logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » 3M » koniec gdańskiego

koniec gdańskiego

Wróciłem właśnie z monopolowego i.... Poprosiłem tam o dwa piwka gdańskie - dostałem jedno OSTATNIE z informacją , że zaprzestano produkcji i jest to OSTATNIA butelka w sklepie;( MASAKRA ja się na tym piwie wychowałem... zaczynałem karierę piwosza na nim, jak jeszcze robili je na Kilińskiego..... Załamka normalnie co ja teraz będę pił????

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-22 23:40:52 /


Specjal

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 00:37:05 /


cóż ... chyba tak choc jest to dla mnie pełna trauma...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-23 00:43:38 /


Z tym Specjalem to aż mi wstyd !! Pojechalem w tym roku na Gryźliny i zakupilem sobie Żywca i Tatre no bo rodzimy browar trzeba wspierać hehe :) Na miejscu oczywiście większość spożywała Specjal (próbowałem i super, smakował mi !)
Dopiero długo po powrocie, będąc na zakupach w oszołomie zobaczyłem na półce którą najbardziej lubię zwiedzać piwo Specjal i wyobraźcie sobie jak mi się głupio zrobiło, kiedy odkryłem że producentem jest Grupa Żywiec !!

Od tej pory jak tylko tam jestem to robię sobie zawsze mały zapasik na weekend :) Niestety mimo że do Żywca mam rzut beretem to Specjala w moich rejonach prawie wcale niema :( Jedynie w tym oszołomie czaaasem się uda.

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 01:06:32 /


Specjal to piwo produkowane na pomorzu zdaje sie jeszcze w Elblągu tam gdzie ongiś EB toteż ciężko dostać go poza północą kraju. Spółka Żywiec wykupiła browar w Elblągu ale nie zalała dystrybucja specjala na Polskę. Specjal jest wyśmienitym trunkiem którym upajamy się od lat (wczesnych=D ), mocniejsza jego odmiana raczej nie interesująca.
Dodam że ukształtowała sie się nawet fan-grupa piwa specjal o szczytnych celach i honorowej nazwie "Specjal Boyz"--- ale o tym gdzieś już była mowa....

Wroobel_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 01:22:13 /


moim zdaniem specjal jest do dupy w porównaniu z "gdańskim". Specjala faktycznie leją w Elblągu a "gdańskie" w Braniewie. I od czasu jak Żywiec wykupił browar w Gdańsku, nic tu nie produkują; nowiuśkie kadzie stoją bezużyteczne... a trunek szlachetny tu ważono.... kto pamięta Artusa?? ech... stare dzieje (choć nie tak stare bardzo;))

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-23 01:30:38 /


Specjala dziergali w Braniewie potem w Elblagu tez ... a potem to juz poszlo. ... a co do Gdanskiego to Ligacz sie zaplacze

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 02:01:20 /


ja generalnie od dziś w żałobie jestem...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-23 02:18:58 /


ooo powraca temat piva. Na to ja zawsze mam jedną radę ... ukraiński oblon z pszenicy, ten mętny z fuzlem .....

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 02:41:22 /


Gdańskie było pyszne, żaden inny napój do śniadania tak nie pasował :) szkoda że go już nie będzie. dzisiaj postaram sie kupić jeszcze gdzieś gdańskie.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 08:06:00 /


U nas wstrzymali produkcję kasztelana niepasteryzowanego. Ale na wiosnę powróci :)

Mysza liil (EM) / 2007-12-23 08:21:51 /


Ja też już jestem w żałobie ale owa informacja dotarła do mnie z jakieś 3 tygodnie temu

Ludwik może jakaś stypa - wiem gdzie można jeszcze nabyć gdańskie

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-23 10:34:18 /


moze być;) byle nie dzisiaj bomnie bania nap...;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-23 14:28:11 /