logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » czy to strumiennica

czy to strumiennica

Mam w swojej sierze 2,0 v6 przed pierwszym tluminikiem takie dwa okragle "tLuminik" w ksztalcie naboju do syfonu, a widzialem takie cos w katalogu tuningowym jako strumiennica luskowa, czy to moze byc strumminica czy tez jakis tlumik dodatkowy

Joga / 2003-09-24 17:27:13 /


jezeli nie jest to plecionka to pewnie tak sa to strumienice

Michal FAZI / 2003-09-24 18:27:37 /


Jezeli ten uklad wyglada tak jak ponizej na rysunku, to sa to zwykle tlumiki. Ale dosc podobne do strumienic i moga mylic ;)

Paluch / 2003-09-24 18:30:13 /


Ja spotkałem się z "rezonatorem" w Fordzie Taurusie. Wyglądało to tak, że za kolektorem był katalizator i zaraz pod autem był ten rezonator. Była to po prostu pusta rura która na początku się rozszerzała i po 40 centymetrach się zwężała do pierwotnego rozmiaru. Nie wiem dlaczego tak ale to jest oryginał.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-24 18:53:05 /


Michu ma rację, to mogą być prawdopodobnie fabryczne puszki rozprężne.
Stosowane są do określonego silnika o danej charakterystyce, mają odpowiednią średnicę/długość oraz są zamocowane w odp. odległości od zaworów.
Podnosić ma głównie moment obrotowy na niskich i średnich obrotach, czyli zwiększać elastyczność.
Co do strumienic to wiadomo już, że to niewypał w silnikach samochodowych, więc się tego już nie stosuje.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-25 10:20:51 /


Odpowiedz Palucha jest na "6" taki uklad wydechowy jest w moim aucie i niestety to tylko zwykle tlumiki.:-((

Joga / 2003-09-26 11:21:40 /