logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Uzupełnianie braków w desce rozdzielczej

Uzupełnianie braków w desce rozdzielczej

mam strasznie zniszczoną deskę.Mniejsze pęknięcia posklejałem "kropelką" i trzyma git.Mam natomiast problem z większymi ubytkami.Czym je wypełnić żeby można było potem deskę ładnie okleić skórą? Czy jest jakiś specjalny szpachel do tych celów?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 08:16:31 /


ja wyklejalem deske zywica epoksydowa E5, mozna kupic w sklepach z chemia. jest w komplecie utwardzacz i dodaje sie go w proporcjach 1:5 i w zaleznosci ile go sie da to otrzymana masa jest odpowiednio elastyczna-na to trzeba zwrocic uwage zeby nie byla zbyt twarda bo popeka, wzmacnia sie takie elementy specjalna do zywicy mata szklana.

Kriss_MustangII / 2003-07-29 10:26:44 /


a ile kosztuje taka żywica? rozumiem że ma jakąś półpłynną konsystencję która umożliwi wciśnięcie jej w szpary w desce rozdzielczej, a po wyschnięciu da się dotrzeć papierem? Czy mocno będzie się trzymała w "szparach"?
Deska wykonana jest z jakiejść pianki (po polaniu tej pianki "kropelką" robi się fajnu dym).Powleczone jest toto plastikiem imitującym skórę :-). Czy owa żywica "złapie się" tej pianki?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 10:51:25 /


przy stosunku 1:5 (o ile mnie pamięć nie myli) to jest właśnie twarde. Jeżeli zdecydujesz się na epoksyd to trzeba dać jeszcze mniej utwardzacza, zrób eksperyment z 1:7 , 1:8....

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 10:53:22 /


czy dostanę żywicę w ilościach mniejszych niż 1L (litr). Taka ilość jest mi raczej zbędna.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 12:01:04 /


Niestety sprzedają ją tylko w 20l beczkach...

zartowłem,bez problemu,już niepamiętam 200g albo 250 coś koło tego,zestaw z matą kosztuje coś koło 10 zł.

Pozdr.

aro / 2003-07-29 12:35:41 /


na litry to w każdym sklepie żeglarskim, a na ml to w pożądniejszym sklepie modelarskim, tylko że trzeba wiedzieć, gdzie go szukać ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 13:24:13 /


możesz skórą okleić lub dać do oklejenia... widziałem deskę Jabola po takim manewrze i wygląda zajebiście...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 15:16:55 /


też widziałem jego deskę :-)
nawet znalazłem miejsce gdzie się skóra odkleiła :-)

ale przed oklejeniem skórą muszę wyrównac powierzchnię coby ładnie wyglądało

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-29 15:33:39 /


co do zywicy to 1:5 to jest zwykla twardosc zalecana przez producenta do stosowania z mata szklana, im mniej utwardzacza tym bardziej elastyczna jest. acha, ma konsystencje gestego miodu.

Kriss_MustangII / 2003-07-29 15:39:28 /


A ja wyszpachlowałem zwykłym kitem do samochodu i pomalowałem całośc na piękny beżowy mat
wygląda zamaszyście !!!

pozdrowienia!!!

m.i.c.r.o.n. / 2003-07-29 15:47:48 /


a czy taki zwykły kit samochodowy nie będzie przypadkiem pękał??

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-30 08:03:55 /