logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Montaż-demontaż szyb bocznych Capri

Montaż-demontaż szyb bocznych Capri

http://www.capri.pl/image/manuals/capri1-d-1968/12/12-36
Taki oto fragmanet instrukcji serwisowej wypatrzyłem i przypomniałem sobie , że posiadam kpl. takich dziwnych elementów chyba do montazu na powrót szyb bocznych. W skład niego wchodzi lepka masa zwinieta w rolkę , płyn jakby do odtłuszczania i jakiś cienki drut i zastanwiałem się do czego służy ,czy ktos może mnie oświecic . Jaka widac na fotach podłaczaja zasilenie jakby od akumulatora ale czy to ma pomóc w wyjęciu szyby czy włożeniu ?

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-28 19:01:15 /


Proste jak drut... oporowy :)

Mysza liil (EM) / 2008-01-28 19:10:17 /


Z wyjmowaniem to chyba jasne - przekladasz stalowy drut i wycinasz wklejona szybe.
Jesli chodzi o montaz, to musi to byc jakis klej termoutwardzalny, stad koniecznosc podgrzania kablem. Tak sie domyslam, bo nie chce mi sie tlumaczyc. W kazdym razie technika wklejania szyb poszla na przod i terazniejsze kleje nie wymagaja dodatkowej obrobki po wklejeniu szyby.

Mysza liil (EM) / 2008-01-28 19:18:53 /


No właśnie.. Ktoś mi kiedyś powiedział, że do tego wklejania służy BUTYLEN. Ktoś mnie może oświecić? Bo niedługo czeka mnie ta "operacja" :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-29 16:34:52 /


Do wklejania szyb sluzy klej do szyb;) nie pamietam dokladnie nazwy, ale jesli pojedziesz do jakiejs firmy z szybami samochodowymi to sprzedadza Ci tubke. Ja kupowalem w Jaan auto szyby i koszt jednej tubki to 20zl.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-29 16:43:10 /


Odszukałem dzisaj ten "Repair kit reparatursatz" jak widac na fotce jest w tym zwinięta na papierze woskowym masa jakby lepkiej gumy o średnicy 5mm czyli cos co jak sobie przypominam z demontażu tych szyb było między szybą a blachą .Odpowiednia grubośc zapewnia dobre ułożenie w stosunku do ramek ozdobnych oraz wyrównanie nierówności by było szczelne. Drut ma długośc około 1 metra i opór jakieś 6-8 omówczyli rzeczywiscie jest to drut oporowy . Zagadką jest dla mnie rola owego drutu w całym procesie .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-29 18:48:13 /


Tak jak napisał mysza, podgrzewa masę klejącą.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-29 19:34:39 /


Drut, stawiając opór wydziela ciepło, które być może wystarczało do zmiany stanu skupienia masy uszczelniającej. Następnie odcinało się dopływ prądu, masa zastygała, trzymając i uszczelniając ?

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-29 19:38:41 /


To co, mam Carlę prądem potraktować? :/

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-30 13:33:15 /


Jak dostaniesz taki prehisstoryczny klej to tak, jak współczesny to nie.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-30 14:56:32 /