logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » mam problem z ustaleniem popjemnosci silnika

mam problem z ustaleniem popjemnosci silnika

hellowszystkim caprimaniakom..mam capri dopiero 2 tygodnie i za nic niemoge ustalic jego pojemnosci (a chce mu ustawic parametry a niewiem pod jaki silnik)poniewaz w/g mnie ma pare przerubek ktore, jak sadze pojawiały sie czesto i pewnie sa nadal stosowane..ale do rzeczy: normalnie ma byc 1.6 OHC (w dowodzie mam 1.6l) ale dekielek od rozrzadu na wybite 2.0. nastepnie gaznik weber 2v i pokrywa filtra powietrza jest kwadratowa(kwadratowy filtr) co z reszta,jak mi sie wydaje,pasuje rowniez do wlasnie 1.6..moze ktos z was jest bardziej wtajemniczony bo ja dopiero zaczynamstudiowac moje capri wkoncu na zywo.. i moze ktos wie gdzie moge zakupic ksiazke do capri o danej pojemnosci.
prosze pomuzcie mi jakos..pozdrawiam.

JIN / 2003-07-31 22:42:50 /


Książka zazwyczaj omawia większość dostępnych wersji chociaż na

www.haynes.co.uk (taka firma co sprzedaje książczeki obsługowe do różnych samochodów)
pojawia sie podział na silniki R4 i na silniki V6

co do pojemności to jak otworzysz maske - stań przy prawym błotniku i popatrz na przód silnika w okolicach przykręcania miski olejowej zobaczysz numerki jeśli te górne duże cyfry bedą 16 to 1.6 jesli 20 to wiadomo co

z opisu filtra bardziej nasuwa mi sie 2.0 z Sierry :-))

Pozdro i powodzenia

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-01 00:10:03 /


ja u siebie w 1.6 też mam kwadratowy filtr i gaźnik webera 32/36 i jest to silnik tzw. wzmocniony do 1.6 GT i 88 KM ma on trochę inne ustawienia niż "zwykły" 1.6 więc powinieneś to dokładnie ustalić. pozdrawiam

MIHU / 2003-08-01 08:36:04 /


osłona rozrządu od 1.6 nie pasuje do 2.0 ma otworki troche niżej (poprostu jest ciut niższa ok 1cm tak samo jak blok silnika).Z tymi odlewami na bloku silnika to jest to różnie z reguły są one zcięte aby zatuszować pojemność :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-01 19:51:53 /