logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Radioodtwarzacz

Radioodtwarzacz

Mam małe problemo.
W mojej Gieni jest zamontowane seryjne radio Forda - SOUND 2000 (dokłanie model ESRT22DPS)
Właściciel sprzedając mi autko zapomniał dołączyć instrukcjone manuale i teraz mam problem.
Radio jest blokowanwe- ma trzy cyfrowy kod.
Niestety przy wymianie akumulatora kod sie załączył i nijak nie moge słuchać radia czy magnetofonu - nawet nie reaguje na przyciski.Są po prostu trzy kreski na wyświetlaczy i finito:(((
Może macie jakies sugestie jak to ominąć, i może ktoś posiada instrukcję obsługi?

Hilfe/help/pomocy...Spędzam w samochodzie dużo czasu i barak radia mi doskwiera, a nie chcę montowac innego...

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-21 14:13:04 /


Nie da się tego zrobic z pomoca instrukcji obsługi jesli nie masz kodu to klops.Pogadaj z kimś kto naprawia takie radia moze opłaci sie "zrobienie" kodu (Jeśli oczywiście jest legalne)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-21 17:37:26 /


W serwisie zlamanie kodu kosztuje stowke a w roznych zakladach okolo 50 zl.

Seba / 2003-09-21 18:40:04 /


Ale glupio tak wydac stowke czy pol na zdjecie kodu, jesli cale radio tyle jest warte... Poszukaj wsrod gosci ktorzy naprawiaja lub handluja radyjkami- mozna znalesc chetnego na odkodowanie tego sounda za 25 zeta. Wpierw sprobuj wydusic ten kod od poprzedniego wlasciciela. A wczesniej to sprawdz czy ktos nie napisal go na obudowie radyjka :-) Jak na wyswietlaczu widac tylko kreski i zle wpisales kod kilka razy, to masz zablokowane. Teraz trudniej bedzie mial ten kto odkodowuje, bo najpierw musi oszukac licznik bledow, a nastepnie zczytac kod z pamieci radia. Ale wszystko to jest do zrobienia, dla dobrego crackera pare minut :-) Nie wiem czy to prawda, ale w serwisie to chca numer fabryczny odbiornika i kod znajduja w bazach danych, bez ingerencji w radio, ale wtedy przy calkowicie zablokowanym sie nie da.

Mysza liil (EM) / 2003-09-21 20:56:03 /


palio wyjmij radio i zobacz czy nie ma na nim żadnych numerków namazanych lub ja jakiejś karteczce przyklejonej- to bedzie kod

starrsky / 2003-09-21 21:37:16 /


Właśnie nie mająć obstrukcji obsługi już wpisałem ten kod:(((
Taki byłem w gorącej wodzie kąpany...
miałem kiedyś stare radia na blokadę i zdarzało mi sie je odblokowywać pewnym...sposobem:)) Teraz trwa próba.Nie powiem jaka, bo jak mi nie wyjdzie, to mnie koledzy wyśmieją....:))
A jak sie zakończy sukcesem, na pewno wzystko opiszę.
Dzięi za podpowiedzi.

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-21 23:13:50 /


hehe to możesz już wyjąć radio z zamrażarki bo kiełbaską przzejdzie :D

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-21 23:41:01 /


Tak na prawdę to nikt nie szuka kodu jaki był w radiu ,najprościej to zaprogramowac czystą pamięć na kopiarce EEPROMU z innego takiego radia .Ci co sie tym zajmuja mają albo gotowe pamięci do kopiowania wszystkich popularnych radioodbiorników albo pliki w kompie.Mozna tez zrobić próbę przyłączenia na plusie jakiegoś regulatora napięcia przy zejściu do napięcia do pozimu zadziałania resetu procesorka radia czasami załapuje tryb rozkodowania. Z tym zablokowanie tez nie jest tak do końca ,to jest tak zrobione że kolejne próby powodują drastyczne wydłużenie czasu do dokonania nastepnej ---wystarczy jakiś czas stałego właczenia z tymi kreskami(czasm kilkadziesiat godzin) będzie można wprowadzić kod(jeśli by się jednak znalazł)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-22 09:16:02 /


Jeszce jest mozliwosc pojechac do przedstawiciela Forda... Jest mozliwosc odtwozenia kodu, majac numer serijyny odtwazacza...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-22 09:47:47 /


ZADZWOŃ DO MNIE 608-765-432

Sebaplaza / 2003-09-22 09:48:21 /


Moj Sound 2004 (wpisalem przez pomylke cztery razy zle i sie zblokowal) -lezy w lodoowce juz tydzie Palio Tez jjestem ciekaw czy peknie blokada
POZDRO &NARRA :))))))

Q_Back / 2003-09-22 17:48:07 /


Hu... dalo! mozesz wyjac juz z lodoowki i dac zonie mrozonki spokojnie wsadzic na miejsce :P
Wizyta na Wolumenie moze cos da relacja w krootce
NARRA

