logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Przeróbka klimy do Grandzi !!!

Przeróbka klimy do Grandzi !!!

Witam serdecznie
Śledządz ogłoszenia dotyczące sprzedaży klimatyzacji do Granady doszedłem do wniosku, że jest to istne szaleństwo. Więc postanowiłem zrobić co następuje: parownik na podszybię od scorpio, sprężarkę od scorpio 2.8 EFi (bo mam 2.8 MFi) i znalazłem uniwersalne skraplacze do klimy. Jestem (jak już pokazałem wcześniej) zwolennikiem przeróbek ale muszą one spełniać przynajmniej jeden z wielu warunków - jeden z nich to estetyczny wygląd i dlatego widzę przynajmniej jedno zagrożenie w swoim planie - parownik od scorpio.
I tutaj pojawiają się moje pytania:
1 - może ktoś próbował takiej sztuczki ?
2 - potrzebuję wymiary oryginalnego parownika Granady (szerokość i wysokość)
3 - potrzebuję wymiar oryginalnego skraplacza Granady (szerokość, wysokość i grubość)
Za wszystkie sensowne odpowiedzi i zdjęcia z góry dziękuję ;-)

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-19 14:42:22 /


Sprężarka klimy od skorpio 2.8 efi to zdaje się to samo co granadowa.
Parownik, czyli jeśli dobrze myślę to coś pod szybą, to lepiej zdobyć granadowe. Nie dość, że pasuje, a tu miejsca wbrew pozorom nie ma zbyt dużo, bo parownik ma swój rozmiar, ale jeszcze jest on zabudowany puszką, która służy jednocześnie jako regulator obiegu zamkniętego/otwartego. Wątpię, żeby to się dało zrobić z czegoś innego.
Chłodnica klimy (skraplacz), przewody, zawór odcinający nagrzewnicę, włącznik, wentylator chłodnicy, czujniki itp podejrzewam że nie są już takie newralgiczne.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-19 14:48:56 /


Aha,
AD 2 - spytaj mario75 lub Murmura, może mają takie gadżety na wierzchu\
AD 3 - Zmierz ile masz miejsca. Na wysokość jest to z 5cm mniejsze od dziury przed chłodnicą właściwą silnika, grubość to jakieś 3cm, szerokość - odrobinę szersze od tejże dziury, ale tylko odrobinę, żeby dało się ukosem włożyć w przestrzeń przed chłodnicą silnika. Wchodzi na styk, bez osadnika (? tego słoika :) i wiatraka.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-19 14:57:19 /


Jeszcze raz :)
Tu masz zdjęcie (mam nadzieję, że Murmur się nie obrazi za wykorzystanie zdjęcia z jego ogłoszenia) m.in. parownika klimy.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-19 15:10:17 /


Parownik na podszybię zakupiony czyli za jego wymiary dziękuję ale skraplacza dalej aktualne.

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-19 19:25:50 /


Nie jest to sprawdzona informacja ale podobno skraplacz od nowego mini pasuje prawe idealnie.

Może ma ktoś dojście do jakiś katalogów w których są wymiary?? Było by to bardzo rozsądne rozwiązanie bo dało by się kupić coś w miare/całkiem nowego (aluminiowe oryginały w większości poprzgrzewane a miedziane chłodzą dość kiepsko...)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-19 19:45:00 /


Na rysunku jest skraplacz od Mini (wszystkie modele) - pytanie dalej aktualne o oryginalne wymiary Granadowskiej

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 08:28:30 /


Postaram się dziś pomierzyć.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 08:38:46 /


Jakiś czas temu wsadziłem wymiennik klimy ze Scorpio do Granady i:
1. Nie pasuje
2. Aby pasował należy mocno przerobić ścianę grodziową a najlepiej by było, jakbyś miał wycinki blach grodzi Scorpio a konkretnie miejsca, gdzie następuje uszczelnienie wymiennika z grodzią. Jak zauważyłeś, wymiennik jest zintegrowany z dmuchawą nagrzewnicy i tu też jest problem bo leciutko się otwory mijają ale to się da zrobić.
3. Jak już założyłem wymiennik okazało się, że mechanizmy wycieraczek trzeba lekko "dopasować" bo cięgna trą o obudowę wymiennika.
4. Aby włożyć wymiennik na swoje miejsce trzeba roznitować tą blachę, na której zamontowana jest uszczelka stykająca się z maską.

Na tym etapie zaprzestałem działań uznając przeróbkę za zbyt mocno ingerującą.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 10:39:47 /


Dzięki za info - skorzystałem z rady wcześniejszego przedmówcy i zakupiłem wymiennik oryginalny i będę łaczyć go ze scorpiowskimi przewodami. A powiedz czy próbowałeć przypasować skraplacz?

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 12:40:38 /


Skorupa, którą rozebrałem była częściowo zdekompletowana i parownika już nie było więc tylko wymiennikiem się bawiłem

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 13:36:43 /


naprawde tak ciezko o wyjeta z jakiejs granady klime?-nowe wcalenei musza byc super.. teraz sienie robi dobrych nowych rzeczy, a znam conajmniej 3 klimy wyjete kompletne dzialajace bez problemow. sam tez taka kupilem po niewielkich kosztach, przy odrobinie powodzenia wsadzasz wszystko w pol dnia. brakuje mi tylko pokretla - nie dlatego ze to rzadki element, tylko z innych wzgledow. Szkoda kombinowac, bo jak zaczniesz ciac przerabiac to nowa sie moze okazac mniej niezawodna niz 30-letnia. Stare uklady byly duzo mocniejsze i wydajniejsze bo byly na stary gas R12, nowy jest mniej wydajny, ale "przyjazny dla dziury ozonowej" - ale za to spaliny ktorych bedzie wiecej przez mniejsza sprawnosc ukaldu juz wszystko nadrabiaja:) - a calosc swoje kosztuje, dealer sie cieszy, serwisy tez:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 19:12:13 /


Tylko gdzie kupić R12????????

