logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Wskaźniki deski rozdzielczej Capri zwariowały

Wskaźniki deski rozdzielczej Capri zwariowały

Po wybudzeniu samochodu ze snu zimowego stwierdziłem, że na wskaźnikach dzieją się prawdziwe cuda tj.:

- zostały tylko światła drogowe, ale już po włączeniu pozycyjnych,
- podświetlenie zegarów zniknęło, podświetlenie wentylacji i zegarka działa,
- obrotomierz działa tylko przy wyłączonych światłach, gdy włączymy światła pokazuje max 1500 obr/min,
- Wskaźnik temperatury po włączeniu świateł pokazuje prawie max, po wyłączeniu świateł jest ok.,
- Wskaźnik paliwa działa tylko przy włączonych światłach, po wyłączenia świateł spada w dół.

Samochód Ford Capri MK3. Macie jakiś pomysł gdzie zacząć szukać przyczyny tych cudów.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-19 20:31:21 /


może gdzieś zginęła masa (zaśniedziałe połączenie), sprawdź wszystkie masy jakie znajdziesz

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-19 20:35:24 /


to za kare... auto ma jezdzic a nie spać... nawet w zimie :P
oczywiscie nie bierz tego poważnie, ale brzezin moze miec racje, albo cos zalała woda niewiadomo skad..Pozdr!

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 20:38:48 /


A ja bym obstawiał myszy :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-19 21:28:30 /


Sprawdź połączenie masy na budę. Miałem podobnie, jak po wjechaniu w megadziurę aku mi się przemieścił i naderwał kabelek.

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 22:31:42 /


Też mam podejrzenia z masą !!

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 08:55:49 /


Masa na bank

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 09:00:19 /


Acha, przede wszystkim sprawdź połączenie zacisku "-" akumulatora z nadwoziem i masę wiązki (jest przykręcona do przedniego słupka drzwi kierowcy za plastikową osłoną). To powinno rozwiązać sprawę.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 09:03:52 /