logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » LAKIERNICY-ile za polakierowanie autka

LAKIERNICY-ile za polakierowanie autka

Witam

Ponieważ moje ogłoszenie zamieszczone na stronie miało spory odzew,chciałbym dowiedzieć sie ile i jaka cena jest realna według was aby pomalować całe autko.Co na ten tema myślicie.Wasze spostrzeżenia,oczekiwania.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 10:37:26 /


ja mam po znajomości u jednego lakiernika 2200zł a u drugiego 2700zł. Ceny obejmują wszystko, czyli materiały (około 1500zł) i robocizna, w tym przygotowanie auta pod lakier.. auto musi być oczywiście rozebrane i bez rdzy. Mowa o czymś wielkości Dziobak 2d. Wiadomo, że ta cena to w sumie robota po kosztach. I nie jest to jakaś partanina.
A tak statystycznie w warsztatach, ile sobie lakiernik zażyczy za usługę, to już umowna sprawa. Pewno normalnie lakierowanie to tak koło 3500-4000zł kosztuje.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-25 11:08:12 /


Mam znajomka ktory za samo pomalowanie przygotowanej karoserii, czyli rozebranej, wyszpachlowanej itp.bierze 600 zl. z moim materialem. Jezeli on przygotowuje auto, 1500 zl z moim materialem bez poprawek blacharskich. Jezeli oddaje mu auto bez mojego materialu, z poprawkami blacharskimi od 4000 do 6000 tys. w zaleznosci jak duzo jest napraw blacharki. Dodam tylko ze nie jest to fachowiec z " pierwszej lapanki". I nie za autobus tylko max. granada.

granadabus / 2008-02-25 11:10:25 /


piotruss ma całkiem dobre ceny

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 11:41:08 /


Ja za lakierowanie w metaliku małej Fiesty (nieco wyprowadzonej) - bez wnętrza - 3200 zł

Akryl około 3000 z pełnymi materiałami

jak sam pomalowałem wyszło to około 700 zł , ale roboty 2 tygodnie z wyprowadzaniem ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-25 13:14:28 /


> Wasze spostrzeżenia

Moje spostrzeżenie jest takie, że o ile proces technologiczny i koszty lakierowania masz obcykane na fest, to pozostaje zapoznać się z tzw. etyką biznesu. Chodzi mianowicie o to, że reklama i marketing zwyczajnie kosztuje, a tutaj postanowiłeś skorzystać z darmowego czasu antenowego, za który pewnie nawet nie wiesz kto płaci. O ile na jedno ogłoszenie można przymknąć oko, to intensywność Twoich działań się wzmaga. Patrz regulamin: http://www.capri.pl/terms-of-use punkt 10.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-25 14:21:11 /


Michał konieczny-pragnę przede wszystkim sprostować wszystko.NIe robię reklamy ,nikogo nie obrażam.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 15:33:52 /


> NIe robię reklamy ,nikogo nie obrażam.

Nic o obrażaniu nie pisałem, więc nie wiem w jakiej kwestii ta uwaga, a to tutaj: http://www.capri.pl/market/20420 to co to jest jak nie komercyjny anons ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-25 16:02:20 /


A ja uważam temat za bardzo przydatny. Prędzej czy później zostałby poruszony a przypadkiem chyba trafiło że poruszenie związane jest z osobą zajmującą się lakierowaniem. Zresztą kto inny może się najsensowniej wypowiedzieć w temacie lakierowania jak nie człowiek który z tego żyje ;). Osobiście nie odebrałem aktywności piotruss'a jako kampanii reklamowej.

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 16:02:28 /


Czy wszyscy uważacie za poruszenie tego tematu za złe.Czy waszym zdaniem robię reklame. itp.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 16:13:38 /


Hmm, ogłoszenie jest komercyjnym anonsem.. bo to ogłoszenie i w odpowiednim miejscu zostało umieszczone. Temat na forum - OK, mi nie przeszkadza, a wręcz się podoba, toż to forum właśnie, różni ludzie wypowiadają na zbliżony temat swoje opinie. Gdyby nie czytać komentarzy do ogłoszeń, to nie tak łatwo wywnioskować z postów, że to piotruss chce zarabiać na lakierce, więc co to za reklama? Gorsze (bezmyślne, niepotrzebne) rzeczy ludzie wyprawiają na tym forum. Pozdro

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-25 16:19:49 /


PANIE Michale TYM RAZEM PROSZĘ O KOMENTARZ Z PANA STRONY POZDRA.....

