logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » wykladzina

wykladzina

mozna gdzies dostac nową??????
a jak nie to jak zrobic sa specjalne wykladziny??????? praktycznie mam wszystko nowe oprucz wykladziny nie chce wstawiac starej jezeli mozecie mi pomudz bede wdzieczny pozdrawiam i dziekuje za wypowiedzi

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-17 20:09:36 /


Jeśli nie jest porwana czy powycierana to warto ją porządnie uprać. Ja to robie zawsze karcherem z dyszą rotacyjną :) efekt jak nowa.
Dorabiana się tak już nie ułoży na podłodze jak oryginał.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-17 21:32:40 /


mam z grani bezowa i brazowa do sprzedania, stan db i db+.
a co do uprania potwierdzam. w swojej grani ze stanu -dst piorac 3 razy i wytrzepujac trzepaczka doprowadzilem wykladzine do stanu BDB.
mozna tez dac do firmy ktora pierze dywany, w Saczu jest taka przy myjni, mysle ze nie mieli by przeciwwskazan do umycia wykladziny z samochodu.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-17 21:42:38 /


wszysstko bylo by oki
gdyby ktos nie palil fajek kiedys w tym aucie albo aucie z kad byl brany srodek to bylo by oki trujkat wiem ze masz racje sam juz pralem ta%$#%$#$$#W$#@$#@$ wykladzine ale ona jest po przypalana jak to bedzie wygladac jak zloze caly srodek wiem orginal to orginal:) moze ktos ma do sprzedania wykladzine w celujacym stanie bez przypalen moze byc brudna ale przypalenia po fajkach odpadaja:) i jeszcze musi byc w wersji z podlokietnikiem pozdrawiam

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-17 22:07:59 /


Polecam mój pomysł. Trójkąt dobrze prawi, że nowa nie ułoży się tak fajnie, a przynajmniej nie na początku. Trzeba więc wykorzystać starą, co jednak jak jest zniszczona nieco?
Ja wymyśliłem tak - zostawię wykładzinę, dam ją do gruntownego czyszczenia, wysuszę, i na nią, na stary kształt, nakleję nową tkaninę - w moim wypadku skórę.

rypswyps / 2008-01-17 22:59:12 /


bym musial zamawiac skure:( ale w sumie ja nie chce miec skury jako wykladziny pomysl dobry nie powiem ale jak bym wszedzie widzial skure to bym chyba oszalal:)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-17 23:32:53 /


No to daj inny materiał, co za problem, zamsz jakiś czy ja wiem, jakiś obiciowy, na pewno doradzą Ci w sklepie z akcesoriami tapicerskimi.

rypswyps / 2008-01-17 23:39:42 /


z tym ze okleic starej wykladziny raczej tak prosto sie nie uda, a napewno nie z jednego kawalka. skora tez mi sie nie widzi na podlodze, ale moze to ciekawie wygladac. ale jak szalec to szalec. moze futro z "niedzwiedzia" ? ;)

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-17 23:57:37 /


Kiedyś za dawnych czasów mój ojciec miał jedynego w mieście poloneza caro nuwexa przez dobre 5 miesiecy nikt nie mógł się nadziwić skąd ;-). Odkładał odkładał i kupił w pierwszy dzień sprzedaży ... 8 miesięcy potem wyskoczył na niemiecki autoban i wrócił z wyjącym mostem i klekoczącym silnikiem i tak polonez zmienił właściciela ;-PP. Ale nie o tym. Mój ojciec wtedy jeździł na taxi i miał w nim podłogę z czegoś co przypominało pomarańczową skórę. Było to raczej tworzywo jakieś ale mocne i praktyczne wyglądało jak skóra ( oczywiście seryjne to nie było tylko robione na zamówienie ). Łatwo wysprzątać auto było woda nie wsiąkała w wykładzinę z pseudo korytkowych gumowych dywaników. Szczerze to polecam ;-)..... Aż się zapytam jak z tą podłogą było .. może zbroję taką w dziobaku ;-) W sumie czemu nie ;-P.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-18 02:41:17 /


