logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » W sprawie tuningu optyczno - mechanicznego

W sprawie tuningu optyczno - mechanicznego

Mam Pytanie czy jest mozliwosc podrasowania silnika mk3 aby mial lepsze osiagi i czy jest mozliwosc zalozenia jakiegos Remusa albo innego tlumika albo wymiany na caly tuningowy układ wydechowy. Czy jest jakas mozliwosc takze tuningu optycznego. Chcialbym tez otrzymac informacje na temat firm które zajmuja sie takimi rzeczami w Polsce. Piszcie na adres cyberak@interia.pl

cyberak / 2002-06-02 21:01:30 /


Podkrecanie silnika bylo juz tematem na forum i koncowy wniosek jest taki, ze lepiej kupic wiekszy silnik.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-02 22:32:00 /


Tak, temat powiększenia mocy w capri był już omawiany w wątku pt. "Capri vs nos"
Same końcówki układu wydechowego nic raczej nie pomogą a o cały układ wydechowy bardzo trudno( sprawdzałem strony czołowych producentów i nic: Supersprint, Serbing, Michael, Remus). Na początek polecam wymianę filtra powietrza na stożkowy z doprowadzeniem zimnego powietrza ,wymianę wałków rozrządu na ostre(np. u pana Świątka) i szukanie wydechu(kompletnego, łącznie z kolektorami). Co do tuningu optycznego to istnieją jakieś dokładki do zderzaków itp. ale polecałbym Ci wykazanie sie własna inwencją twórczą tylko z gustem, bo wg mnie do capri nie pasuje obwieszenie go plastykami i naklejkami.

Pudel / 2002-06-03 10:32:08 /


Silnik Mk III - takie pojęcie w Capri nie istnieje. Operuj pojęciami "rodzin" silników. Jeśli chodzi o Essexa 3.0, to temat w zasadzie umarł 20 lat temu - są jeszcze do dostania kity tuningowe u dżemojadów (ostatnio założył Sebustus N-W z Kraka), jak chodzi o Pinto 1.6 i 2.0 OHC, to szukaj do Sierry z tymi motorami (jest sporo), jak do Koelna 2.8i, to do Sierry i Scorpio (też się coś znajdzie). Oczywiście nie wydech - ale wałki, filtry, większe zawory - poza tym proponuję standardowe zabiegi typu lekkie splanowanie głowicy i ulżenie koła zamachowego (zawsze coś pomoże). Natomiast jak chodzi o optykę, to w Niemczech są bogate kity u Zendera, Kamei i w D&W. Wejdź sobie na ich stronki i poszukaj. D&W ma przedstawicieli w Poznaniu i w Krakowie - reszta jest mi nieznana.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-03 11:53:02 /