logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Angielska skrzynia biegów, dziwne pytanie?! :)

Angielska skrzynia biegów, dziwne pytanie?! :)

Cześć tak ostatnio się zastanawiałem że angliscy komplikują sobie życie i wszystko robią na odwrót, i mam takie pytanie, może banalne ale nieinteresuje się sprawami "czysto mechanicznymi" a więc, czy w angielskich samochodach "jedynka" jest do siebie i do góry czy od siebie i do góry? :D oczywiscie kierownica po stronie prawej... :)

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-22 21:41:56 /


jest tak samo jak u nas przynajmniej w Nissanie Patrolu bo tym jeździłem i toyotą więc sądze ze tak samo wszedzie

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-22 21:52:07 /


skrzynia u anglikow i europejczykow ma tak samo ustawione biegi czyli 1 w lewo i w gore itd to tak jak bys chcial bedal gazu pod lewa noge wsadzic :)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-22 21:59:38 /


biegi i układ pedałów są identyczne, tylko siedzi sie po stronie pasażera

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-22 23:25:23 /


i jest to fajne:) fajnie się takim jeździ:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-22 23:31:48 /


zajebiście Szafa, zajebiście

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-22 23:35:59 /


Jakby ktoś chciał sprawdzić jak to jest zapraszam do Gdańska, mam jeszcze jednego takiego z prawą k. A jeździ się fajnie :) p.s. kup ktoś transita ;P

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-22 23:37:41 /


Ok dzieki :D W koncu wiem juz jak to jest w "anglikach" :D

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 01:50:04 /


Pedały, skrzynia biegów, stacyjka i przełączniki kierunków, świateł itd są takie same jak u nas.
A dla mnie bez różnicy - jeździ się tak samo, tylko przy skręcaniu nie można zredukować na dwójkę i jednocześnie wrzucić kierunku :) i to mnie denerwowało :))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 12:06:30 /


no nie wiem , ja mam kierunki pod prawa ręka.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-24 13:57:54 /


Jeździłem wieloma anglikami (od Transitów, przez Focusy i Citreny do Range Roverów) i wszystkie miały kierunki jak u nas - po lewej..

Stich, ale Ty masz całkiem nietypowe auto, więc nic mnie nie zdziwi u Stranger'a :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 14:42:21 /


Triumph Spitfire RHD ma po prawej, a LHD po lewej ... Renault 10 z tego co opowiadał mi KrK4m mimo LHD ma po prawej... widać reguły nie ma ;]

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 15:39:29 /


Mercedes W124 RHD ma tą swoją wajchę od wszystkiego po prawej stronie.

Podobnie wiele (jeśli nie większość) aut oryginalnie dżapańskich - kierunki są po prawej. Chyba chodzi właśnie o możliwość jednoczesnego wrzucania kierunków i mieszania biegami.


Aaa np. Sierra RHD ma zamienione miejscami prędkościomierz i obrotomierz. :D

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 15:46:41 /


Kasia, a masz tego Tranzola ubezpieczonego na tyle, że można się drogami publicznymi nim w 3m poruszać? (Tak tylko pytam, bo ewentualnie rozważam wypożyczenie)...

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 15:46:51 /


w Capri obrotomierz i predkosciomierz jest tez na odwrot w anglikach jak w europejkach

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-24 18:31:24 /


Olek, mam ubezpieczenie graniczne do 8 czerwca, ale ponoć ono jest tylko na wyrejestrowane pojazdy z EU więc nie wiem czy można legalnie jeździć.... jak coś trzeba to wiem na 100 % że mogę legalnie stać pod domem :)

MILO, z tego co wymieniłeś nie jeździłam tylko Cirtoenem w Anglii (firma miała jedno c3 ale tej "przyjemności" nie miałam akurat) i w każdym przypadku jak się człowiek postarał to dał radę wrzucić kierunek i zmienić bieg zarazem ;) o ile w tym czasie nie palił papierosa ... ;)

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-25 00:32:47 /


Układ biegów i pedałów jest taki sam jak u nas, ale na kierunki reguły nie ma. Czasami są tak jak u nas a czasami po drugiej stronie. kuzynka miała w Anglii toyotę i kierunki były po prawej stronie... więc często sygnalizowała zamiar skrętu wycieraczkami :) ja w fieście i w escorcie miałem po lewej tak jak w Polsce. Myślę, że to może zależeć od tego po której stronie drogi się jeździ w kraju producenta pojazdu. O ile do zmiany biegów lewą ręką dość szybko się przyzwyczaiłem to najwięcej problemów sprawiało mi środkowe lusterko. Za każdym razem gdy chciałem w nie spojrzeć wyglądałem przez boczną szybę i patrzyłem w niebo :) Pozdrawiam

szkodnik_wFe / 2008-05-26 13:54:25 /


Kumpel ostatnio szukał biegów w drzwiach:P

BenioTL Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-26 16:28:55 /


no np. Ford Gt40 RHD ma biegi miedzy drzwiami a fotelem ;]

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-26 16:37:27 /


Ja przez pierwszy tydzień też biegów i ręcznego w drzwiach szukałem... ale do tego to akurat się szybko przyzwyczaiłem :)

szkodnik_wFe / 2008-05-26 18:33:40 /


Mi z kolei najtrudniej było, idąc piechotą, przestać dziękować pasażerowi za przepuszczenie na pasach, a zacząć kierowcy. No i do tej pory nie wiem z której strony podejść do samochodu... jak już jestem na miejscu kierowcy to idzie gładko.

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-27 09:55:21 /