podobna podloge miala pierwsza grania mojego taty. taka wytloczka z gumolitu czyczegos podobnego o fakturze skory. pokrywala cala podloge. samochod byl sprowadzony z danii gdzie jezdzil na taksowce, wiec to pewnie jakis ich patent na brudne buty pasazerow ;) niestety wiek dal sie we znaki. spekala i zostla wymieniona na zwykla wykladzine.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-18 09:51:21 /


gumoleon nie oddycha jak sie dostanie woda to ciezko zeby wyparowala po 5 latach nie bede mial podlogi jak mi tam woda sie dostanie:) ja slyszalem ze sa tez wykladziny ktore sie nagrzewa goracym powietrzem i w tedy sie sama uklada ale obklejenie jej jakims materialem to wydaje mi sie dobry pomysl pozdrawiam

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-18 13:57:42 /


Rypsik, ze tak sie niemerytorycznie zapytam: wkladasz do auta skore? taka skorzana??? ;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-18 23:26:28 /


Wiewiór, tylko nie zaczynaj o ekologi.. :)) To byłaby sztuczna skórka.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-19 11:38:11 /


Od ekologii to jestem ja. Wiewiór jest od antyekologii :).

rypswyps / 2008-01-19 13:21:42 /


W programie "Amerykański Hot-Rod" pokazywali jak goście robią tapicerkę do samochodu.I jeśli chodzi o dywan to profilowali go parą.Napewno jest to dywan który pod wpływem oddziaływania pewnych czynników zmienia swój kształt.A jak jest w rzeczywistości to nie wiem.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-19 21:04:03 /


w koncu kapelusze sie formuje z prostego kawalka filcu, jednakowoz wykladzina to nie filc. ale pewnie sa typu "paro formowalne" ;)

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-19 21:19:17 /


no j znofó maż cihy proplem ;-)

radzieckii / 2008-01-19 23:42:36 /


radziecki mniej piwa:D heheheh ;) sam juz nie wiem co robic moze po prostu dac go do jakies firmy niech mi zrobia nowy dywan

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-20 10:57:29 /


Kiedyś z kumplem robilismy wykladzine na pace nowego Trafika. Wykładzina była kupiona z metra ale byla to typowo samochodowa. Taką wykładzine kształtowaliśmy na ciepło parą i młotkiem gumowym. Jednak przy dość skomplikowanych kształtach (w naszym przypadku były to nadkola) musieliśmy podklejać wykładzinę klejem bo nie chciała sie tak ładnie układać i odstawała. Po takim przyklejeniu wykładny efekt jest naprawde fajny, jak oryginał. Minusem jest to że nie można tego ściągać. Nie wiem jak sprawa bedzie wyglądać w przypadku kształtowania jednego kawałka na całą podłogę.
Można spróbować. Koszty nie są duże bo o ile pamiętam to 1m2 kosztował 12zl.
Jak ktoś sie tego podejmie to niech pokaże efekty pracy.
PZDR.

Medy / 2008-01-20 18:47:26 /


A gdzie cosik takiego kupowałeś Medy? W jakimś tapicerskim zakładzie?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-20 20:43:56 /


w koncu medy dziekuje za porzadna wypowiedz zauwazylem ostatnio ze czesto ludzie daja mi negatywne oceny za pytania:) nie wiem dla czego?? pewnie duzo ludzi mnie nie lubi ale co zrobisz juz taki jestem nic na to nie poradze:) ja slyszalem tez o wykladzinie ktora cieplym powietrzem sie uklada w sumie ja mam wykladzine z 2 czesci bo mamm podlokietnik ale jezeli takie sie uklada na pare to sa fajne maszynki za 30 euro i daja duzo pary:D

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-20 21:08:40 /


W Poznaniu na Junikowie jest taki sklep w ktorym gościu sprzedaje samochodowe i chyba tylko takie wykładziny. Nie wiem też do końca czy to jest taka -powiedzmy "termo" wykładzina ale nam po zastosowaniu pary dosyc sie układało. Jak ktoś chce konkretne namiary na sklep to moge w wolnej chwili podjechać i sprawdzić bo dokładnego adresu nie pamiętam.

