logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Skad zdobyc lakier koloru Brooklands Green?

Skad zdobyc lakier koloru Brooklands Green?

Witam.
Mam pytanie jak w temacie :-) Data nabycia przeze mnie wymarzonego samochodu zbliza sie nieuchronnie, odwaznie zakladajac bedzie to rok 2010 ;-) Ale do rzeczy. Czy jakiekolwiek firmy robia jeszcze lakier koloru Brooklands Green, taki, jaki widnieje na Capri 280? Z tego co widzialem, to jest to dosyc popularny kolor na starych, angielskich autach sportowych. Capri bylo malowane lakierem metalicznym. Nigdzie nie moge znalezc kodu tego koloru, a wymarzyl mi sie pojazd pt. Ford Capri 280 Replica ;-) z kierownica po lewej stronie, z piekna, czarna tapicerka z czerwonymi wykonczeniami... I tak pewnie bede zmuszony "robic" auto od podstaw, wiec pomyslalem sobie - Czemu nie taki...?
Pozdrawiam

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-21 18:32:56 /


idzesz do mieszalni, lub sklepu z farbami i mowisz ze szukasz lakieru Brookland Green, pan wyciaga katalogi, pyta sie od jakiego auta i szuka... Capri pewnie nie bedzie wiec mozesz powiedzec ze nie wiesz, ponoc w taki kolor miały renault laguna,

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 19:33:10 /


Kolor o ktorym mowisz, ze jest czesto spotykany w angli, to British Racing Green (np. lotus), podobny jest tez Dark Highland Green (ford usa) i cała masa innych, ja dobrałem sobie Ragusa Metalik (audi)... aczkolwiek wszytskie sa ciemniejsze od BrooklandGreen'a
pozdro, do zobaczenia, niekoniecznie w skodzie ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 19:33:46 /


Po pierwsze, chyba myli Ci się "Brooklands Green" z "British Racing Green", bo chyba to o ten drugi chodzi Ci mówiąc o starych angielskich autach sportowych.
A co do Brooklands Green, to idziesz do dobrej mieszalni lakierów, tam gdzie będą książkę-katalog kolorów z kolorami opisanymi słownie (pomaga jak są poukładane latami stosowania - DuPont ma taki katalog), no i szukasz, szukasz, po znalezieniu pokazujesz palcem głównemu mieszaczowi, i on Ci taki kolor zrobi.
Też myślałem kiedyś o takim kolorze, wymieszałem nawet próbkę tego koloru, i po próbnym pomalowaniu kawałka starych drzwi wszyscy co to widzieli, ze mną na czele, pokiwali główą na "NNNNIIIIEEEE". Miałem wyobrażenie tego koloru jako głębokiej zieleni, a tu się pokazał jakiś taki podchodzący pod morski.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 19:37:04 /


leheheheheheh.... no widze ze nietylko ja ogladałem brookland green, i nie tylko dla mnie był nietaki jak na zdjeciach :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-21 19:41:27 /


Dzieki za szybka odpowiedz :-) Faktem jest, ze Capri 280 widuje tylko na zdjeciach, gdzie prezentuje sie nadzwyczaj elegancko. Na zywo nie mialem jeszcze okazji, ale kto wie, moze jeszcze zobacze. Na razie chce na zywo zobaczyc Capri na swoim podjezdzie do domu... Na razie wyglada (jak to okreslil Kornik) to tak, jakbym bawil sie w puzle :-) -> Samochod zaczynam kompletowac od materialow eksploatacyjnych...

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-21 19:49:40 /


Byłem w Londynie niedawno i miałem przyjemność napotkać i dokładnie się przyjżeż takiemu Capri 280:). Akurat ten którego oglądałem miał kierę po prawej i był lekko zdezelowany ale i tak był ładny.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-23 04:20:03 /


Tak wygląda British Racing Green

Krzychu / 2003-08-23 09:05:27 /


Czyli taki, jaki maja sportowe Bentleye, myslalem, ze Brooklands, to jest taki kolor, tylko troszke ciemniejszy. Bede musial sie chyba wybrac w przyszle wakacje na wyspy i to wszystko wybadac :)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-23 18:03:06 /


ogolnie BRG w zaleznosci od zdjecia na kazdym wyglada inaczej ... niby fajnie miec pomalowane autko w 'kultowy' kolorek, ale jak dla mnie jest on ciut za jasny, bardziej ciemny jest darkhighland green (np. mustang 68) i było by super tylko ze to nie metalik, a jak juz malowac... ;)
olek, szukaj furaka godnego pomalowania w ten sliczny kolor.
pozdro!!
btw. gdzie ty byles na tych gryzlinach???

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-24 01:33:14 /


Hehe, w Gryzlinach bylem tylko w nocy z soboty na niedziele, jakesmy sie z dziewczeciem obudzili w niedziele rano, to juz bylo chyba z dziesiec samochodow ;) Nie moglismy zajechac wczesniej, bo oboje do pozna w sobote pracowalismy. BTW, zajechalismy piekna, niebieska metalik (zalezy z ktorej strony patrzec) Scierka kombi rocznik bodajze 82 lub 83.

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-24 09:30:46 /


ha!, bo niedziela była dowolnie spędzana zbiorowo nad jeziorem oraz w skansenie, no i oczywiście chwila w domu dziecka :)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-25 09:28:45 /


Niedziela byla po prostu (zgodnie z zalozeniami) doskonale zdezorganizowana :)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-25 12:46:59 /