logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Problem z hamulcami

Problem z hamulcami

Witam serdecznie

Mam dosc nietypowy problem z hamulcami w Renault Trafic 1.9 dci .

po przejechaniu okolo 2-5 km zaczynają blokować sie samoczynni hamulce autko coraz ciężej sie zaczyna toczyć do tego stopnia ze uniemożliwia to dalsza jazdę. i żeby wszystko wróciło do normy trzeba sie zatrzymać kilka razy wcisnąć do oporu pedał hamulca i wszytko wraca do normy i autko zachowuje sie normalnie. usterka dość uciążliwa zwłaszcza na dłuższych trasach. No a co najważniejsze to szkoda autka.

Prosił bym o POMOC jak ktoś sie orientuje co to może być. Mi sie już pomysły skoczyły i nie wiem co teraz zrobić.


POMOCY!!!


Z góry dziękuje

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 11:56:35 /


pozapiekane zaciski, klocki cały czas trą i nagrzewa sie wszystko, po nagrzaniu prawie ze do czerwoności zaciska sie i staje kołkiem, rozbierz zaciski, bedzie widac czy sie klocki smarzą i czy tarcze fioletowe...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 12:01:46 /


Tez o tym myślałem ale po przejechaniu 1,5 tys km dalej jest to samo.
tarcze nagrzewają sie trochę ale nie nie do czerwoności (nie są tez fioletowe)

ale dziwi mnie to ze hamulce samoczynnie sie zaciskają, autko potrafi stać na parkingu i chodzić sobie na biegu luzem i hamulce sie zablokują, pedał hamulca robi sie bardzo twardy i jak pisałem wcześniej wcisnę pedał hamulca do oporu 3 razy i wszytko jest ok. i to nie jest wina zacisków, myślałem o serwie, pompie lub o jakimś zaworku.

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 12:10:05 /


jak coś nie przyspiesza to po co ma hamować?

Mysza liil (EM) / 2008-03-23 12:22:50 /


przyspieszenie odsilnikowe nie zawsze potrzebne aby nadać prędkość. Może mieszka na górze ŻAR ?.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-23 12:25:54 /


yyy o co chodzi ??

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 12:27:51 /


pompa hamulcowa jest walnięta,miałem taki przypadek jedna sekcja cały czas blokowała co kawałek trzeba było stanąć i odkręcić odpowietrzniki bo sam stawał :)jadac z górki trzeba było redukować biegi bo nie chciał sie już toczyć :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 12:31:02 /


a tak dodam renówka to hu.. nie ciężarówka :) nie mogłem sie powstrzymać :D

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 12:32:47 /


Pewnie chodzi o to, ze posiadanie capri nie zezwala na poruszanie na tym forum tematow gazu w matizie oraz pokrewnych.

Mysza liil (EM) / 2008-03-23 12:41:05 /


W moim transicie przyczyną był gumowy przewod. Wyglądal ladnie z wierzchu ale wewnatrz zrobił sie zadzior, ktory blokowal powrot plynu i tlok sie cofal, ale z opuznieniem.

granadabus / 2008-03-23 12:59:20 /


Kozi jak tak uważasz to ci szczerze współczuje ale to nie mój problem.

Mysza liil (EM)- sorki a taki temat ale już nie wiem co mam zrobić i postanowiłem założyć taki watek. Sorki


granadabus - chodzi o to ze nie dotykając pedału hamulce i tak same sie zaciskają nie jest to wina zacisków.
chciałem sie dowiedzieć czy jest tam jakiś czujnik, zawór który może tym sterować bo nie wiem jak to wygląda w silniku z turbinka

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 13:45:07 /


co ma piernik do wiatraka?? "w silniku z turbinką" zasada ta sama jak i bez turbinki..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 13:48:51 /


karolkrk, jak dla mnie to masz problem z ABSem a nie z pompą ani z zaciskami. Samochód na postoju nie ma prawa robić takich numerów. Dla mnie to hydrauliczna część ABSu dostaje kota. Proponuję podjechać do ASO i poprosić o test kalkulatora ABSu z testem drogowym włącznie. Może wyjdzie Ci coś ciekawego.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 13:57:34 /


Byłem w serwisie reno i gość (oczywiście pod krawatem) powiedział ze muszą sprawdzić wszystkie zaciski, przewody hamulcowe, pompę.... oczywiście za całe to sprawdzanie kosztuje 75zł za godz. wiec chciałem sie poradzić kogoś i może taniej rozwiązać ten problem.

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-23 14:02:57 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.