bardziej) ochotę pojeździć sam (!) (autem) po tym tzw. naszym mieście. A nocna jazda po mieście i okolicach jest ciekawa i obfituje w przygody... Przemyśl to. Jak dobrze trafisz, to kobiety też się potrafią tak zajmować samochodami, jak my.

Quattro: ;) Dzięki za pozdrowienia. Przyjmuję.

P.S. Do zobaczenia na nocnych szlakach!

Lloyd / 2003-07-18 13:55:00 /


I oto chodziło - wyszło na jaw twoje prawdziwe oblicze :-))
Nie mam nic wiecej do dodania

jeśli chciałeś sie z kimś pokłócić a nie czytać szczerze próbujące Ci pomóc odpowiedzi - to Ci sie udało ....... możesz być z siebie dumny

<oklaski>
<wiwaty>
<okrzyki>


PS. chojrak :-)) buahahahaa

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 18:53:38 /


No pomagajace jak cholera !!
Ty idioto gaz do capri do zabytku ales ty tepy itp tak to naprawde bylo pomocne !!
Kuwa jak bym od zwasze jezdzil takimi autami pewnie bym wiedzial ze jak ma zolte tablice to sie nie da itp ale nie jezdzilem nie mialem poprosilem was o rade !!
Pare ludzi mi pomoglo i im szczerze dziekuje ale reszta chyba chciala pokazac swoja dezaprobate ze ktos chce cos zmienic nie wiem pokazac jak sie znaja a inni nie !?
Nie kumam was i tyle !
Pozdro I dziekuje tym co mi pomogli !!

te MiKeB4 jak wkoncu zrobisz swoj samochodzik to wtedy do mnie pisz ! Oki ?
Bedzie milo a narazie ... 3m sie!

Kingpin / 2003-07-18 20:15:43 /


mam 5 aut ... o którym mówisz ??

2 sprawa jeśli nie wiesz jak powininen wyglądać zabytek to też nic nie pisz OK ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 20:25:17 /


a co to że robie auto to sie nie liczy ?? Wiec może jak sobie już kupisz Capri to dopiero wtedy pisz - bo tak to bezsensu jest wiesz ...

-> wychodząc z twojego założenia

i dalej

- podłączenie gazu zapewne spowoduje duże trudności zarejestrowaniem na zabytek...

to nie brzmi jak

-Ty idioto gaz do capri do zabytku ales ty tepy itp tak to naprawde bylo pomocne !!

i dalej :

-Kuwa jak bym od zwasze jezdzil takimi autami pewnie bym wiedzial ze jak ma zolte tablice to sie nie da itp ale nie jezdzilem nie mialem poprosilem was o rade !!

- od zawsze - takie przepisy wyszły niedawno (od momentu wydawania białych tablic a wiec maj 2001 ?? chyba ..... zresztą wytłumaczono Ci czemu gaz kłóci sie z zabytkowością





idź do PZU i zapytaj o zniżke - ja miałem zwykłe "białe rejestracje" auto rok produkcji 77 poszedłem, pokzałem dowód - należy sie zniżka weteran szos jako że auto skończyło PODKREŚLAM SKOŃCZYŁO pełne 25 lat i od tego momentu należy mi sie 50% zniżki dodatkowo

- czy to jest zła rada ?? nawet nie musisz iść bo już wiesz :-)


a to wytłumaczenie o tym jak możesz przywieźć mk3 do polski w JEDYNY LEGALNY SPOSÓB

pisało jak już masz Mk1 i Mk2 (prawdopodobnie muszą być na żołtych albo jakieś papiery o znaczeniu dla historii motoryzacji albo coś takiego) to możesz przywieźć Mk3 (mimo że nie ma 25 lat skończonych) jako UZUPEŁNIENIE KOLEKCJI

np. jak ktoś ma dwa stare Mercedesy SL czyli np. Pagode i W107 to może sobie przywieźć tego nowszego w ramach uzupełnienia kolekcji :-)) o coś takiego chodziło

