logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » jaki filtr do skrzyni automat !!

jaki filtr do skrzyni automat !!

Hej - kumpel wlasnie stanal Caprycha podczas podrozy wakacyjnej. Otoz zatkanl sie filtr w skrzyni (FC III, rok 83, 2,3 V6 automat). Pytanie jest proste - czy podejdzie mu filtr od Siery lub innego forda z automatem? Plizzz help!!

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 10:10:30 /


hmm po co podbierać jak można kupić... http://www.samko.pl kosztuje koło 40 pln.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 10:19:22 /


dzieki za namiar 3kąt!! - Problem jest taki ze koles utknal w jakiejs miescinie ma poludniu Polski - ale moze jakos sobie to sciagnie.
pozdro

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 11:02:22 /


spoko z tego co wiem to również wysyłąjhą części w paczkach.. ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-03 11:33:04 /


W kazdym sklepie forda powinni mieć ten filtr do skrzyni C3 - taki z metalowa siatką i kup od razu szczelkę pod ten filtr taka 2,5cm * 3,5cm - prostokątna - bo jak zdejmiecie ten stary filtr to prawdopodobnie okaże się że stara jest zlasowana.

Albi_Poznan / 2003-09-03 11:34:22 /


jezeli utknal w jakiejs malej miejscowosci to niech wyczysci filtr benzyna i zalozy ten co jest, sprawdzone.
(nie dyskutuje tutaj nad wyzszoscia tej praktyki nad mozliwoscia wymiany na nowy filtr).

Kriss_MustangII / 2003-09-03 12:07:59 /


Kożystając z okazji podłączę się do wątku.W moim Capriku też jest automat C3
i już od dawna myślę o wspomnianym filtrze,żeby zapobiec takiej sytuacji jak tytułowa.Ale nie mam pojęcia gdzie on jest i co zrobić ,żeby się do niego dostać.Będę wdzięczny jakby ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobić i jak często powinno się go wymieniać.

ramiras / 2004-10-13 19:32:46 /


Filtr znajduje sie pod miska olejowa skrzyni biegow. Miske trzeba zdjac zeby usunac stary olej ze skrzyni, trzeba ja wyczyscic, filtr po wyjeciu (odkrecic srubke i pociagnac filtr w dol) mozna wymyc benzyna ekstrakcyjna, gdyz elementem filtrujacym jest drobna siatka (mosiezna bodajze). Mozna pokusic sie o spuszczenie oleju z konwertera -w otworze po rozruszniku trzeba poszukac malej srubki na obwodzie konwertera, odkrecic ja i skierowac "kule" powstalym oworem w dol.
Olej?? Ja leje Mobil ATF220 DX II. Na ile wystarczy ciezko stwiedzic. Powiedzmy na 60 tys km. Ale pewnie zalezy to od stylu jazdy i stanu skrzyni.

Mysza liil (EM) / 2004-10-13 20:08:15 /


Małe sprostowanie :)
Filtr przytrzymuja 3 śrubki:)) Nowy kupiłem za 89 PLN, choć można wyczyścić stary, jak Mysza zauważył. Sprawdź dobrze jakośc usczelki miski olejowej - nie warto łatać silikonem - musi być w idealnym stanie!!
Olej leje Dextron II Orlenu - koszt za 1l to 12-15PLN, zresztą ten sam leję do wspomagania i działa jak trzeba:)
pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-13 20:22:33 /


Wielkie dzięki,Wasze porady rozjaśniły mi sprawę.Teraz zostało już tylko wykonać

ramiras / 2004-10-13 22:05:33 /


A jak wygląda sprawa tego filterka w skrzyni od Coswortha 2,9 24V może ktoś sie orientuje??

DZIOBEK Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-14 08:51:32 /