logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Demontaż skośnej deski w Dziobaku

Demontaż skośnej deski w Dziobaku

Jak to cholerstwo zdjąć?
Prawie cały wczorajszy wieczór nad tym siedziałem i nie wiem... Od dołu decha jest już "uwolniona" ale trzyma ją coś na górze, na linii daszku.
Z oględzin "macanych" wychodzi na to, że nie ma tam żadnych śrub i pytanie jest następujące: na czym trzyma się decha u góry? Na daszku? A może na kratkach od nadmuchów?
Dajcie znać jak ktoś wie, bo stoję z robotą...

Pozdrollo

Konar / 2008-01-31 12:38:07 /


Przyznaję się że deskę ukośną w dziobaku sciągałem 10 lat temu ale z tego co pamiętam daszek jest zatrzaskiwany na staliwych kołeczkach po jego całej długości. Jak się go zdejmie to wtedy widać śruby górne.

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-31 12:43:55 /


daszek oprócz zatrzasków ma conajmniej jedną śrubę po środku... chyba 10-tka
ogólnie demontaż deski nie powinien sprawiać problemów. Z tego co pamiętam, to deska jest chyba jeszcze wewnątrz na górze przykręcona po bokach śrubami

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-31 12:50:41 /


decha ma u góry chyba 5 czy 6 śrub górnych które będzie widać po demontażu daszku tak jak napisał Zoggon potem trzeba jeszcze odkręcić śruby trzymające boki i środek deski, wtedy zostaje nam już tylko usunięcie konsoli środkowej lub półeczki znajdującej się na tunelu i po kłopocie:)

Gdy zdejmowałem swoją to również sporo się nagimnastykowałem i nerwów co nie miara ale idzie to cholerstwo zdemontować, więc życzę powodzenia :D

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-31 13:32:06 /


Dobra, dzięki za odpowiedzi, wieczorem przetestuję...
Chociaż te zatrzaski wyglądają jakby chciały w desce zostać, mam nadzieję, że nie rozwalę daszka przy okacji całej operacji...

Konar / 2008-01-31 15:28:55 /


jedna śrubka po środku, ok 8 blaszek zatrzaskowych zaraz pod dechą gdzie sie zaczyna metalowa (2 na samych końcach) i od str szyby jest wsuwana na 4 blaszki...jak masz odkręconż z tej jednej śrubki na środku to podważasz ją i powinna wyjść...pozdrawiam

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-31 19:26:20 /


zapędziłem sie :P to co napisałem to tyczy sie daszku a samą skośną deche to musisz zdjąć daszek bo masz na calej linii u góry mocowane z 8 śrub na śrubokręt krzyżakowy i na dole masz też kilka i wychodzi bez problemu jak masz wszystko reszte poodkręcaną

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-31 19:52:19 /


Daszek zdjęty po półtoragodzinnej walce. Nie obyło się bez ofiar w postaci kilku blaszanych zatrzasków ale cóż...
Deska jest uparta - pomimo odkręcenia wszystkich śrub coś nadal ją trzyma :] podejrzewam, że jakaś zaginiona wiązka u dołu, ale to się zobaczy jutro...

Dzięki za rady panowie

Konar / 2008-01-31 23:50:57 /