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 20:41:31 /


O jej przepraszam MikeB4 jaki ty madry jaki cudowny <brawo><brawo> kuwa szkoda ze 5 twoich aut do kupy to nawet nie pol mojego no ale coz !!
A po 2 to z tych 5 pewnie jeden jezdzi i nie jezdzisz nim ty tylko ojciec do roboty !!
Kuwa czemu z ciebie taki jelop co ??
Jak cie poznalem na Onecie byles wmiare normalny ale widze teraz prawdziwy mastach !!
A wiesz co kuwa zrobie ci kole dupy Kupie Capri Wsadze do niego 5.0 Litrow i 315 lacie z tylu a z przody 245 na 13'' i to dopiero bedzie zabytek !!
I to dopiero bedazie fura !!
I bede sie nia bujal caly czas kuwa 24 na dobe a nie bede go kryl w garazu i sie na niego spuszczal !!
Jak by nie bylo CAPRI to nie legenda motoryzacji to poprostu stare auto ktore ladnie wyglada !!
Tyle mam ci do powiedzienia !!

Kingpin / 2003-07-18 20:42:08 /


Bo juz naprawde sie zdenerwowalem !!
Przepraszam nie znam sie nie znalem i nie bede znal !!
Ja jestem wytworem Japoncow !!
A nie niemieckich (amerykanskich) Klasykow jak capri !
Przykro mi ze mieliscie ze mnie taka zlewe !
Dziekuje !

Kingpin / 2003-07-18 20:44:46 /


Widzialem ostatnio A8 4.2 Quatro z zamontowanym gazem i co kola stac na fure a gaz ma !!

- może se nawet mieć Maybacha albo Porsche 911, Ferrari Testarosse i co z tego sie pytam ??

jeśli auto ma dostać zółte blachy to musi być ORYGINALNE a wiec miec wszyskie oryginalne rozwiązania techniczne dla danego typu/modelu/wersji a wiec np.

elektryczne szyby w Capri - nie
podgrzewane lusterka - nie
lampy xenonowe - nie
klimatyzacja (generalnie nie ale były takie wersje Capri na stany)
niezależne zawieszenie z tyłu również dyskwalifikuje auto jako zabytek jako że ma być oryginalne

to samo jest w przypadku instalacji gazowej i to chyba logiczne i jasne.



i to też jest konkretna odpowiedź

Aby wątek był kompletny, to zaznaczam, że zniżki w PiZetjU nie mają NIC WSPÓLNEGO z zarejestrowaniem auta jako zabytek!!! Po prostu ustawowo należy się zniżka za wiek. Jak samochód skończy 25 lat zostaje WETERANEM SZOS a nie ZABTYKIEM

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 20:49:54 /


To ja nie rozumiem kolego, czemy się tak żołądqjesz?
Co do "spuszczania się" na swoje auta i tego typu: każdy robi, jak mu się podoba. Chcesz - wsadź sobie nawet opony 515/25 R7. Co kto lubi. A jak MikeB4 go trzyma w garażu, to oznacza, że ma jakiś powód (pewnie, żeby nie stał na dworze ;)) Nie każdy ma / nie ma tyle kasy, żeby w ciągu paru dni odbudować 5 aut. Mike chciał je uratować, co też u3nił i w miarę możliwości restauruje.
Polecam regulamin do poczytania... (Michał, pewnie trzeba będzie interwencji?)

Lloyd / 2003-07-18 20:52:43 /


"I oto chodziło - wyszło na jaw twoje prawdziwe oblicze :-))
Nie mam nic wiecej do dodania"

Chodzi Ci o moje oblicze? ;P

Lloyd / 2003-07-18 20:55:05 /


O jej przepraszam MikeB4 jaki ty madry jaki cudowny <brawo><brawo> kuwa szkoda ze 5 twoich aut do kupy to nawet nie pol mojego no ale coz !!
A po 2 to z tych 5 pewnie jeden jezdzi i nie jezdzisz nim ty tylko ojciec do roboty !!
Kuwa czemu z ciebie taki jelop co ??


