logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Problem z przewodami wysokiego napięcia!!!

Problem z przewodami wysokiego napięcia!!!

Odkąd mam swoją Granadę (1.5 roku) dręczy mnie jeden problem! Są to mianowicie przewody wysokiego napięcia! Gdy otworzę maskę w nocy to prawie książkę móglbym czytać tyle tam jest iskier! Kupiłem przewody w sklepie (za 70 zl) i po pół roku były problemy po wjechaniu w wodę (nie chodził na wszystkich cylindrach a w nocy oczywiście choinka, poza tym trzeszczało radio)! Strasznie się wkurzyłem i postanowiłem kupić coś lepszego i padło na ofertę Tomasza Lesińskiego! Dostałem pięknie zapakowane kable ze znaczkiem FORD i było super... przez miesiąc! Znów jest choinka i trzeszczy radio! Na szczeście nie ginie iskra po wjechaniu w wodę! Czy to jest jakiś problem z moim autem (cewka, aparat...) czy mam pecha co do przewodów! Na prawdę mnie to wkurza!
Dzięki za pomoc!

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-03 02:00:39 /


Kup kable Champion Triple Silicone - wystarczą na parę lat...

Krzychu / 2003-09-03 08:19:48 /


najlepsze na pewno beda motorcrafta, ale zestaw do tego silnika a nie przypadkowe kable forda

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 08:35:38 /


same kable nie wystarczą... musisz mnieć dobre świece.. jeśli na świecach jest ustawiona za duża przerwa lub świece są wypalone to iskra będzie skakać przy dużo większym napięciu co może powodować bardzo szybkie nieszczenie kabli i choinkę pod maską...
jeśli jeździsz na gazie to dodatkowo powinieneś zmniejszyć przerwę na świecy o jakąś 0,1-0,2mm od nominału... miszanka gazowo powietrzna ma trochę inne właściwości i w takim śrtodowisku iskra też potrzebuje większego napięcia..

kable i świece najlepsze będą motocrafta ...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 08:50:00 /


i jeszcze jedno kopulka i palec sprawdz czy nie jest gdzies peknieta lub uszkodzona lub tez czy przerywac w aparacire zaplonowym ma dobrze ustawiona przerwe jezeli masz mechaniczny aparat zaplonowy
Orginalne kable motorcrafta maja 3 lata gwaracji a komplet kosztuje 100 zl wiec jezeli byl by problem z nimi zawsze mozna wymienic.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 10:51:48 /


Jaki jest numer katalogowy przewodów wys napięcia? czy we wszystkich Vkach były takie same czy się różniły (aparat stykowy czy bez..) ?

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-22 10:22:06 /


komplet przewodow motorcrafta to EWR 12 sa najlepsze i dostepne w kazdej chwili jezeli potrzebujesz

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-22 10:28:16 /


we wszystkich V-kach 2.0/2.3/2.6/2.8/2.8MFI sa takie same

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-22 12:35:16 /