logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Ochrona - oczy

Ochrona - oczy

W związku z tym iż po ostatnim spawaniu migomatem zapłaciłem dość wysoką cenę (tydzień chodziłem po omacku, popalona skóra - nigdy w życiu więcej !!!!!) postanowiłem iż zakupię maskę samościemniającą jednak na Allegro jest duży wybór- ceny niższe niż w sklepach !!!!!!!!!!!!!!!.
Proszę o pomoc w tej kwestii - zainteresowała mnie ta maska - co sądzicie o tym: www.allegro.pl/item288771906_maska_spawalnicza_przylbica_samosciemniajaca_fv.html

Wiadomo jest to maska która ma jeden dylemat a mianowicie nie jest zaopatrzona w system nie przyklejania sie odprysków - można wymieniać szybkę - koszt 2 PLN u szklarza - samemu jak sie umie przyciąć koszt 0 PLN. Nie spawam zawodowo jednak wydanie 250 PLN na coś co nadaje się do d.... to nie miłe doświadczenie.

SZREK / 2008-01-08 14:04:31 /


Warte zainwestowania i to bardzo. Gwarantuje Ci że wolna ręka Ci się bardzo przyda, zawsze trzeba coś przytrzymać czy nagiąć w czasie spawania - nieraz musiałem robić bez maski.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-08 14:29:53 /


To co znalazłem na ALLEGRO, po wpisaniu Maski samościemniające wyskoczy ich troszke jednak to co widzę jedynie różnią sie wyglądem a parametry są takie same.
Na co zwrócić uwagę ?

SZREK / 2008-01-08 14:43:48 /


ja mam identyczną, rok używałem zawodowo, ostatnio rozleciała się regulacja obwodu głowy, ale to raczej z mojego zaniedbania, rzucam ją gdzie popadnie :), poza tym jestem bardzo zadowolony

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-08 15:46:25 /


Ja też mam taką samościemniająca w pracy... bardzo fajna sprawa... już nie musze prosić kogoś zeby mi coś potrzymał jak spawam.... mimo to ze jest bardzo przydatna to tylko ja jej używam;] starsi "spawacze" nadal jadą na zwykłych... nie wiem czemu... moze boją się popsuć i dostac opier.... od szefa;]

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-08 18:47:37 /


hehehe szrek wiem dokladnie co przechodziles
na sama mysl mi sie niedobrze robi ;) jakby ktos soli z piachem do oczu nasypal i nie mozna by bylo usunac ehhh masakra NIGDY wiecej nie spawalem bez maski :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-10 18:33:01 /


a jeszcze dodam, że na złagodzenie bólu pomaga położenie na oczach baaardzo zimnego kompresu, oczywiście cudów nie ma ale trochę pomaga

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 19:27:09 /


trzeba przemeczyc ale nocka z głowy :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-10 19:28:55 /


Wielkie Dzięki. Właśnie dzięki Wam zakupiłem sobie maskę samościemniającą. Dzięki za telefony i e-maile. Obecnie oczekuję na przesyłkę swojej maski i paru innych rzeczy które wybrałem dzięki Wam.
Dodam że po spawaniu niczego nie czułem jednak po około 5 godzinach coś się zaczęło dziać a w nocy to już była Apokalipsa !!!!!! Przez ponad tydzień chodziłem jak kret w czarnych okularach nie wspominając o złażącej skórze z twarzy - popalona !!!!!
Już nigdy więcej !!!!!!!
Jeszcze raz Dziękuje za pomoc, tym którzy chcieli podzielić sie swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

SZREK / 2008-01-10 19:36:08 /


ew. tytek z herbaty

maść lub kropelki do oczu świetlik trzeba mieć w domu - dużo pomagają choć też boli jak cholera.


Jak ktoś nie ma akurat dostepu do maski fajnie spawa sie przez płyte CD ;-))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 19:42:26 /


wieksza cześć mojej rodziny to spawacze , wiec się nim już chyba urodziłem. Jeszcze mnie nawet oczy nie piekły :), ale sąsiad tylko raz pryszedł zonaczyć jak spawam, to póżniej przez tydzien z plastrami surowych kartofli na oczach chodził.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 20:05:26 /


na takie przypadki to kompres z zimnego, siadlego mleka, stare, ale skuteczne.

Kriss_MustangII / 2008-01-10 20:16:26 /


Podziele sie swoim doswiadczeniem w tym temacie. Plaska lyzka cukru zalana ciepla woda, calkowicie rozpuszczona (na granicy roztworu nasyconego) i mamy kropelki do oczu "po spawaniu". Nalezy zarzyc zanim zapieka oczy tj. najlepiej jak tylko poczujemy charakterystyczne "zmeczenie oczu". Mysle ze cukry proste pomagaja w odbudowaniu uszkodzonej siatkowki oka. Nastepna rada dla "nie wprawionych" (czasem sie o tym nie pamieta) NIE PATRZYMY NA SWEZY SPAW!!! Ilosc energii emitowanej przez goracy spaw jest w stanie uszkodzic calkiem niezle oczy, wiec nie tylko unikajmy patrzenia podczas spawania ale rowniez przez pare sekund "po". Jesli ktos sie ze mna nie zgadza lub ma jakies watpliwosci to jestem niedostepny zarowno pod nr.tel jak i via email ;) pozdrawiam

GRYZOŃ / 2008-01-10 20:47:41 /


Dodam, że najłatwiej złapać ból jak sie spawa po ciemku - kontrast jest wtedy największy - wieczorem warto bardzo mocno oświetlać samochód i miejsce spawane ....

aż tydzień mnie nigdy nie bolało, ale zazwyczaj pudełko husteczek + drugi dzień jest z głowy ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 20:51:10 /


Od doświadczonego spawacza słyszałem, że kroi się ziemniaka (kartofla) na pół i te połówki kładzie na oczy na całą noc-jakąś opaską się je "mocuje". Choć polecam maskę oczywiście.

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-12 21:19:41 /


Witam ziemniaki pokroić w plastry sprawdzone i potwierdzam działa.

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-12 21:27:31 /


szrek dobry temat,przydatny.plastry ogorka(nie kiszony).

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-13 01:22:34 /