Dziękuje - koniec jakichkolwiek odpowiedzi z mojej strony

Pomysl czy ty jesteś normalny !!

mój ojciec ma swój samochód a matka swój i nie są to bynajmniej zabytki
a z moich jeden jeździ i też nie jest jeszcze zabytkiem jeszcze zostały mu 3 lata do wieku wymaganego - jeśli bardzo chcesz wiedzieć, zresztą nie wiem po co Ci to wiedzieć

-> bardzo lubie jak ktoś potrafi tyle powiedzieć o drugiej osobie, wie czym jeździ mój ojciec itd. :-)) jasnowidzem jesteś ??


słuchaj no pacanie: wytrzymam i te obelgi bo sam widzisz (nie ty nie widzisz za to widzą to wszyscy inni) że miałem szczere chęci Ci pomóc ale skoro ty tak potrafisz dziękować :-))


MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 20:56:04 /


Lloyd wiesz o co chodziło :-))
o wypowiedź Kingpina z [2003-07-18 02:03:45]

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 20:59:24 /


Michal, mala prosba
przydalaby sie interwencja bo robi sie nieprzyjemnie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 23:07:39 /


Kuwa synek ty chciales pomoc??
Patrz cytuje twoja wypoeiedz ktora mnie wqrwila na maxa !!
MikeB4:Wiesz jakoś nie wpadłem a z tym Pomocy !!! to chyba faktycznie wizyta u psychiatry dobrze zrobi :-)))
Co to takie mile ??
Kuwa ciekawe jak ja bym cie zjebal jak bys byl laikiem w tych sprawach ciekawe jak bys sie poczul !!
Mamnadzieje ze ikiedys zobacze twojego posta na jakim koliwek forum komputerowym wierz mi zjebie cie jak psa!!
A co do twoich fur LOL to az jedna ma do wieku zabytkowego 3 lata !!
LOL to ty sie bujasz hehehehe !
Pozdro synek zabawny jestes!!

Kingpin / 2003-07-19 02:50:47 /


Mam banie i kuwa jebie mnie to ak bym mial capri tez ym sie bawil bo zycie sklada sie z krotkich momentow !!
A nie kuwa ze spuszczania sie na 25 letnie auto !!
Wezsie synek zakochaj !! Moze wkoncu ci odejdzie palma z laba!!
WODKA + BEER=ROLEZZZ

Kingpin / 2003-07-19 02:52:49 /


Te Kingpin to juz jest zalosne, po co ty sie produkujesz tyle?
Wkolko o tym samym,ze ty jestes laikiem i sie nie znasz, a kazdy cie tu "zjebal", chyba nie umiesz interpretowac tego co ktos do Ciebie mowi

Malik / 2003-07-19 09:10:41 /


Hmm a nie moge narazie poki nie mam pieniedzy zainstalowac w nim gazu a jak bede mial kupic poprostu nawy silnik zrobic go i jezdzic bez Gazu ??
Nie wpadliscie na to ??
Pozdrawiam


Widzisz nikt logicznie myslący by na to nigdy nie wpadł (chyba że Sherlock Holmes) - a skoro ty masz prawo sie wkurwiać to inni też, czy masz na to jakąś wyłącznośc ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-19 10:18:25 /


No ładnie, przegapiłem rozwój tych popisów - więc z lekkim spóźnieniem, ale już dziękujemy koledze.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-19 12:32:32 /


:D

Michal FAZI / 2003-07-20 23:58:46 /


:) ja się tylko uśmiechałem :)

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-21 00:19:33 /


HIP HIP HURRRAAAAAAA
NARESCIE SPOKOJ.....
PS.
A CO DO LPG W SZCZECINIE JEST ELCAMINO NA ZOLTYCH Z GAZEM LEGALNIE I BEZ PROBLEMU ODBYL SIE MONTAZ W WARSZTACIE I NIKT NICZEGO SIE NIE CZEPIAL
CADDILKAC FLEETWOOD TEZ BEZ PROBLEMOW I KILKA INNYCH TEZ..

