logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Zloty, spotkania, listy obecnosci -> Zlotownica ;)

Zloty, spotkania, listy obecnosci -> Zlotownica ;)

na potrzeby zlotu slaskiego w podlesicach napisalem skrypcik do tworzenia listy obecnosci

http://leszek.pason.info/zloty/

w tym momencie oprucz zlotu slaskiego pozwolilem sobie dodac "SO by 3M"w celach pomocniczo-pogladowo-testowych.

skrypt jest prosty jak budowa cepa.
najpierw wybieramy jaki zlot chcemy ogladac, a nastepnie za pomoca formularza mozemy sie do tego zlotu dopisac. nie ma mozliwosci usuniecia wpisu ani jego edycji przez osobe wpisujaca, bo wymagalo by to identyfikacji uzytkownika. oczywiscie moge to dopisac.
rowniez nie ma mozliwosci dopisywania zlotow przez "zwiedzajacych" na razie dopisuje je recznie, na prosbe uzytkownikow ;)
moze kiedys stanie sie to usluga strony capri.pl :)

wszelkie uwagi wskazowki itp mile widzane.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 00:39:17 /


Bardzo fajny pomysł, można by to zintegrować z capri.pl jak napisałeś, tak żeby każdy zalogowany mógł sie wpisywać i wypisywać .Ogólnie mi sie podoba i popieram takie inicjatywy :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 07:58:41 /


Czy mogę prosić ten skrypt na maila? Gdybyś wyraził zgodę zaiplementowałbym to na wfe.capri.pl. Jakaś krótka instrukcja obsługi też by się przydała.
Super sprawa

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 11:13:05 /


zeby skrypt zadzialal musisz miec PHP i dostep do bazy MySQL, wersja na plikach na razie nie jest przewidywana.
jak rozbuduje "zlotownice" o modyfikacje i usuwanie wpisow a takze dodawanie zlotow, udostepnie kod.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 11:23:19 /


no to na capri.pl sie raczej nie przyjmie bo tu mysql niema z tego co sie orientuje :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 12:15:53 /


Już drugi raz nie moge sie tam dopisać .... o so chosi ???

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 12:16:55 /


tokena przepisujesz? :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-10 12:18:01 /


To... co ? Co to jest i cos trzeba przepisać ?? Grrrr ;-PP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 12:23:36 /


E, działa. token, to te cyferki :p

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-10 12:36:28 /


Fajna ta "ZLOTOWNICA" tyle ,że nawet jak ktoś się dopisze to temat nie wyskakuje w nowościach a więc trzeba szukać za każdym razem bo inaczej nie wiadomo co i jak.

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-12 23:53:23 /


no nie wyskakuje bo nie jest czescia Capri.pl, trzeba zapamietac sobie adres albo wiedziec gdzie jest link.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-13 00:57:02 /


Hmm, a czemuż to nie ma na capri.pl MySQL ?
Pytam z ciekawości - nie żeby kogoś krytykować :)
Studiuję informatykę, interesuję się troszkę PHP i MySQL,
projekt "ZLOTOWNICA" bardzo mi się podoba, parę razy sam o podobnych rzeczach myślałem..

Na PHP + MySQL mógłbym coś takiego zrobić / lub pomóc w wykonaniu,
nie sądzę żeby był problem z MySQL'em, raz że serwery tanieją (nie mówię tu o "hostink'ach" z allegro... tfu...), poza tym można się łączyć z zewnętrznym serwerem MySQL. Nie wiem kto płaci za hosting i nie chcę nikogo broń Boże naciągać ;)
Ale możliwości są.

Poza tym świetnym pomysłem byłby kalendarz z możliwością filtrowania po np. województwie, itp.

Wszystko to "da się zrobić" :)

Ogólnie myślę że na Capri jest dużo miejsca na rozszerzenie funkcjonalności, w razie potrzeby i czasu (teraz akurat zbliża się sesja) służę pomocą ;)

W zamian chcę jedynie zgodę na pochwalenie się taką pomocą w powstającym właśnie portfolio :P

Dodam, że nieraz przegapiałem zloty i zlociki w małopolsce (chociaż nie mam póki co czym przyjechać to mógłbym chociaż popatrzeć / pogadać) właśnie ze względu na brak jakiejś przejrzystej informacji..
Owszem pewnie zaraz usłyszę odpowiedź "trzeba było czytać forum", ale jednak wygodniej, praktyczniej i bardziej przejrzyście byłoby gdyby w górnym pasku znajdował się link "Zloty"

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-18 11:27:49 /


Pomysł może być fajny możesz wykonać jakieś obrazy jak byś chciał żeby to wyglądało na pewno bardzie zachęci i pozwoli zweryfikować co i jak.
Trzeba przyznać że jak ktoś nie loguje się często to można się pogubić a taki kalendarz gdzie było by wszystko zapisane byłby przejrzysty klarowny.
Ja na informatyce się nie znam :(niestety a chętnie bym pomógł..