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 16:21:23 /


Panie Michale proszę o odpowiedz z Pana strony.Nie uważam abym naruszył regulamin .Przez Pana ludzie przestali pisać.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-25 16:48:35 /


Proszę oto komentarz: nie napisałem że powyższy wątek na forum jest niestosowny, tylko komercyjne anonse są niestosowne. Wskazałem zamieszczone ogłoszenie jako czysto komercyjny anons, który zgodnie z regulaminem tej strony nie jest dozwolony. Czy to się komuś podoba czy nie, taki regulamin ustanowiłem i obecnie jest on obowiązujący - osobiście nie widzę w takich ogłoszeniach żadnej wartości, warsztatów blacharsko-lakierniczych mogę znaleźć dowolną ilość w książce telefonicznej, jeden więcej tutaj nic nie wnosi a robi precedens dla innych. Oczywiście każda zasada ma wyjątki i gdyby anons niósł ze sobą istotną wartość dla naszego klubu, czyli przykładowo: specjalizacja w starych samochodach, link do jakiejś strony z "portfolio" wykonanych prac, itp, itd, to można to dopuścić, ale nie zauważyłem nic takiego. Za to zauważyłem dość dużą aktywność ogłoszeniodawcy na stronie, zamiast z pistoletem lakierniczym w ręku. Bezpośrednio po ogłoszeniu nastąpiło przeniesienie dyskusji na forum, jak dla mnie w bezpośrednim powiązaniu z ogłoszeniem, dlatego pozwoliłem sobie napisać co o tym myślę - owszem przyznaję że powinienem odnieść się do ogłoszenia w samym ogłoszeniu a nie tutaj, niewiele już mogę poradzić na to przeoczenie, stąd też dobitnie powtórzę o co mi chodzi: dyskusja o kosztach lakierowania jest OK (ten wątek), nachalna reklama usług jest nie OK (ogłoszenie).

> Nie uważam abym naruszył regulamin

Dziwną dyskusję prowadzimy i dość bezcelową: treścią ogłoszenia jest anons komercyjnej działalności usługowej. Punkt 10 regulaminu tego zabrania. Co tu jest do uważania ?

Reklama usług też może być OK, ale warunkowo: musi dotyczyć naszej działki, proszę się pochwalić jakimiś osiągnięciami które pozwolą oszacować wiarygodność, proszę przedstawić swoje ceny a nie robić ankietę "ile byście dali", wtedy jeśli nie będzie dodatkowej dalszej nadmiernie intensywnej promocji która aktualnie ma miejsce, to ogłoszenie może zostać zamieszczone i nie będzie wielkich zastrzeżeń.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-25 17:07:04 /


Michał Konieczny-a propos ,dla Pana wiadomości jestem kobieta,a maż jest w pracy.
Pana strona,Pana zasady,ale uwagi Pana i chamstwo w wypowiedziach nie były na miejscu.W moich wypowiedziach niejednokrotnie podkreślałam ze chodzi tylko wyłącznie o stare auta.Nie spodziewałam sie tak dużego odzewu i zainteresowania,dlatego założyłam watek na forum.Widocznie oprócz mojego męża ,na tej stronie jest wielu świetnych fachowców-nie tylko lakierników.Mam na myśli mechaników,blacharzy.I gdzie jak nie tu na forum mogą wymienić sie swoimi poglądami.itp.Napisał Pan o nachalnej reklamie.Na forum,jak można zauważyć ani razu nie pisałam.Maz tez nie zdążył odpisać nikomu bo Pan wszystkich wystraszył.swoja wypowiedzią.Jak pewno Pan zauważył wypowiadali sie rożni klubowicze O SWOICH SPOSTRZEŻENIACH ITP..Wiec gdzie ta moja reklama.Bardzo mnie interesuje motoryzacja,stare autka..Chyba mąż mnie tym zaraził.Napisał Pan że osobiście nie widzi w takich ogłoszeniach żadnej wartości.A ja myślę inaczej .Dla Pana są bezużyteczne ,ale nie pomyślał Pan ze może właśnie kogoś to interesuje z klubowiczów.A przecież bez nich ta strona nie miała by sensu.Szkoda.Ale to PANA STRONA,PANA ZASADY.W związku z powyższym może Pan moje konto zlikwidować,bo ja już zlikwidowałam wszystkie swoje ogłoszenia.pozdrawiam

