logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Nowa wiązka Capri MK III

Nowa wiązka Capri MK III

Zakładam nowy wątek bo jak wrzuciłem to do istniejącego to ... 0 odpowiedzi :/. Jestem przygotowany na opierdziel za założenie wątku ale... . Jestem w trakcie remontu i zamierzam sam osobiście zbudować nową wiązkę na podstawie starej. Nie ufam kabelkom które mają koło 30 lat a poza tym jest parę elementów wymagających "odświeżenia" i modyfikacji (np. zasilanie klapy bagażnika które mi jakoś nie podchodzi). Gdzie można spotkać końcówki/przejściówki/złączki występujące w wiązce lub czym je zastąpić. Czy ktoś się spotkał z kabelkami w kolorach z paskami (zielono białe itp.)? Wszelkie porady mile widziane.

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 01:47:37 /


te 30letnie kabelki są dobre. Gorsze są 10letnie ze scorpio wieloryba, ktore gniją pod maską w masakryczny sposob



Zmien izolację na tych przewodach ktore są i zostaw je w spokoju. Pasiatych nie dokupisz. Wiązki w jednym kolorze juz widziałem, bywa to masakryczne. Kup sobie drugą wiązkę z caprika, moze bedzie lepsza. Wymienisz elementy ktore są zużyte i bedziesz mial spokoj.

Mysza liil (EM) / 2008-02-17 07:37:48 /


wymien tylko to co jest zepsute lub ostro przegnile... ja tak u siebie zrobilem i mam spokoj od 2 lat. dorabianie nowej wiazki mija sie z celem bo 90% starej jest zwykle w pelni sprawna i nie ma potrzeby jej dotykac.

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 14:21:47 /


chłopaki prawdę piszą. star kable są oka i nie ma co ich ruszać
rób każdą wiązkę osobno. rozłóż poszczególne elementy na podłodze i rozwiń wierzchnią warstwę izolacji żeby wydobyć kable
sprawdź czy gdzieś kabel nie jest przegrzany czy przypalony a często się zdarza że kabel jest przetarty i stąd się biorą pożary naszych foor
sprawdź też czy styki są dobrze zamocowane. w razie czego doizoluj koszulkami termokurczowymi czy przelutuj kable. spokojnie taka instalacja ci będzie służyła jeśli wiadomo, nie będzie jeszcze zalewana wodą ;)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-18 12:59:15 /


w poprzednim capi nosiłem sie z opcją kładzenia całej instalacji od nowa, rozmawiałem z kilkoma osobami i wszyscy powiedzieli mi dokładnie to co masz wyżej. Operacja bez sensu ze względu na koszta , czas i nerwy jakie przy tym stracisz :/

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-18 14:03:20 /


w poprzednim Capri* - miało być :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-18 14:03:48 /