logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Od czego można zaadoptować resory do Capri MkI?

Od czego można zaadoptować resory do Capri MkI?

Potrzebuje tanich i dobrych resorów do mojego Capri MkI, podobno od MkIII są zbyt twarde a orginalne i dobre od "jedynki" trudno dostac, wiec mam pytanie: Czy można w prosty sposób zastosować jakieś zamienniki np. z Poloneza lub innego popularnego wozu?

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-13 01:13:00 /


Nie tak łatwo z tą adaptacją. Nie dosyć że capri ma resory węższe (nietypowa szerokość pióra, ciężko dobrać cokolwiek), to jeszcze są niesymetryczne (różne odległości od mocowania mostu do końca resora).

Mysza liil (EM) / 2008-04-13 10:40:05 /


nie ma sensu kombinowac lepiej kupic orginaly dobre uzywane duzo na to nie wydasz a rzezba wyjdzie podobnie i nie zawsze bedzie trafnie wykonana

inna sprawa nie ma takiego popularnego auta w polsce aby ressory pasowaly od tak polonez i fiat miaja szerkosc resoru 45 mm a capri ma 50 mm stare fiaty wloskie mialy takze 50 mm ale takie resory kupic jest trudniej niz do capri mk I

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-13 11:26:27 /


A co złamały sie czy nie masz ?

Daj do przeklepania jeśli są już padnięte a auto za nisko stoi i będzie dobrze ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-13 18:41:25 /


poprostu moje są "kombinowane", nie od pary i przez to jedna strona jest bardziej miękka. Z tego co patrzyłem to z jednej strony jest szerszy resor :/

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-23 11:36:41 /