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 02:01:51 /


Podobno Kopernik też była kobietą

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 08:14:05 /


a co to wogole za poslugiwanie sie nie swoim kontem? pod nieobecnosc do tego.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 08:22:58 /


leszek "Cousie"Pasoń-wsolnosc majat....

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 09:33:36 /


Piotrus nie obrażaj sie tak :) MK nie napisał w sumie nic poza przypomnieniem regulaminu, dyskusja była ciekawa i taka może pozostać, jeden fachowiec wiecej na forum to raczej lepiej niż gorzej. Swoja drogą też chciałbym zobaczyc jakies foty blacharki/lakierki przez ciebie zrobionej :) z ciekawości bez żadnych podtekstów...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 17:11:35 /


kohas 3M-wcale sie nie obrażam,ani mąż Jak już wcześnie pisałam, to ja jestem autorka wszystkich ogłoszeń itp. na tej stronie.Nie miałam zamiaru zrobić żadnej reklamy.Wyszło jak wyszło.Po za tym na stronie w ogłoszeniach "rożne"znajdują sie typowe ogłoszenia reklamowe.I to jest nie fair,bo albo wszyscy stosują sie do regulaminu,albo nikt..Gdyby takich ogłoszeń nie było ,nie dałabym i ja..Jesli chodzi o fotki to aktualnie mąż nie robi starego autka.Teraz mogę jedynie przesłać fotki Jeepa Cherokee.Nie wiem czy mogę,bo to nie jest stare autko.pzdrawiam

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 18:23:56 /


jak masz foty przed i po to ja chętnie zobaczę :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 18:40:56 /


kohas 3M- jutro mąż zaczyna robić blachę i lakier,mogę kliknąć kilka fotek teraz ,przed blacha,po i po malowaniu.Nie wiem czy akurat na tej stronie mogę umieścić te fotki,ale mogę Ci wysłać na maila. pozdro..

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 18:49:48 /


Michał Konieczny-zwracam sie ponownie z prośba o zlikwidowanie konta.Mam 2 konta.Jedno piotruss ,a 2 szogun.Proszę o zlikwidowanie konta szogun. pozdrawiam

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 20:37:08 /


To że zdarzają się inne ogłoszenia "komercyjne" to ja nie neguję, nikt też ogłoszenia nie wywalił z tego powodu. Jednak gdy zaczęliście (nie wiem już kto, bo tam jakaś wielka symultana za klawiaturą się odbywa) pisać 3 posty pod rząd bez nabrania oddechu, to zrobiło się dla mnie za nachalnie. Jak napisałem - ogłoszenie może być, byle miało dla nas wartość. Wartość musi wynikać z czegoś więcej niż numer telefonu z dopiskiem "super lakiernik", bo to się kwalifikuje tylko do książki telefonicznej, my książką telefoniczną nie jesteśmy.
Proszę zobaczyć jak wygląda anons który przeszedł bez echa: http://www.capri.pl/forum/277682 - na dodatek na forum a nie w dziale ogłoszeń, co jest jawnym pogwałceniem zakazu napisanego na czerwono przy formularzu postu na forum ! Ale: jest adres strony na której coś można zobaczyć, jest profil działalności i specjalizacja ściśle nas interesujące, są zdjęcia dokonań, ma to w sumie jakąś wartość dla nas. Ogłoszeniodawca też nie prowadzi aktywnej akcji przekonywania że każdy kto robi taniej od niego to partacz. Zamiast reagować nerwowo, proszę włożyć trochę wysiłku w sensowne zaistnienie w internecie, jeśli chcecie korzystać z tego kanału kontaktu z klientem.
Zdjęcia jeep'a tu się nie kwalifikują - proszę sobie założyć jakąś stronę www lub nawet najprościej album w jakiejś internetowej galerii (flickr, czy cokolwiek) i wtedy można podesłać link. Podobnie dalsza korespondencja biznesowa z poszczególnymi potencjalnymi klientami powinna odbywać się prywatnymi torami, nie na forum, bo to jest do dyskusji a nie negocjacji.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-26 20:44:24 /


