logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Robieranie lusterka elektrycznego

Robieranie lusterka elektrycznego

Czy przerabiał ktoś temat rozbierania lusterka sterowanego elektrycznie ? Dokładnie chodzi mi o to czy przewód elektryczny jest czymś zblokowany w tulei mocującej lusterko (zalany izolacją ?) ponieważ żeby wszystko porządnie zrobić chciałbym wymienić całe kable ale jakoś nie mogę wydostać wiązki, sztywno siedzi w zaznaczonej tulei i ani rusz. Nie chcę na siłę ciągnąć coby nie zerwać i nie musieć czegoś np rozwiercać ;) Szarpie, nagrzewam i jakoś nic nie chce ruszyć.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 11:56:20 /


U mnie wyszło bez bólu, tylko końcówki trzeba z wtyczek wyjąć, bo wtyczka nie przejdzie. Pewnie coś masz zapyziałe w środku. Rwij, najwyżej delikatnie wiertłem resztki kabli wywiercisz, to prosty otwór, nie zagina się po drodze.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 12:09:10 /


dzięki bardzo, popróbuję, a swoją drogą rozebranie całkowite mechanicznie regulowanych to chyba większy problem, końcówki linek zaciśnięte na mosiężnych (chyba) tulejkach, precyzyjne małe elementy, rozbierał to ktoś może. Czy lepiej od drugiej strony się dobrać

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 13:52:28 /


Od strony gałeczki regulującej da się linki bezproblemowo wyjąć.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 13:55:17 /


Tnij te kable, są wklejone na jakieś uszczelniające G, przynajmniej u mnie też były nie do ruszenia. Potem borujesz przelot.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 15:11:44 /


cążki dwa ciecia , później wiertarka rozwiercasz to co zostało i montujesz wygodnie nowy kawałek wiązki...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 22:11:27 /


aha większym problemem będzie ponowny montaż sprężyny :/

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 22:12:12 /


montaż sprężyny ostatnio przerabiałem. długo się bawiłem, aż sie zdenerwowałem i zrobiłem mini ściągacze do sprężyn :) ścisnąłem sprężynę w imadle, na zwoje założyłem 2 druciki zagięte tak żeby trzymały sprężynę ściśnięta, wstawiłem na miejsce, zblokowałem sprężynę ścięta podkładką, wywaliłem "ściągacze" i działa.

Rys. techniczny poniżej :P

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-11 23:00:20 /


Chyba zapomniałeś założyć stopki :D

Mysza liil (EM) / 2008-04-12 08:39:53 /


Jakbym narysował stopkę to by nie było widać sprężyny :D:D:D

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-12 18:46:37 /


no to potrezbuję teraz podpowiedzi jak to podłączyć, dopasuję pewnie od czegoś regulator (bo pewnie oryginału nie znajdę) ale jak podłączyć przewody ? Ma ktoś może scan z manuala albo z własnego doświadczenia potrafi pomóc ?

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-13 22:24:02 /


ja mogę jutro rozpisać co i jak mam instalację wyjętą, zrobiłem sobie oba elektryczne i jestem obecnie w temacie, mogę Ci pomóc. ale jutro jak będę miał do tego dostęp

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-13 22:29:13 /


bardzo będę wdzięczny za podpowiedź ewentualnie nawet instrukcję co i jak.
na razie wiem że idą 4 przewody z wtyczką na końcu w lusterku i tyle :)
z góry dziękować

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-15 12:36:35 /


Może za pózno - ale można ratować oryginalną wiązkę.Ja myśląc że sakorodowało lałem tam różnego rodzaju odrdzewiacze itp-rozpuściło i wiązka wyszła-nast. dałem pózniej smar żeby sprawa sie nie powtórzyła.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-20 22:52:16 /


Wiązka i tak ucięta na krótko więc rozbebeszę i dorobię odpowiednio dłuższe przewody bezpośrednio do oryginalnej wtyczki.
Gdyby ktoś wiedział jakiej długości przewody powinny być to poproszę, pewnie zależy to od miejsca zlokalizowania joysticka. Pytanie jaki znajdę i gdzie zamontuję...

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-20 23:29:43 /


Ja zrobiłem to na 3 łączenia.Jedno w dzwiach-żeby zawsze było łatwo sciągnąć dzwi a drugie tuż przy dzwigience regulacji na oryginalnym wtyku.Kabli zawsze daj troszeczkę w zapasie bo wiadomo czasem trzeba zarobić nową końcówkę czy cuś... :) Capri to wóz nigdy nieskończony...

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-21 20:49:55 /