logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Skorzana kierownica

Skorzana kierownica

w ramach fanaberii i przerobek przymierzam sie do oskorowania kierownicy w mojej Grani.
i pytanie takie czy ktos to robil juz? gdzie jak i jaki tego koszt?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=328154082
taki pokrowiec niebardzo

ale cos takiego

http://www.allegro.pl/item314181360_pokrowiec_na_kierownice_z_jednego_kawalka_skory.html

juz by mi bardziej pasowalo,tylko czy warte jest zachodu i 30paru zl?
samodzielnie obszywal bym w podobny sposob wlasnie i raczej z perforowanej skory.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 22:51:03 /


straszna lipa ... jak juz robic to dobrze... oddaj kiere do obszycia

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 23:16:42 /


kolega obszywal do seicento czyms podobnym jak ta druga aukcja, jak sie nie ma wprawy to lipaaaaaa niesamowita,(skora sie marszczy naciaga, tu brakuje tam odstaje :P ) nie jest to takie hopsiup jak przyszycie guzika, ale po kilku probach juz zaczyna wychodzic, trzeba miec jednak cierpliwosc i dobra prezycje ;) teraz zostaje tylko kwestia tego czy szkoda tracic na to czas ?? czy nie lepiej przeznaczyc go na cos innego a to zlecic komus komu zajmie to chwile i zrobi to naprawde ladnie :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 00:43:08 /


Z własnego doświadczenia wiem, że coś takiego wychodzi całkiem, całkiem... ale niestety nigdy to nie jest fabryka. Jeżeli robisz to ze względu na estetykę - to zleć otapicerowanie kierownicy dla fachowca, jeżeli chcesz po prostu żeby kierownica nie ślizgała się w łapach - to kup sobie taki pokrowiec:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 11:16:32 /


Znajomy to robił w nowym mondeo, dwie godzinki nad tym spędził i efekt jak by to tapicer zrobił, zajebiaszcza sprawa.

afro !G.O.P! Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 11:52:26 /


Nie dawno skończyłem zabawę ze swoją kierownicą wyszła nieźle zajęło mi to około 8h warto było ,co do fachowców to byłem u 3 tapicerzy samochodowych i żaden z nich nie chciał się podjąć

Krzysztof szary Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 20:21:48 /


bo taki tapicer musi ci dać homologacje na taką obszyta skórą kierownice,to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje,gadałem z takim gościem co sie tym zajmował i taka homologacje na taką usługę jego za dużo kosztuje wiec sie tego nie tykają:)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 20:40:03 /


taak? ale czemu by byla taka homologacja wymagana? skoro nie zmienia sie wlasciwosci mechanicznych kola, a jedynie wyglad.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 20:51:10 /


no bo jak byś głowa zaj......w czasie stłuczki o kiere i by ci się coś stało.......nie wiem dokładnie o co w tym wszystkim chodzi ale musi być ta głupia homologacja przynajmniej on tak mówił ze jego o to scigali i zrezygnował

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 20:54:29 /


Ja do mojego auta dałem coś takiego, nie wiem nawet czy czasem nie od gościa z tego drugiego linka. Generalnie sporo roboty jest - mi założenie zajęło ze 3 godziny.

Efekt - dla mnie ok. Wygląda całkiem fajnie, nie marszczy się, nie rusza się w czasie jazdy...

Teraz nie mam auta, ale za kilka dni mogę zrobić fotki i pokazać jak to wygląda już na kierownicy w Capri.

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 22:03:50 /


PS.

Ja zamawiałem od tego gościa:
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3476392

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 22:05:52 /


"gosc" akurat nic nie sprzedaje. fotki chetnie obejze. mam nadzieje ze to nie ta skora co masz na zdjeciach na stronie, bo wyglada dosc nieszczegolnie.
coprawda mam mnostwo innej roboty, ale zamowic skorke zawsze mozna i w chwili wolnej kierownice w nia oblec.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-20 22:17:57 /


Nie, ta w profilu była chyba starsza od auta :-) Nowa bardzo przypomina tą z Twojego linka nr 2. W przyszłym tygodniu będę miał dostęp do auta, wrzucę fotki.