Michał Konieczny wiem ,wiem że Jeep Cherokee nie kwalifikuje sie na ta stronę.Dzieki za radę pozdrawiam

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 20:59:30 /


Piotruś najlepszą opcją zaistnienia wśród Fordziarzy jest zrobienie jakiegoś Forda klubowiczowi pokazanie rezultatów i czekanie aż wieść rozejdzie się pocztą pantoflową.Widzisz ja też bawię się w remonty blacho-lakiernicze takich wózków i nie potrzebuję dawać ogłoszeń, bo roboty i tak mam dużo.Przypuszczam że napewno masz większe doświadczenie w kwesti lakierowania niż ja choćby z prostej przyczyny.Ja mam 10 lat doświadczenia a ty 18.Pozatym ty jesteś cały czas skoncentrowany tylko i wyłącznie na kwesti lakierowania( przygotówka także) a ja traktowałem naukę lakiernictwa jako dodatkową umiejętność potrzebną przy remoncie własnego samochodu.A żeby nie wydłużać niepotrzebnie rozmowy na forum proponuję ci po prostu zamieszczenie zdjęć zrobionych przez ciebie Fordów a nie wdawanie się w niepotrzebne dyskusje.Tak będzie najlepiej.KLIENTÓW BĘDZIE MIAŁ TEN CO ZROBI DOBRZE I ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE:)
To taka dewiza którą ja się kieruję.Pozdrawiam

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 21:00:36 /


Maroo dzięki za rade,.to że masz mniej lat praktyki nie znaczy ze jesteś gorszym fachowcem .Mam full pracy.Chodziło mi tylko o wymianę zdań z fachowcami,choćby takimi jak Ty. pozdrawiam

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-26 21:08:09 /


ja podsumuje to krotko jezlei ktos jest dobry nie potrzebuje reklamy bo aktualnie ilosc aut a ilosc osob swiadczacych dobre uslugi jest bardzo nie rowna na strone swiadczacych uslugi.

jezlei chce ktos zablysnac tym co robi prosze niech sie pokaze osobiscie gdzies na jakims spotkaniu zlicie i przedstawi swoje auto, tylko prawdziwy milosnik wie o co chodzi jak sam ma old lub young timera

a mowic mozna wiele, nie licza slowa tylko czyny

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-26 23:09:57 /


Chuder.-Oczywiście masz racje.Oto moje początki wielkiej miłości i fascynacji starymi autkami.Najpierw miałam TAUNUSA Ghia 2. V6 w automacie wersja w coupe 76 rok.To było około 12-13 lat temu.Piękny samochód,niepowtarzalna sylwetka .W środku miał piękne fotele kanapowe.Wykończenia drewno mahoniowe,welur,skóra,chrom.Niestety to były jak wspominałam wyżej moje początki fascynacji do aut starych/zabytkowych/.Sprzedałam autko starszemu człowiekowi,który przez 5 miesięcy nachodził mnie.Do tej pory żałuje.Następnie jakieś 9 lat temu zakupiłam Taunusa w wersji 1,6, silnik OHC.Poniższe autko to właśnie mój Taunusik.Akurat zdjęcia pochodzą ze zlotu ,które było w Radomiu. Autko które widzisz malował mój mąż .Tu na zlocie myślę ze niezłe sie jeszcze trzyma pomimo ze lakierowany był około 6 lat temu.
Jakieś 2 lata temu Taunusika sprzedaliśmy i zakupiliśmy Forda Capri III.Pech to pech.Zamiast Capri III,okazało sie że zakupiliśmy Capri I,Buda była trójki wraz ze środkiem,silnikiem.Natomiast przy 1 kontroli policyjnej zabrali mi dokumenty i auto.Okazało sie że zakupiłam autko prze...Do tej pory trwa sprawa w prokuraturze.W związku z powyższym nic innego mi nie postało jak rozebrać i sprzedać na części.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 00:48:51 /


