logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Boczne kierunkowskazy

Boczne kierunkowskazy

Niestety, jestem zmuszony założyć boczne kierunkowskazy. Wynika to z tego iż mam hak wymagany do ciągania dzieciaków na sankach i ciągania lawety z rowerami, samochodami, bagażami itp...
Hak mam odkręcany, więc nie szpeci samochodu, a belka dodatkowo chroni mi zadek.
I gdyby nie te kierunkowskazy byłbym naprawdę szczęśliwy.
Może ktoś gdzieś widział jakieś fajne, pasujące, zdjęcia może jakieś ???

Oryginalne fordowskie kwadraciaki są niestety brzydkie i bardziej do transita pasują niż do kapcia.

Jednym słowem rady mi trzeba :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-26 22:36:45 /


szajba pomysl o kierunkach przyklejanych tylko na wypadek kontroli, i po sprawie :)

starrsky / 2003-09-26 22:59:06 /


Z tanich a ładnych kierunków dobrym rozwiązaniem są migacze od Poloneza Caro/Atu Plus. Wyglądają znośnie, z zamontowaniem nie ma problemów a koszt zakupu jest po prostu śmieszny (nówki w sklepie kosztują coś koło 6zł komplet).

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-27 00:05:32 /


pewnie nie masz juz dziur od mocowan zdezaka w błotnikach.... tak mozne podkleic cos od srodka i sa wmiare niewidoczne.
jak juz robic to proponował bym zrobienie takich 'ala' lampy pozycyjne boczne w wersjach mk2 na usa, tzn. prostokatne np. z mała chromowana obwodka, + dal rownowagi identyczne na tylnych błotnikach (odbaski czy cus). Ogolnie nie bedzie gryźć po oczach ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 00:55:51 /


tylko nie z poloneza, na gieldzie samochodowej bardzo czesto mozna kupic klimatyczne nieduze kierunki o ktorych nawet sprzedawcanie wie z jakiego sa auta.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 06:37:00 /


C0ke ma rację - te na jego zdjęciu to komplecik boczny (migacze z przodu, czerwone odblaski z tyłu) od Łady 2106. Model ten był dostepny w PRL w latach 1977-84, a w Rosji produkowany jest do dziś, równolegle z nowszymi (ale te nie mają tychże "hamerykańskich" swiatełek). W sklepie Łady w Kraku na os.Szklane Domy widziałem to jeszcze jakies 3-4 lata temu. Może mają nadal w ofercie - spróbuj u siebie w rejonie. Tylko pamiętaj - NIE 2101/2102/2103/2104/2105/2107/2108... Jedynym modelem z tymi lampkami był 2106.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 12:19:23 /


Bardzo prosta sprawa z tymi kierunkami. Zauważyłem, że kierunki obrysówki w Mk1 z przodu.
Takie długie łezki produkcji Hella, dokładnie te same co w Mk1 były montowane na Volvo. Nie znam modelu ale to taki wielki kanciak (244 ??).

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-27 12:58:07 /


No też mi sie podoba pomysł Coke'a ;-)) tylko skąd takie wytrzasnąć

jeszcze jakby miały taką chromowaną obramke to już by było super i komponowało by sie do felg :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 14:40:54 /


Toż pisałem, Mike B4, że w sklepie Łady :D. Co więcej, godzinkę temu na ulicy w Kraku widziałem ten sam zestaw na błotnikach Nivy 2121 - istnieje więc spora szansa, że są nadal dostepne w sklepiku i pewnie kosztują 30 zł za komplecik 4 sztuk (2 pomarańczowe z żarówkami i 2 czerwone odblaski, wszystko prostokątne w chromowanych ramkach).

http://www.hawtuoh.com/autuolamp/lada2106.htm

Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 16:43:47 /


Szajba nie rób wsi i nie zakładaj żadnych bocznych kierunków.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 17:13:14 /


heh fajnie ze od łady sa podobne :) tez sobie sprawie, natomiast foto jest zrobine w usa, tak ze raczej akurat te nie sa od łady ;) (autko to przemalowany rally cat)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-27 18:42:13 /