logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » WGNIECIONY PRÓG

WGNIECIONY PRÓG

Mam kłopot zabrałem się za remont blaszki mojego Caprika i po zdjęciu nakładek z progów okazało się że jeden jest wgniecion do środka o ok 7 cm po łuku od początku do końca drzwi. Blacha jest tam zdrowa tylko trochę pogięta jak się za to zabrać wycinać i klepać czy wypukać od wewnątrz??

Z góry dzieki za pomoc.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-20 11:15:07 /


absolutnie nie wycinać!!
jeżeli da się od wewnątrz to jest to najlepsze rozwiązanie:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 11:24:22 /


OD wewnątrz wyklepać można tylko tam gdzie jest dostęp a w profilach zamkniętych ??

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-20 12:10:19 /


Ja bym tego nie ruszał jeżeli blacha jest zdrowa. Lepjej to wyklepać tylko nie wiem czy dostaniesz się od środka, jak nie to można przyspawać drut i wyciągnąć. Czy tak czy tak musisz szpachlować.

pozdrawiam

Inferno / 2003-08-20 12:15:31 /


są takie "przyrządziki" (ja sobie taki zrobiłem z kawałka rurki, metatowej części młotka, dużej nakrętki i prostokątnego kawałka blachy) do wyciągania z zewnątrz:)
przyspawujesz do wgniecionego miejsca, "wypukujesz", odszlifowujesz i jest oki:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 12:20:19 /


Blacharze mają taki bajer jak włamywacze którzy wyrywają zamki.
Drut na którym jest ciezki kawał maetalu poruszającego się po tym drucie. Przyspawują koniec drutu a cięzki metal przesuwany energicznie z siłą niweluje wszelkie wgniecenia. Później trzeba tylko zakonserwować miejsce spawu od drugiej strony.
W żadnym wypadku nie wycinac progu.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 12:26:22 /


a ajkiś rysunek tego urządzenia do wyciągania mógłbym prosić.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-20 12:26:59 /


to tak to wygląda:)
rysunek techniczny nie jest, ale za to szybko:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 12:38:14 /


dzięki tak też zrobię. Ciężki ma byc ten młotek??

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-20 12:44:05 /


przyspawujesz tą blaszkę oczywiście:) (ona ma zwiększyć powierzchnie, którą "przyrząd" trzyma sie wyciąganego elementu, inaczej lubią sie dziury wyrywać niestety:( ), a potem energicznie młoteczkiem...:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 12:45:56 /


"dyszki" raczej nie zakładaj:-) ja mam nie za duży (taki coby dobrze w dłoni leżał)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 12:49:54 /


no tak ale próg jest stosunkowo węskim elemntem i dłigim a wgniecenia ma dość nie symetryczne, może zacząć od początków progu wyciąganie a zakończyć nA środku tam gdzie jest największe??

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-20 12:52:37 /


musisz "pokombinować": trochę od środka popukać, trochę z zewnątrz, pociągnąć... będzie troche zabawy:) ja bym raczej zaczął od miejsca, gdzie wgniecenie jest najgłębsze. POWODZENIA

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 13:01:37 /


Dzięki za pomoc. Zabiorę się do roboty tylko wrócę do domu.

Pozdrawiam.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-20 13:06:16 /


a czy zastanawiales sie od czego jest to wgniecenie?
czy jest ono z boku, od gory czy dolu?

najczesciej prog jest wygiety od dolu przez podnoszenie na lewarku na srodku progu, jesli tak jest to znaczy ze prog jest w srodku zgnily i trzeba go otworzyc a nie wyciagac bo zaraz bedzie to samo

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-20 18:06:11 /


Próg jest wgnieciony od uderzenia z boku co widać na błotniku i po wgjęciu które jest od zewnątrz do środka nie od dołu.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-21 07:22:59 /


.....no i wszystko jasne.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-21 08:01:36 /