logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » 2.0 R4 - problemy z wolnymi obrotami i odpalaniem

2.0 R4 - problemy z wolnymi obrotami i odpalaniem

silnik jest po remoncie generalnym(pierścienie, szlif wałka, wymiana panewek, szlif zaworów i gniazd, planowanie głowicy), zawory były ustawiane już po raz drugi. ciężko odpala, znaczy troche sie musze pomęczyć, ale jak juz raz odpale to z odpaleniem po raz drugi nie mam problemów. kiepsko trzyma wolne obroty, czasami gaśnie, na wolnych obrotach nierówno chodzi i zapala sie ładowanie, ale na wysokich jest wszystko ok ładnie sie zbiera i nie ma problemów, co to może być??? gaźnik??? za wszystkie sugestie i rady z góry dzięki.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-04 18:07:29 /


Może to zapłon... albo gaźnik: niewyregulowany skład mieszanki, lub ośka przepustnicy jest już wyrobiona i w zależności jak się ustawi, tak ssie lewe powietrze, i stąd raz może pracować na wysokich obrotach, raz może mieć za iskie, sprawdź też pływak (jego "dziurawość" i ustawienie).

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-04 19:09:11 /


oska przepustnicy ma mały luz ale to bardzo mały, więc chyba odpada, bo to nie wpływałoby az tak bardzo na pracę silnika

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-04 19:15:20 /


Jeżeli ciężko odpala za pierwszym razem, to może być to też kwestia zaworków w pompce paliwa, które nie trzymają i paliwo wraca do baku. Spróbuj wyregulować gaźnik, sprawdź też ssanie, może się blokuje, lub przewód z płynem chłodzącym jest zapowietrzony przy gaźniku

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-04 19:39:18 /


po przejechaniu kilku tyś km powinno wszystko wrócić do normy... w sumie nie wiem dlaczego tak się dzieje ale kilka silników OHC robiłem w podobny sposób i za każdym razem nierówno pracował, a z biegiem km poprawiało się to... podobnie rzecz się miała z odpalaniem...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-05 08:26:52 /