logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Benzyna w oleju

Benzyna w oleju

Witam. Kiedys czytalem na forum, ze w silniku 2.3 V6 benzyna do oleju moze pojsc przez kiepska uszczelke pod kolektorem dolotowym lub przez pompke paliwa- czy jest jakis sposob zeby sprawdzic co bylo przyczyna w/w nieprawidlowosci??
pozdrawiam i z gory dzieki za wszelkie wskazowki

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-28 23:29:26 /


obstawiał bym pompe paliwa... w drugiej kolejności jakieś prodlemy ze spalaniem na którymś z cylindrów... tzn przy baku zapłonu mieszanki benzyna może przedostawać sie przez pierścienie do komory silnika

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-28 23:51:51 /


Wykręć świece i popatrz jak wyglądają.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-29 00:17:25 /


najlatwiej zdjac pompke i sprawdzic,
jesli silnik jest w kiepskim stanie i nie pali na wszystkie cylindry to paliwo dostaje sie przez pierscienie
uszczelka pod kolektorem tez jest podejrzana ale tego juz tak latwo nie stwierdzisz, trzeba ja po prostu wymienic

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-29 07:54:33 /


Pompki paliwa mają z reguły otworki(-ek) w obudowie od strony wałeczka napędzającego. Jeśli membranka jest pęknięta,tam pierwsze pojawia się wyciek

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-29 09:04:12 /


sprawdz pompke te sa bardzo wrazliwe na wiek i latwo sie sypia .... mi taka wlasnie strzelila tankuje silnik benzyna momentalnie nara

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-30 03:55:06 /


Tylko chyba niebardzo wiem jak sprawdzic ta pompke... moze jakis wskazowki...
Pozdro

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-30 13:50:01 /


dawno sie tym nie bawilem bo mam pompke elektryczna

ale najpierw sprawdz czy nie leci ta dziurka w obudowie

pozniej ja zdejmij, zatkaj wylot i dmuchnij we wlot, jesli powietrze bedzie uciekalo to sprawa jasna

jak bedziesz potrzebowal to mam nowa

btw skad wiesz ze masz paliwo w oleju? przybywa? czy tylko lekko smierdzi benzyna?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-30 14:39:28 /


Silnik, ktory planuje zakupic ma benzyne w oleju. Wnioskuje to po tym, ze po pierwszym odpaleniu oleju przybylo, wyraznie jest rzadszy no i smierdzi paliwem... Przez pierscienie raczej nie poszlo bo na zimnym silniku cisnienie na cylindrach ma 1100 kPa...:)
Mam jeszcze pytanie: czy jak zaloze pompke od 2.0 r4 do silnika 2.3 to bedzie jakas zauwazalna roznica(w osiagach)w pozniejszej eksploatacji tego motoru?
pozdrawiam i dzieki za wskazowki:)

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-30 20:08:21 /