logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Ponowna Rejestracja FC MK1

Ponowna Rejestracja FC MK1

Czy da sie ponownie zarejestrowac Forda Capri MK1. Zostal on wyrejestrowany wiec nie posiadam do niego zadnych papierow a jedynie umowę kupna. Jak teraz zarejestrowac kapryche. To jest rok 68, czyli 50% znizki na OC. Ile kosztuje ponowna rejestracja? Prosze o podanie przyblizonych kosztow jesli ktos tak robil. Dziekuje za odpowiedzi...

Marcin Ozarek / 2002-02-08 23:07:52 /


Nie jestem pewien, ale samochód wyrejestrowany powinien mieć chyba dowód rejestracyjny tyle, że skreślony lub przecięty. Najlepiej podejdź do wydziału komunikacji w którym masz zamiar go rejestrować i zapytaj o wszystko ( co urząd to obyczaj ).
Jeżeli chodzi o 50% zniżki to owszem, ale tylko na OC w PZU.
Standardowe koszty rejestracji (tablice próbne, właściwe i opłaty) to koszt około 210 pln , plus ubezpieczenie.

*Piotrek* / 2002-02-09 10:27:08 /


to zalezy , jezeli zostal kiedys wyrejestrowany czasowo to wystarczy pojsc do wydzialu komunikacji i powiedziec ze chcialbys wznowic rejestracje ale jesli zostal normalnie wyrejestrowany(w ostatnich paru latach) to niestety nic juz nie zrobisz, teraz jest tak ze albo placisz oc albo zlomujesz samochod co doslownie znaczy zlomujesz jego papiery a samochod na czesci

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-02-09 13:53:12 /


RedCar :


Sprostowanie co do tekstu :

" to zalezy , jezeli zostal kiedys wyrejestrowany czasowo to wystarczy pojsc do wydzialu komunikacji i powiedziec ze chcialbys wznowic rejestracje ale jesli zostal normalnie wyrejestrowany(w ostatnich paru latach) to niestety nic juz nie zrobisz, teraz jest tak ze albo placisz oc albo zlomujesz samochod co doslownie znaczy zlomujesz jego papiery a samochod na czesci "

W myśl nowej ustawy można WYREJESTROWAĆ , i PONOWNIE wprowadzić do ruchu publicznego samochody zabytkowe

CZYLI :
minimum 25 lat
i nie produkowany minimum 15 lat

TAKIMI SĄ Capri MkI


ALe jest jeden ból musisz mieć jakikolwiek dokument potwierdzający wyrejestrowanie pojazdu przed jego zakupem
Stary dowód rejestracyjny lub zaświadczenie z urzędu

W przeciwnym razie pokryjesz koszty ustalenia numerów nadwozia oraz pochodzenia samochodu

Pozdrawiam RedCar

RedCar Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-02-10 00:16:30 /


Uzupełnienie do tekstu:

"W myśl nowej ustawy można WYREJESTROWAĆ , i PONOWNIE wprowadzić do ruchu publicznego samochody zabytkowe

CZYLI :
minimum 25 lat
i nie produkowany minimum 15 lat"

A poza tym potrzebne jest oświadczenie rzeczoznawcy, że pojazd ma jakąś wartość muzealną lub odegrał szczególną rolę w historii motoryzacji.

Piotr Kania / 2002-02-12 13:18:17 /


tak, ale jeszcze nie slyszalem zeby komus udalo sie zarejestrowac Capri jako zabytek, RS 2600 czemu nie, ale ze zwyklymi pewnie bylby problem, chociaz jest to kwestia odpowiedniego zakrecenia tych urzedasow, z moich doswiadczen to zaden z nich nie zna sie na starych samochodach

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-02-12 15:17:07 /


"Podstawa do rejestracji jest ostatni dokument wlasności" -dokumentem takim jest juz np. tylko podbita w skarbowce (uwaga podbijaja wszystko bez sprawdzania) umowa kupna-sprzedazy z ostatnim wlascicielem, np. dow. rej.+ iles tam umow kupna, gdy kolejni wlasciciele go nie rejestrowali. Jesli ktos po drodze tego sznurku olal sprawe i nie podbil umowy to musisz to zrobic z ostatnim formalnym wlascicielem. Zdarza sie, ze ostatniemu włascicielowi sie zemrze to musi byc zrobione przez przypuszczalnych spadkobiercow sadowe postepowanie spadkowe (grosze ~12zl +~30zl).
Brak dowodu nie jest zadna przeszkoda, trzeba tylko wiedzec gdzie byl ostatnio zarejestrowany.
Ponadto nowomodne przepisy dotycza pojazdow wyrejestrowanych po 01.01.1998r.
Wczesniejsze czasowe lub stale wyrejestrowanie nie bylo laczone z fizyczna kasacja.
O wlasnie tydzien temu zarejestrowalem Warszawe 68' wyrejestrowana czasowo w 91', brak dow. rej. itd. i wszystko poszlo bez problemu.
Zalezy to oczywiscie od kompetencji i uprzejmosci (a czasem łaski) urzedasow oraz od znajomosci przepisow i ich interpretacji - niestety.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-02-14 11:39:22 /