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 21:36:23 /


zdarza sie i R12, albo zakladasz silikonowe oringi (zadne koszta.. przy zakladaniu klimy itak nowe trzeba dac, przewody podobno wytrzymuja, trzeba dac jakis specyfik -Castrol np. wiem z robi takie dodatki stosowane do napelniania starych ukladow nowym czynnikiem R134a. popytaj w jakichs serwisach klimy gdzie sa kompetentni ludzie.

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 21:49:05 /


kompresor zdechnie;) lepiej nabijać R12

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 22:03:27 /


U mnie w mieście R12 jest dostępne od ręki.Mam tu magika ,napełnia wszystkie stare instalki.Gaz z Ukrainy.

Wąsio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 22:15:11 /


I właśnie dlatego Wąsio będę niedługo do ciebie dzwonił :)
Skraplacz ma wymiary: szerokość 55cm (ledwo wchodzi na swoje miejsce), wysokość 36cm (też ledwo ledwo) i grubość 4,5cm. Wszystko obarczone jakimś tam błędem pomiaru, bo nie mam tego luzem a w samochodzie (i nie w bagażniku).

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-21 07:43:11 /


Biorąc pod uwagę powyższe wymiary (dzięki) to "pasują" 3 uniwersalne skraplacze -oto ich rysunki a ceny podam później bo muszę je potwierdzić.

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-21 09:34:18 /


Tylko kwestia rozmieszczenia króćców, żeby za dużo nie kombinować...
Ten co idzie do kompresora jest po stronie pasażera u góry i wchodzi akurat w dziurę w blachach; tam, gdzie klimy nie ma jest ta dziura, tylko blachę trzeba wybić. Drugi króciec to w zasadzie rybka, i tak idzie do tego słoika (osadnik, czy co?) i dopiero z niego długim wężem do parownika.
ATOM, a kupowałeś już oringi do klimy? Gdzie? Też muszę wymienić przed napełnieniem.
A co z kompresorem? Rozkręcać żeby wymienić uszczelki, czy lepiej udawać, że nic tam się nie ma prawa zepsuć?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-21 09:55:10 /


Produkują wszelkie rodzaje uszczelek, także na wzór. Bardzo szeroka gama materiałów, pewnie da się dobrać odpowiedni! Najlepiej zadzwonić lub podjechać!

http://www.ggtrading.pl/

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-21 10:35:01 /


Najlepiej podjechać, przez telefon ciężko dobrać :)
Dzięki!

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-21 10:38:59 /


marcin - jadac z konstancina w strone piaseczna - od ronda w kcn - w polowie gdzies drogi po lewej stronie jest warsztat volvo/jaguar/serwis klimy, prowadzi koles bardzo hobbystycznie do tego podchodzacy, rozmawialem z nim o nabiciu klimy i wlasnie od niego mam komplet uszczelek. obejrzal forda, pogadalismy, spojrzal na elementy klimy, dobralismy kazda uszczelke tak zeby pasowala i powiedzial ze to gratis, zebym poprostu przyjechal napelnic - koszt kolo 250 pln calej zabawy, poweidzial zeby zalozyc i nie kombinowac, on bedzie wiedzial co zrobic zeby dzialala poprawnie - (nie bylem ale pojade jak bede mial pokretlo...). Nie opowiem dokladnie, ale na tym polega dzialanie dodatku ze nie zdechnie kompresor, bo olej sie zmienia przy zakladaniu kompresora, co jest oczywiste, i dajesz olej jaksi inny - nie pamietam dokladnie, ale koles powiedzial ze wie co robi jak mu powiedzialem ze jesli sie spieprzy to mam do neigo blisko i uprzedzam ze bede natretnym klientem:) - pokazal mi tez swoj samochod nabity R134a (uklad starego typu), twierdzi ze niema problemu, wrecz przeciwnie, stareuklady potrafia w takich wypadkach byc tak skuteczne ze na nogach zdarza sie szron. Podjedz tam Marcin, podejrzewam ze zalatwisz bez problemu swoeje sprawy z klima. Ma tez czasami fajne Jaguary starsze, XJS czesto. Jesli chodzi o przedluzke to tez mam speca ktory mi dorobil, jeszcze blizej Ciebie:) - wyszla bardzo dobrze, ale niewiem czy sie tego podejmie jeszcze raz jak juuz wie czym to pachnie;) pozdr

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-21 15:21:18 /


Rozglądam sie ostatnio za jakimś skraplaczem bo mój niestety już długo nie pociągnie i wpadłem na skraplacz od bmw e34 wymiary ma identyczne i podobną budowę...Jest miedziany co bardzo ułatwi dorobienie wyjść. Od razu można dobrać osuszacz łatwo dostępny bo takich granadowych też już się nie dostanie..

Kilgore / 2013-09-06 01:59:39 /