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-18 11:33:03 /


Coś zrobię, ale to w wolnej chwili,
a nie wiem czy do końca czerwca będę taką jeszcze miał :P

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-18 12:28:35 /


Wszystko polega na tym, że na zlotach pojawiają się najbardziej zainteresowani, którzy znajdą info o terminie w gąszczu forum. I niech tak zostanie...

Mysza liil (EM) / 2008-05-18 13:41:36 /


> Hmm, a czemuż to nie ma na capri.pl MySQL ?

Bo to słaba baza danych była tę parę lat temu. Dobra była tylko w jednym - szybki dostęp do odczytu, ale cała reszta - słabo, szczególnie w kwestii spójności danych. Więc stanęło na Postgresie. Teraz ponoć MySQL już dorównał do poprzeczki, ale co z tego ?

> nie sądzę żeby był problem z MySQL'em, raz że serwery tanieją [...] poza tym można się łączyć z zewnętrznym serwerem MySQL

O co chodzi z tą presją MYSQL'a ? Może warto poszerzyć kompetencje o znajomość innych narzędzi ?

W ogóle co do propozycji takiego mechanizmu i integracji ze stroną capri.pl, to ja zacząłem kiedyś coś takiego robić - zlotomat - który miałby integrację z mapą, terminarzem, kontami użytkowników jako zapisami uczestników, nie do końca działająca jeszcze przymiarka jest tutaj: http://www.capri.pl/services/zlotomat

Robienie wszelkich mechanizmów zewnętrznych ma średni sens, można to oczywiście potraktować jako wprawkę programistyczną dla wykonawcy, ale mało to praktyczne w kontekście capri.pl - wymaga osobnej rejestracji uczestników, więc ogólny brak integracji. Zrobienie takiego mechanizmu to generalnie jeden wieczór, więc żaden problem, szczególnie w skali całego capri.pl, które jakoś dało radę powstać. Ja aktualnie jednak wstrzymałem prace nad rozwojem bieżącej wersji capri.pl, bo dorabianie nowych mechanizmów generalnie wiązać się będzie z koniecznością większej podwójnej roboty przy nowej wersji. A nowa wersja powoli powstaje, teraz co prawda w wolnych chwilach dłubie przy samochodach a nie stukam w klawiaturę, ale coś się dzieje. Jak są chętni do pomocy, to tu jest pole do popisu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-21 15:21:03 /


Ja się zgłaszam. Ja, ja.. ;)
Ostatnio oprogramowałem w pojedynkę to -> http://www.food-pictures.com
Na postgresie właśnie.

Jakby co to walcie jak w dym.... :)

Pozdrolo

Konar / 2008-05-21 15:31:54 /


na poziomie skomplikowania "zlotownicy" rozgraniczenie miedzy mysql a postgresem niema najmniejszego znaczenia, kwestia przepiasania paru komend. integracja z identyfikacja Capri.pl to mysle wieksze zadanie, ale tez do przejscia ,wiec wiekszego problemu nie widze. kwestia pogadania i dogadania sie.

oczywiscie ze wolal bym zeby "zlotownica" byla czescia Capri.pl a nie stala na moim serwerze, ktory moze kiedys przestac dzialac"bo tak". odpadnie problem podwojnego logowania i inne zwiazane kwestie.
tak jak wspomnialem wczesniej kwestia dogadania sie.

PS. za ewentualne braki spojnosci wypowiedzi przepraszam. wlasnie wrocilem z opijania WSK-i szwagra ;) cud maszyna :D

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-22 02:15:56 /


Leszek "QSi" Pasoń zamiast tłumaczyć nam tajniki technicznych rozwiązań, zgłoś się lepiej z pytaniem, chęcią pomocy do MK. Wtedy na pewno się dogadacie. Jeśli się uda Tobie bądź wam wspólnie stworzyć taki moduł to wszyscy będziemy wdzięczni i pewnie niejedno piwko wychylimy na kolejnym zlocie :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-22 09:47:34 /


myslalem ze caly ten watek od jego poczatku jest propozycja dodania do Capri.pl funkcjonalnosci zlotownicy, jednak ostatni post MK zmienil moje zdanie. oczywiscie nie omieszkam sie z Michalem skontaktowac i mam nadzieje wdrozyc temat sie uda.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-22 11:48:23 /


Leszek w takim razie niech zlotownica zostanie tylko i wyłącznie na potrzeby GOP :)
Wrzuci się ją na regionalna stronkę :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :)

cortinas !G.O.P! / 2008-05-23 14:42:21 /