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-21 18:06:38 /


Babaloo czemu miała służyć ta "dobra nowina" ??
To jakaś zaleta gazu czy coś?
Poza tym naprawde myślisz, że firma zakładająca instalacje do takich pojazdów będzie protestować? Dlaczego mają rezygnować z pieniędzy?
Gaz w takich samochodach to poprostu totalna porażka, no ale cóż TERAZ POLSKA... :-/

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 19:13:36 /


gazownik oczywiscie nie bedzie sie czepial, bo niby z jakiej racji, on nie ma zakazu montowania gazu w takim samochodzie tylko wlasciciel
dopiero jak konserwator zabytkow zechce nagle obejrzec auto to bedzie klopot :(

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 20:43:25 /


He he he Bartek, już widzę jak się ten konserwator rozpędza ;p

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-21 22:02:30 /


A poza tym wydaje mi się, że w zabytkach (nie tylko o samochodach mowa) zabronione są tylko takie przeróbki, które uniemożliwiają powrót do oryginału, a instalacja gazowa stanowczo taką nie jest.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-21 22:05:17 /


Albatros chciał byś spojechać na jakieś pokazy aut zabytkowych i zobaczyć same ospojlerowane samochody z wnętrzem załadowanym głośnikami i "tuningowanymi" silnikami śmierdzącymi gazem?? O prawie każdej modyfikacji można powiedzieć, że umożliwia powrót do oryginału! Pytanie tylko po co robić taką wieś z ładnego, klasycznego auta?

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 22:42:14 /


jeśli auto ma już zółte blachy to musi być w stanie ORYGINAŁU - a nie w stanie pozwalającym na powrót do oryginału !!

pozatym kompletny brak wyczucia ze strony właściciela

wiecie kiedyś oglądałem program o szwecji - tam jeżdżą na drewno!! a jak z takimi kotłami - w sumie śmiać mi sie chciało jak to oglądałem ale pomyślcie jakie to praktyczne - wozisz piłe spalinową w bagażniku a jak kończy Ci sie zapas drzewa na przyczepce (coby dorzucać do kotła) to zatrzymujesz sie przy jakimś lasku i masz znowu paliwka (prawie darmo)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 22:46:51 /


O ile Cię leśniczy nie przyuważy ;-)

dudim / 2003-07-21 22:50:49 /


Gorzej jak się skończy paliwko w pile łańcuchowej :-)
W sumie można by ją na gaz przerobić żeby taniej chodziła BUHAHAHAHA ;-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 22:51:06 /


Albo na drewno.....

banol / 2003-07-21 22:58:02 /


w zabytkach zabronione jest wszystko co nie oryginalne
dlatego trzeba uwazac na zolte tablice,
nie mowie ze to sie zdarza, ale w wielu przypadkach maja nawet mozliwosc podac do sadu za niszczenie zabytkow
oczywiscie nikt tego nie kontroluje, ale ...

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 23:08:49 /


Camaro to bardzo dobrze że tak jest!!! Mam nadzieje że będą to bardziej egzekfować bo tak powinno być. Jak zabytek to oryginał.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 23:14:26 /


To lepiej przestań swojego użytkować, bo za parę latek części oryginalnych nie dostaniesz i będziesz musiał zmienić poglądy :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-22 00:27:57 /


Faktycznie masz rację... od dziś nie jeżdżę :-)
buhahahahaha
Jak coś padnie od stania to wrzuce od poloneza bo tanio będzie...