Medy / 2008-01-21 15:46:43 /


Podaj proszę również adres, na priv jeśli gość się nie zgodzi na udostępnienie jego adresu na forum. Jest więcej ludzi, którzy potrzebują wykładzinę do auta.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-22 09:40:32 /


Wykładziny samochodowe w cenie około 12-14zl m2

Poznań, Jeleniogórska 5
061 868 95 96 - telefon

Bardzo mila obsługa! Polecam.

Medy / 2008-02-13 16:01:20 /


Ja posiadam również całą ale wyblakłą wykładzine i ostatnio zastanawiałem się czy nie można by jej poprostu wyprac a potem wybielić całej jakimś wybielaczem albo acze-em. Kiedyś tak sie robiło z jeans-ami jeżeli widział ktoś coś takiego :). No i jak cała będzie miała już jednolity kolor kupic jakąś ładną wykładzine wyciąć na kształt dywaników i poprostu obszyć ją w koło.Bo zabarwiać raczej się chyba nie da co? Co sądzicie?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-13 15:37:26 /


pamietaj ze wykładzina w samochodzie robiona jest na gorąco, profilowany jest tunel, i wszelkie inne podobne miejsca....

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-13 15:46:05 /


Stara wykładzina obszyta nowym materiałem będzie wyglądać mega-biednie. Farbować też się nie da - bo to sztuczna rzecz. Pozostaje polować na taką w ładnym stanie :)

Konar / 2009-06-13 16:54:28 /


Nie chodzi mi obszywanie starej wykładziny nową ale o jej wybielenie (ace lub ponoć domestos jest na tyle silny że pozbawia tkanine koloru poprostu ją wybiela), doprowadzenie do jednolitej barwy i położenie na niej zamiast gumowych, materiałowe dywaniki obszyte i wykonczone w koło. W ten sposób powinniśmy otrzymać zamiast wypłowiałej bądź ubrudzonej wykładziny poprostu jasną, białą.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-14 18:28:32 /


Wątpie czy ACE wybieli polichlorek winylu barwiony w masie, ale możesz spróbować.
Ja kiedyś ze swoją dziobakową wykładziną poszedłem do pralni chemicznej, żeby mi poradzili co można zrobić, żeby wyglądała lepiej i Pan powiedział żeby wyrzucić i szukać nowej bo z takim materiałem jak już raz coś się stanie to "po ptokach" :D

Konar / 2009-06-14 19:18:32 /


http://cgi.ebay.co.uk/Black-Original-Equipment-Gel-Back-Interior-Car-Carpet-/190440789989?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c5727d7e5
chyba tego szukacie i niedrogo :)

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-26 01:20:26 /


http://cgi.ebay.co.uk/Automotive-Interior-Car-and-Industrial-Carpet-Charcoal-/200335290944?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ea4e9f240

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-26 01:24:32 /


Czy ktoś próbował farbować wykładzinę? Mam taki projekt, lekko wybielić wybielaczem i wygotować w czerwonym barwniku- nasuwa się pytanie jak mocno wybielacz/rozjaśniacz osłabi tą wykładzinę? Czy ktoś ma jakiś inny pomysł na oryginalną czerwoną wykładzinę do Capri??

Hoover 3M / 2010-11-27 00:12:24 /


http://cgi.ebay.co.uk/Ford-Capri-Mk-1-2-3-Carpet-Set-NEW-choice-colours-/250681528086?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a5dc88f16

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-12-09 23:54:44 /


znaczy sie to jest link do wykładzinek róznego koloru

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-12-09 23:57:34 /


tak ogólnie to w komforcie ,a jak do capri to angielski/niemiecki ebay albo motomobil albo chuder...

michalch83 / 2015-09-02 12:31:00 /