Wg mnie warto coś takiego założyć - wygląda dobrze a jeżeli Ci się nie spodoba zawsze możesz wywalić - 30 PLN da się przeżyć.

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 22:27:27 /


moja kierownica po zabawie z igłą i nitką

,

Krzysztof szary Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 18:30:05 /


Witam,

No więc dorzucam fotki mojej kierownicy. Jakość zdjęć raczej kiepska, ale będziesz miał pogląd jak to wygląda. Kolor skóry to ciemny grafit, na zdjęciach wygląda dużo jaśniej. No i w rzeczywistości nie ma fioletowego odcienia :-))))

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-27 21:08:42 /


Ja na miejscu mam tapicera który zajmuje się m.in. kierownicami. Robi to super, skóra czarna obszyta "zawodowo" - koszt. 150 pln. Mogę załatwić.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-27 22:41:44 /


temat troche podobny,
dostalem dzis w koncu kierownice rs , myslalem ze bedzie nadawala sie jedynie do nowego obszycia a okazalo sie ze nie jest zle. nigdzie nie ma zadnego przetarcia, kierwonica natomiast nie jest juz czarna tylko mocno wyplowiala a skora jest mozna powiedziec "sucha"...

znacie jakies specyfiki ktorymi mozna ja podkolorowac na czarno i odświeżyć czy nawilzyc?
nawet sie zastanawialem czy pasta do butow nie byla by dobra ale boje sie ze bedzie sie brudzic i wycierac.. :)
sa jakies specyfiki do odswiezenia skory?

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 03:40:21 /


Proponuję pójść do sklepu meblowego :)
Skuteczne, bo mają specyfiki do różnych sof, kanap itp. skórzanych. Na pewno nawilżają i regenerują skórę i jeśli dobrze pamiętam są różne do różnych kolorów.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 09:33:31 /


Maciek, jak juz cos wynajdziesz do odświeżenia to napisz co to to, bo i mojej by się przydałą "regeneracja".

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 09:38:19 /


muszę poszukać, chyba miałem jakiś specyfik, bym Ci podrzucił w sobotę

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 12:33:28 /


komu? :)

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 12:38:37 /


mi mi mi mi :)

a jak go znajdziesz to daj znac moze jak sie nazywa, bo chcialbym juz ta kierownice na sobote zalozyc, wiec fajnie by bylo kupic specyfik wczesniej i ją spreparowac :)))

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 13:21:22 /


Maćkowi, ale poszukam wieczorem dopiero.. i dam znać

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 16:00:16 /


tylko nie psikaj czymś co ją nabłyszczy bo może być sliska...kierownica jak to mój tapicer powiedział ma być ''tępa''...

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 18:57:38 /


podobno oliwka jonson baby dla dzieci jest najlepszy na skórzane fotele itp :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 19:05:26 /


ja słyszałem że krem do rąk nivea daje rade, ale sam nie próbowałem, bo udało mi sie kupić specjalne mleczko do odświerzania skóry (każdej, więc nie ma znaczenia kurtka, buty, kierownica :)). Do kupienia w sklepach z galanterią skórzaną.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 19:21:03 /


Maćku, sorry, szukałem. chyba zagubiłem podczas przeprowadzki, ale było to coś w tym stylu: http://allegro.pl/item339747036_sonax_mleczko_do_tapicerki_skorzanej_z_woskiem.html , na bazie silikonu, fajny efekt, lekko koloryzuje (nie dokładnie to samo, ale podobne)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 20:31:17 /


spoko, dzieki za wysilek :)

jutro podjade do norauto to sobie poszukam jakiegos preparatu tego typu oraz jakiejs naby bo podobno maja tam jakies i moze cos spasuje i RS wskoczy do srodka :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 00:51:25 /