logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » sprzęgło wiskotyczne-problemy czy wszystko ok?

sprzęgło wiskotyczne-problemy czy wszystko ok?

Mam następujący problem w moim capri 2.0 "PINTO" mam wiatrak ze sprzęgłem wiskotycznym. Jak jest silnik zimny to mogę ruszać wiatrakiem z średnio wyczuwalnym oporem na ciepłym silniku jest to samo.Temperatura silnika po wymianie termostatu utrzymuje sie na połowie wskaźnika. Żeby silnik sie rozgrzał muszę przejechać minimum 3km jak jest temp +5stopni C. Pytania są następujące : Mogę jeździć z tak działającym wentylatorem bez problemów lub późniejszych awarii ? Czy takie sprzęgło wiskotyczne będzie pasowało do mojego wiatraka ? http://moto.allegro.pl/item315302351_sprzeglo_wiskotyczne_ford_transit_sierra.html

KostekBiker Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-02 20:25:27 /


Bedzie pasowalo, ale działać nie będzie. To jest syf. Bardzo dobrze określił te podróbki camaro - albo działają na stałe, albo wcale.

Mysza liil (EM) / 2008-03-02 21:17:55 /


lepiej dołożyć ze 120 i kupić troszku lepsze
chociaż niektórym i te z allegro działają

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-02 21:39:16 /


fakt faktem pasowac bedzie ale jakosc tego produktu jest bardzo podejrzana jezeli chcesz orginala wiskoze sachsa to napisz do mnie mam

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-02 22:59:35 /


Czyli trzeba kupić troszkę leprze i z gwarancja. A w tym stanie w jakim jest ten wiatrak ze sprzęgłem dalsza eksploatacja grozi jakimiś późniejszymi awariami i problemami?

KostekBiker Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-02 23:01:05 /


grozi to np przegrzaniem silnika, w dalszej perspertywie peknieciem glowicy, a jak woda dostanie sie do miski to nawet zatarcie silnika i urwaniem krobowodu,
W swojej histori mialem juz takie 3 przypadki aut osob ktore zaniechały ten temat i jezdzily az silnik nie zdechl totlanie az do urwania tloku a nawet pekniecia bloku

z chlodzeniem nie ma co preginac to jest bardzo wazny etap porcesu pracy silnika

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-02 23:09:01 /


no w jakim stanie jest ? Wg tego co piszesz u góry to Twoja wiskoza jest OK. Nie będzie OK, jak w upale dni nie będzie w stanie schłodzić chłodnicy, przy założeniu że ukłąd masz sprawny, wydolny i masz założony tunel na chłodnicy.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-02 23:11:28 /


Bardzo źle z tym wiatrakiem nie jest pyzatym ze sie cały czs kreci i sie silnik nie dogrzewa a musi być dobrze wiec ile by mnie kosztowało to sprzęgiełko sascha?

KostekBiker Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-02 23:13:45 /


Żeby sprawdzić wiskoze podgrzej sprężynkę bimetaliczną na przedzie wiskozy. Możesz to zrobić np. zapalniczką. Po podgrzaniu wiatrak powinien wyraźnie ciężej się kręcić. Jeżeli tak jest to wisko jest ok.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-02 23:15:12 /


jak sie nie dogrzewa to masz termostat do dupy... u mnie wiatrak wydmuchiwał wszystko z pod maski powyżej 2500obr a i tak wskaznik był na połowie lub kawałeczek za. czyli mniej wiecej temp trzymał zawsze, nawet w -15 st.

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-03 17:07:10 /


Niektórym ciężko pojąć, ze chłodnica ma chłodzic, a temperaturę silnika utrzymuje termostat.

Mysza liil (EM) / 2008-03-03 17:50:09 /


witam
Mysza ,mnie sie gosc czepial (ktory kupil odemnie mondka ) ze po zapaleniu auta klima nie grzeje i ze w ogóle jest spierd....na bo w zimie ma grzac ,a wlecie chlodzic.po calej akcji zatkal wszystkie mozliwe przeciagi(dodal sobie atrapy,kartony itp.) i tydzien temu dowiedzialem sie od kuzyna ze za...ebał motor (przegrzanie) niewiem co kmit kombinowal ,ale wiem ze 2,5 Dura.. ciezki jest do przegrzania.wiec ludziom trza lopatologicznie klasc wiedze;)-niektorym "ludziom"
pzdr

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-03 18:08:36 /


Nie brać z allegro tanich bo to mega SZIT !!!

Kasa w błoto, mam już jedno nowe takie i w du... możne je sobie wsadzić :)
Tylko sprawny oryginał używany(nie wiadomo ile pochodzi), albo nowy oryginał !

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-03 18:34:15 /


Niestety, tuż po odpaleniu to grzeje webasto a nie diesel, szczegolnie nowy silnik o wysokiej sprawności. Producenci do tego stopnia nie dawali sobie rady z ogrzewaniem w zimę, że stosowali elektryczne grzałki zanim silnik nie osiągnął właściwej temperatury.

Mysza liil (EM) / 2008-03-03 18:58:31 /


Piszmy precyzyjnie: po 3km rozgrzany jest plyn chlodniczy. Silnik rozgrzewa sie po 10...15...20 (czy ilestam) km.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-03 22:56:43 /


kostek.
po zapaleniu zimnego silnika wiskoza ciągnie na maksa aż przekroczysz 2000 rpm, albo przez jakieś 15-20sekund. Następnie można ją zatrzymać palcem przy pracującym silniku, do momentu aż powietrze przelatujące przez chłodnice rozgrzeje sprężynkę bimetaliczną (lub element woskowy w nowszych sprzęgłach) i spowoduje ponowne załączenie wentylatora.
Który to już raz opisujemy na forum jak działa sprawne wisko???

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-16 13:16:31 /


wywal visco załóż elektryczny wiatrak z czujnikiem :) i będziesz miał święty spokój :P

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-16 14:42:23 /


szczególnie jak sobie postoi godzinę w korku mając słaby akumulator :-/
Jak chcesz mieć elektryczny to sobie wymień alternator z 45A na 70-90A i kup nowy akumulator. No chyba, że jeździsz raz na ruski rok i nigdy po zakorkowanym mieście.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-16 15:04:33 /


Jak powinna pracować wiscoza bo mam wrażenie że u mnie działa kompletnie na odwrót.
Na zimnym silniku lekko spina a po nagrzaniu już sobie chodzi jak chce i mogę ją złapać ręką i zarzymać na wączonym silniku a tepreratura jest wysoka. Wiscoza jest nowa hella

Mizer Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-06-23 22:27:05 /


Na oko działa prawidłowo. Na zimnym smar w wiskozie ma dużą lepkość dlatego lekko spina wiatrak, po paru minutach wiatrak powinien chodzić już całkiem luźno.
Spina go ponownie dopiero po przekroczeniu ustawionej temperatury.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-06-23 22:45:45 /