logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Sruba w kanale wodnym

Sruba w kanale wodnym

Witam

Sprawa tym razem nie dotyczy starego forda ale przytrafic sie moze kazdemu, odpowiedzi sie wiec moga przydac. Szukalem na forum ale nic takiego nie znalazlem. Mam nadzieje, ze nie zostane ukamieniowany:-)

Dzis wymieniajac termostat w aucie do kanalu wodnego wpadla mi srubka (do dziury po termostacie). Nie pytajcie jak i dlaczego to sie stalo ;) Probowalem ja wyciagnac palcami ale nie da rady. I tu sie pojawia moje pytanko. Co zrobic w takim razie?
Czy istnieje szansa ze podczas obiegu plynu chlodniczego ta srubka moze cos uszkodzic?
Mozna tak jezdzic dopoki nie bedzie robione cos wiecej w aucie?
Moze spucic plyn? Choc jesli jest u gory, male to chyba sa szanse aby z nim zleciala. Magnezem jeszcze sprobuje tylko musze zdobyc odpowiedni.
Z gory dzieki za odpowiedzi! Bede wdzieczny za wszelka pomoc:)

Aha, sprawa dotyczy Matiza;)


Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-30 15:16:30 /


Są takie chwytaki magnetyczne, dość długie, powinieneś czymś takim dać radę.

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-30 15:29:43 /


albo do jakiegoś pręta fi np 6, przyłuż magnes do jednego końca, drugi koniec pręta powinien coś przyciągać,
Albo przynajmniej namagnesuj np śrubokręt przez skrobanie nim po imadle i sprawdź czy da rade

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-30 15:49:00 /


skrobanie srubokreta nie namagnesuje go na tyle zeby podniesc cos wiecej niz opilki. mozna sprobowac magnesem na koncu drucika,tylko wazne zeby go dobrze zamocowac i nie wpuscic calosci do srodka ;). podejzewam ze nie ma tam stalowych elementow (zeliwny blok Koelna ;) )w okolo wiec tylko przedmiotowa srubka zostanie przyciagnieta, o ile jest stalowa a nie np.mosiezna. albo z jakiejs amagnetycznej stali.

a co do jazdy ze srubka w ukladzie to w optymistycznym wariancie znajdzie sie w chlodnicy i zamieszka tam na "zawsze", w pesymistycznym zablokuje i/lub zniszczy wirnik pompy wodnej, neutralnym, cos sie zatka ;)

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-30 16:24:47 /


stary jak to matiz to wez z 3 chłopa i wytrześ z niego ta srubeczke:D

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-30 17:36:19 /


:) Buahahahha!!! To JEST Matiz!! :) Buahahahaha... Ale żeś Skroban trafił! :))
Próbowaliśmy z Vaax'em magnesem a jutro będzie przerabiany chwytak ale tam jest full wody i gówniany dostęp. Ja jednak stawiam, że ta śrubka tam wcale nie wpadła. Znając Vaax'a - to całkiem prawdopodobne :) Jutro się okaże.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-30 18:29:53 /


Ja bym uruchomił silnik. Potem przy wymianie pompy bez trrudu wyjmiecie resztki śruby ;).

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-30 20:02:54 /


milo skroban nie trafil tylko tak pisze.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-30 20:16:36 /


Są w hipermarketach takie śrubokręty z końcówką magnetyczną na teleskopie jak antena, możesz to poświęcić i zgiąć nawet by wyciągnąć śrubę.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-30 21:57:37 /


a moze jakis mały magnes neo dymowy czy jak to tam sie nazywa :) ponos to takie mega silne jest.

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-31 08:58:14 /


nie chodzi o moc magnesu tak bardzo, tylko zeby do tej srubki dotrzec.

a jakby sprobowac wyssac zawartosc odkurzaczem przemyslowym? ;]

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-31 09:02:08 /


Sprawa zakonczona pomyslnie, okazalo sie ze srubka wcale tam nie wpadla:D ehh;-)
A w razie takich problemow polecam chwytaki magnetyczne elastyczne, poszukalem na necie takowych zainspirowany wypowiedzia Artiro. Za 20zl mozna dostac taki chwytak, dl. 30cm, mozna go ksztalowac tak aby spokojnie sprawdzac jakies dalsze zakamarki a magnez jest na tyle mocny ze jak zlapie srube to tak latwo juz jej nie wypusci.
Pewnie sie jeszcze nie raz przyda;)

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-01 23:45:16 /


A i dzieki za pomoc!! I wyrozumialosc mimo ze sprawa nie dotyczyla starego forda:)
Pozdrawiam

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-01 23:46:16 /


"magnes" - bo "magnezem" to raczej niczego nie przyciagniesz

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-02 00:08:27 /


Vaax, i powiedz mi, że ja Cię nie znam? :) Wiedziałem, że nie ma tam tej cholernej śrubki.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-02 01:28:32 /


są w supermarketach, a na pewno w obi takie chwytaki z 4 haczykami - wciskasz cięgno to się wysuwają i ząbki się rozszerzają, puszczasz ząbki się cofają i się zaciskają
mają taki mocny uchwyt że że środka jesteś w stanie wszystko wyciągnąć
może coś takiego?
pałąk na którym to jest jest dość elastyczny, coś jak pancerz do linki gazu

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-13 20:34:56 /


Raczej do zadan takich jak wyciaganie srub z pokretnych kanalow wodnych sie nie nadaje. Dzis czegos takiego uzywalismy do wyciagania odkreconych swiec z dohc (gleboko siedza;) i bylo ok ale problem jest taki ze trzeba idealnie wcelowac aby zlapalo.
Wiec przy kiepskiej widocznosci i potrzebie wyginania tego mogloby byc ciezko..

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-14 02:28:17 /


W DOHCu świece wykręca sie prostym zestawem: nasadka 16 do świec, przedłużka 250mm + przedlużka 125mm+ grzechotka, zestaw najlepiej 1/2''. Można po ciemku.

Mysza liil (EM) / 2008-02-14 08:15:31 /