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-22 00:42:53 /


Od ściery, granady czy taunusa też nie będzie oryginalne.
Czasem odnoszę wrażenie, że z góry traktujesz tych którzy ponad oryginalność stawiają sprawność techniczną i niezawodność pojazdu który służy nie tylko do pokazywania, ale również do użytkowania i dobrej zabawy na codzień.

PS. Co np. od poloneza mógłbyś wsadzić ??

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-22 00:55:37 /


eee, przegub gumowy na wał pasuje od Zenolopa ;)

banol / 2003-07-22 00:59:19 /


hmm :p

Michal FAZI / 2003-07-22 01:00:36 /


Szajba ja nie traktuje nikogo z góry. Od początku mówiłem, że swojego Capri nie używam jako codzienny transport. Jeśli chodzi o mój stosunek do innych to ja odnoszę wrażenie, że niektórzy "capri maniacy" ze strony mają mi za złe moje podejście do auta i poglądy...
Moje auto nie służy do pokazywania, jazda nim daje mi ogromną przyjemność i mimo oryginalności zapewniam Cię że jest w pełni sprawne techniczne.
Skończmy tą dyskusje bo nawet się nie znamy a już mnie z góry zaszufladkowałeś.
Pozdrawiam

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-22 01:23:59 /


Ja rozmawialem z rzeczoznawca i on powiedzial ze jesli zaloze gaz to problem moze stwarzac ubespieczalnia ktoora w polsce ma tendencje zeby czepiac sie wszystkiego co pozwoli im przytrzymac kase. Owszem zeby zrobic dokumentacje nalezy zdjac ja ale potem jak ja wlozysz to twooj biznes - Dalej idac miec zabytek i nie miec kasy na jezdzenie nim
-Dobrze wszyscy wiemy ile sie zarabia i ile kosztuje benzyna a jak mi ktos moowi ze 20paro letni ford nie sluzy do jezdzenia to mnie trafia -co za bzdura albo ze co ze na codzien nowy a Cortine mam trzymac w garazu- powiem tak -nie potrafil bym "ruszyc" czyms nowym i szlag by mnie trafil po 5minutach jazdy Jaki wniosek Ano taki ze zamiast na remont wkladam kase w OC
a Cortina jezdzic bede az padnie tak ze juz sie jej zrobic nie da bo nie zalezy mi na Polsce aby brac na siebie ciezar utrzymania auta w oryginale i przechowywania dla nastepnych pokolen.
Kiedys mialem taka misje teraz mam ja w dupie bo RP tez ma ja w dupie i mnie i was wszystkich tez.
A jak ktos chce trzymac samochood pachnacy benzyna w garazu to niech tak czyni
Mooj bedzie smierdzial gazem a licznik obrooce w nim 5 razy bedzie mal full naklejek ze
zlotoow i spotkan i nie bedzie robil za antyk w muzeum bo jak bym moogl mu to zrobic :-(
VIDA LOCA i do zobaczenia na czarnym i na nocnych spotyczkach w 100licy
NARRA

Q_Back / 2003-07-22 08:58:52 /


A da się kierowcę zarejestrować na zabytek, jak skończy 25 lat? Dostanę wtedy żółte papiery (tablice)?

Lloyd / 2003-07-25 18:29:55 /


chyba chciałeś powiedzieć zielone , kaftanik i dom bez klamek :-PP

pewnie że sie da takiego kierowce ale trzeba sie troche postarać

PS. mam nadzieje że nie jeździsz w taki sposób żeby sie kwalifikować

;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-27 23:38:38 /


No nie wiem... Podjeżdzanie tyłem do McDrive i parkowanie tam (żeby pójść do okienka coś qpić ;)) to moja specjalność :PP Dzisiaj też musiałem sobie powtórzyć ten manewr :D A tak przy okazji to McFlurry (czy jakoś tak) jest teraz o smaq mięty... No commentZ :)

Lloyd / 2003-07-28 20:17:01 /