Q_Back / 2003-09-22 23:34:44 /


Zupelnie przypadkiem zakupilem takie radyjko i sie teraz zastanawiam jak je uruchomic, gdzie plus gdzie minus itd. Nie chce namieszac bo ponoc jest sprawne. Wszelkie info mile widziane.
pzdr Szeski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-06 21:00:49 /


Górny rząd na bezpiecznikiem - głośniki
Dolne złącze od PRAWEJ strony na zdjęciu:
1. masa zasilania
2. zasilanie +12V
3. zasilanie podświetlenia
4. sterowanie anteną (zasilanie po włączeniu)

Konar / 2011-02-06 21:33:35 /


podepnę się, podłączyłem te radio co Konar opisał, oprócz anteny automatycznej.

+ dałem z aku
masa normalnie
i + po stacyjce na podświetlenie radia

pytanie brzmi: czemu radio nie świeci?

Al_Coholik / 2015-07-31 09:27:16 /


Bo radio się pali a nie świeci :) a nie, to na odwrót było :p
do podswietlenia plus nie powinien byc od swiatel a nie pod stacyjke?

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-07-31 09:48:55 /


Hm, powiem tak:

miałem jakieś nowsze radio blaupunkta już pod kostkę, która była opisana mianowicie:

battery +12V ( poszło na zasilanie radia
ground ( masa)
ignition (dałem na podświetlanie)


chyba, że zrobić tak, żeby rozgałęzić przewód z aku, na oba wtyki?

Al_Coholik / 2015-07-31 12:40:04 /


ignition -> zapłon,
Tak podłączając, radio samo się włączy po przekręceniu stacyjki na zapłon.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-31 16:41:38 /


Radio podlaczylem pod akumulator, żeby grało bez kluczyka, tylko podświetlenie skali Nie działa

Al_Coholik / 2015-08-02 16:26:13 /


podświetlenie w radio rzadko kiedy ma osobne zasilanie,

lampki podświetlenia palą się jak radio działa i nie na nie świecą, jak jest wyłączone.

Jak radio gra, a nie podświetla, to wymień żarówki w środku...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-03 12:16:29 /


tak będzie trzeba zrobić, ale chciałem uniknąć rozbierania radia i poszukać przyczyny najpierw w podłączeniu

Al_Coholik / 2015-08-03 14:13:11 /


pacjent - radio FORD SRT22DP, nie blokują mi się kasety w kieszeni, Pan w serwisie na lindego w warszawie powiedział, że brakuje jakiejś rolki, która odpowiada za ten objaw i on nic nie poradzi. Na zdjęciach poniżej sytuacja z "pustą" kieszenią i "pełną". Ktoś coś poradzi?

W perspektywie czasu, będę chciał przerobić kasety na aux, więc jeżeli można to pominąć to też proszę o rady

Al_Coholik / 2016-10-31 23:34:36 /


Dopiszę się, bo może się przydać. Jakby się komuś źle wstukalo parę razy kod do radia Ford i udało go zablokować. To niech wyłączy, a następnie włączy ponownie i zostawi włączone na 1-2 godziny. Po tym czasie powinno udać się wstukać kod kolejne 3 razy. W niektórych radiach trzeba poczekać nawet 12 godzin. Jeśli znowu poelnimy błąd i zablokujemy radio ilość czasu oczekiwania na następną szansę przedłuża się 2 x. Kiedyś podpowidział mi to pewien spec i już kolejny raz przed chwilą mi się to przydało. Stąd zapisuję na przyszłość. Czuwaj!

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-24 20:08:00 /


Po 2-3 godzinach blokady kolejne złe wpisanie przyblokuje na dobre kilkanaście godzin. Ten czas rośnie wykladniczo. Potem będą już lata :) a potem tylko grzebanie w epromie, co już jest opłacalne. Wiec jeśli ktoś źle wpisze raz, to szybciutko do mnie z numerem seryjnym po kodzik, bo cztery zera, ani 1234 ani żaden inny kod uniwersalny nie wchodzi bo nie istnieje.

Mysza liil (EM) / 2018-10-24 20:26:31 /


A zamrażarka? :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-24 21:47:37 /


A zamrażarka jak sama nazwa mówi , służy do chłodzenia wody :)
Gdzieś mi kreska z nad o zniknęła :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-24 21:54:33 /


a mi wcięło nie. Oczywiście nie opłacalne to grzebanie w epromie

Mysza liil (EM) / 2018-10-24 22:00:41 /


Bywały też radia z trzycyfrowym kodem, w sumie to dekodery podają dwa warianty, tj trzy i czterocyfrowy dla tego samego nr seryjnego :)

PiotrekFCapri / 2018-10-28 22:18:01 /