chuder

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 00:58:50 /


Chyba nie przeszło zdjęcie ...


76 coupe --- czyli ze ściętym tyłem ??

drewno machoniowe - nie oszukujmy sie w Fordzie to tylko okleina drewnopodobna podobnie jak skóra, która w Capri Taunusie i mniejszych modelach z tamtych czasów jest praktycznie niespotykana ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-27 00:59:32 /


Jak mogę puścić zdjęcia.Bo chyba są za duże.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 01:06:05 /


Miał ścięty tył.A rzeczywiście nie była to okleina tylko tylko drewno,bo osobiście mąż je szlifował i potem malował.A siedzenia boki foteli wykończone były skora.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 01:10:03 /


To jest Taunus ze zlotu.Jest już staruszek Ale nie to samo co pierwszy.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 01:11:28 /


Mike B4.Taunus nasz 1 ,o którym wcześniej wspomniałam był rzeczywiście niepowtarzalnym egzemplarzem.Nie znam jego całej historii,ale do mnie trafił przypadkiem.Około 12 lat temu nakręcano film polski i kupiono go od 2 właściciela za grosze.Nie pamiętam jaki film nakręcano,ale od samego początku skazany był na złom.W filmie były z nim 2 scenki.Kolega który pracował tam ,zamiast zawieść na złom postanowił nim trochę pojeździć.Samochód był w stanie fatalnym.Cały poobijany itp.Od razu jak go ujrzałam to sie zakochałam.Mimo fatalnego wyglądu,miał to coś w sobie."Dusze.".Aż żal było go dać do kasacji.mąż zrobił mu blachę,ale nie zdążył położyć lakieru ponieważ zmienił właściciela.Pomimo ze był w automacie na trasie jechaliśmy ok.150.Więcej już nie dało rady,jakby jakąś blokadę miał.Na drzwiczkach były wysuwane popielniczki,a siedzenia po bokach obite skóra.Wykończenie-chrom,drewno.Przepiękny. Myślę że człowiek który od nas go kupił do tej pory nim jeździ..Postaram sie odnaleźć zdjęcia i pokazać.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 04:28:02 /


Mike b4.Natomiast ten na zdjęciu kupiliśmy jakies 9 -10 lat temu.maż pomalował go na -śliwkowa perła.Poczciwy staruszek służył nam ponad 9 lat.zdjęcie zrobione jest mniej więcej po 6-7 latach eksploatacji auta.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 04:35:12 /


W 2005 r. byliśmy na zlocie w Radomiu.Taunusem.Było wspaniale.Niepowtarzalny klimat,ludzie,nowe znajomości ,palenie gumy,konkursy.Odlotowo.Az sie nie chciało wracać.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 04:57:17 /


A auta były przecudne

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 05:04:41 /


stare i nowe

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 05:10:35 /


Moze fotki nie sa najlepsze,ale myślę ze da sie obejrzeć.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 05:17:26 /


A niektóre nawet ręcznie malowane.

piotruss Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 05:28:20 /


A co to ma wspólnego z wątkiem o tytule "ile za polakierowanie autka"?
Nie lepiej założyć stronę swojego auta i tam dać zdjęcia? Tak jak wszyscy robią?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-27 08:21:44 /


A swoją drogą do tego zlotu taunus musiał pasować jak pies do jeża :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-27 08:22:54 /


Fajna ręka Pudziana, wyrywająca błotnik na waszym Taunusie ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-27 09:01:22 /


Piekna robota...

granadabus / 2008-02-27 11:16:35 /